Dva góly Frolíka body nepřinesly, Michálek se trefil při kanonádě Ottawy

Aktualizováno 25. 11. 2015 8:25
V zápase Calgary s Anaheimem padaly pohledné góly. O dva se postaral Michael Frolík. | Video: Youtube

New York - Útočník Milan Michálek se v hokejové NHL podílel jedním gólem na kanonádě Ottawy, která přestřílela Dallas na jeho ledě 7:4. Ve druhém úterním zápase se dvakrát prosadil Michael Frolík, jeho Calgary ale prohrálo v Anaheimu 3:5.

Michálek, který 7. prosince oslaví 31. narozeniny, skóroval ve druhém zápase za sebou. Před třemi dny pomohl k výhře 4:0 nad Philadelphií, když na konci druhé třetiny dával třetí gól. Tentokrát se rodák z Jindřichova Hradce prosadil už v závěru úvodní dvacetiminutovky, kdy Dallas ztratil puk ve svém obranném pásmu a Michálek pohotovou ranou švihem z levého kruhu pro vhazování zvyšoval na 2:0. Byl to jeho pátý gól v sezoně.

Senators zastavili pětizápasovou vítěznou sérii Dallasu

Ottawa poté v souboji s nejlepším týmem Západní konference, který vyhrál předchozích pět zápasů, utekla až do vedení 5:1. Domácí ve třetí třetině ještě snížili na rozdíl dvou gólů, stáhnout manko už se jim ale nepovedlo. Nic platné jim nebyly ani dva góly Jamieho Benna, který si s 16 brankami upevnil pozici nejlepšího střelce ligy.

Senators vyhráli potřetí v řadě a ukončili sedmizápasovou sérii porážek ve vzájemných zápasech. Z výhry nad Hvězdami se radovali poprvé od 20. prosince 2008, v Dallasu předtím vyhráli naposledy 7. prosince 2007. "Panečku, trvalo to osm let! Získali jsme dva velmi cenné body," radoval se trenér Dave Cameron.

Jeho svěřencům stačilo na sedm vstřelených gólů pouhých 20 střel, zatímco Dallas vypálil sedmatřicetkrát. "Dokážeme proměňovat šance. Vytvořili jsme si několik dobrých příležitostí a ty jsme dali," konstatoval útočník Mark Stone, který jeden gól dal a na dva přihrál. Dvěma trefami se o triumf zasloužili Jean-Gabriel Pageau a Mike Hoffman, jenž si dal dárek k 26. narozeninám. "Jo, byla to skvělá oslava," zářil.

Hudler nehrál, stále doléčuje chřipku

Frolík v 6. minutě otevřel skóre utkání v Anaheimu, kde po necelých 11 minutách vedlo Calgary 2:0. Kačeři ještě do první přestávky vyrovnali, ve druhé třetině však Frolík hostům znovu vrátil vedení. Jenže ve třetím dějství domácí hokejisté zápas otočili, když se hned v úvodu v rozmezí dvou minut a osmi sekund trefili Rickard Rakell a Corey Perry, pojistku pak přidal sekundu před koncem při power-play trefou do prázdné branky Ryan Kesler.

V sestavě Calgary chyběl podruhé za sebou český útočník Jiří Hudler, který bojoval s chřipkou. Začátkem týdne už sice lehce trénoval, kouč Bob Hartley se ho ale ještě rozhodl šetřit. K dispozici by měl být nejspíš v pátečním duelu proti Arizoně.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

Zdroj: Sport

Výsledky NHL:

Anaheim - Calgary 5:3 (2:2, 0:1, 3:0)

Branky: 13. a 45. Perry, 17. a 42. Rakell, 60. Kesler - 6. a 36. Frolík, 11. Bennett. Střely na branku: 32:25. Diváci: 15.688. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Perry, 3. Rakell (všichni Anaheim).

Dallas - Ottawa 4:7 (0:2, 1:2, 3:3)

Branky: 47. a 57. Jamie Benn, 28. Sharp, 49. Seguin - 38. a 59. Hoffman, 45. a 51. Pageau, 8. Ryan, 19. M. Michálek, 33. Stone. Střely na branku: 37:20. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Pageau, 2. Stone (oba Ottawa), 3. Jamie Benn (Dallas).