Kovář zaúřadoval dvěma nahrávkami, Magnitogorsk je krok od finále KHL

28. 3. 2017 20:56
Jan Kovář (0+2) a Jiří Sekáč (0+1) sbírali ve třetím semifinále mezi Magnitogorskem a Kazaní asistence. Blíž do finále Kontinentální ligy má Kovář.
Jan Kovář
Jan Kovář | Foto: Lukáš Caha

Moskva - Hokejisté Magnitogorsku i potřetí porazili Kazaň a k postupu do finále Kontinentální ligy jim chybí už jen jediná výhra. Obhájci Gagarinova poháru zvítězili na ledě týmu Ak Bars 3:2, když dokázali otočit skóre v posledních čtyřech minutách. Dvě asistence si ve vítězném týmu připsal Jan Kovář, na první gól domácího celku přihrál Jiří Sekáč.

Sekáč poslal v 13. minutě v přesilovce puk Azevedovi, který snadno zakončil do prázdné branky. Magnitogorsk v druhé třetině taktéž v početní výhodě vyrovnal, v 46. minutě ale znovu dostal Kazaň do vedení tečovanou střelou Gluchov.

Metallurg měl ale zdrcující finiš. Kovář v 57. minutě asistoval u gólu Zaripova, o dvě a půl minuty později si spolupráci zopakovali a zajistili mistrovskému týmu třetí semifinálové vítězství. Zaripov nejprve bleskově objel domácí branku a zasunul puk k tyči, v druhém případě se dokázal prosadit v obležení celé bránící pětice.

Kovář si tak vylepšil bilanci v play off na osm branek a 13 asistencí a v kanadském bodování mu dál patří druhé místo. Zaripov, jenž se dnes podílel i na prvním gólu hostů, má o bod víc (15+7). Finále Východní konference pokračuje ve čtvrtek znovu v Kazani.