Dva inkasované góly ve třech zápasech. Varlamov je hráčem týdne NHL

ČTK ČTK
21. 12. 2015 19:03
Na dalších místech se umístili křídelní útočník Washingtonu T.J. Oshie a centr Minnesoty Mikko Koivu.
Varlamov hvězdou týdny.
Varlamov hvězdou týdny. | Foto: Reuters

New York - Dva inkasované góly ve třech vyhraných zápasech vynesly ruskému brankáři Colorada Semjonu Varlamovovi ocenění pro největší hvězdu týdne v NHL. Na dalších místech se umístili křídelní útočník Washingtonu T.J. Oshie a centr Minnesoty Mikko Koivu.

Varlamov vychytal minulý týden tři vítězství Avalanche, kteří jsou neporaženi už pět zápasů, což je jejich nejdelší série od přelomu března a dubna roku 2014. Sedmadvacetiletý rodák ze Samary zahájil sledované období 19. čistým kontem v NHL při výhře 3:0 nad obhájci Stanley Cupu Chicagem, poté vychytal vítězství 2:1 nad New York Islanders a 5:1 nad Edmontonem.

Osmadvacetiletý Američan Oshie byl minulý týden nejlepším střelcem NHL a dělil se o pozici nejproduktivnějšího hráče. Ve čtyřech zápasech, které Capitals vyhráli, vstřelil pět gólů a nasbíral osm bodů.

Osm bodů si připsal také finský kapitán Minnesoty Koivu, jemuž na to stačily tři duely, z nichž Wild vyhráli dva. Dvaatřicetiletý rodák z Turku vstřelil tři branky a pětkrát asistoval.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy