Dudův otec: Muž Radka vyprovokoval, kopl mu do auta

Sport ČTK Sport, ČTK
1. 2. 2011 19:40
Otec Dudy potvrdil, že hokejista opravdu napadl chodce
Radek Duda v dresu Plzně.
Radek Duda v dresu Plzně. | Foto: Jakub Šafránek

Karlovy Vary - Hokejista Radek Duda skutečně na přechodu v Karlových Varech napadl chodce. Alespoň to tvrdí otec kontroverzního sportovce. Třiašedesátiletý muž však podle něj jeho syna vyprovokoval.

"Chodec mu kopl do auta," řekl otec Radka Dudy televizi Nova. Důvodem roztržky byl prý fakt, že Duda na zasněženém povrchu dobrzdil jen těsně před přechodem. "Když máte vznětlivou povahu, reagujete jak reagujete. Až potom se vám to rozleží v hlavě," hájil svého syna.

Radek Duda kvůli případu sám kontaktoval policii. Řekl to generální manažer chomutovského klubu, kam se Duda právě vrátil z hostování v Plzni. "S Radkem Dudou jsme měli jednání, kde nám poskytl základní informace včetně toho, že se v této souvislosti sám spojil s Policií ČR," uvedl manažer Jaroslav Veverka.

Čtěte také:
Radek Duda prý zbil chodce. Hrozí mu až tři roky vězení
Disciplinární komise Třinec kvůli Adamskému nepotrestá

Duda ani klub nechtějí věc dál komentovat.

Policie v Karlových Varech zatím oficiálně nepotvrdila, že by řidičem tmavého BMW, který chodce napadl, byl skutečně Duda. Neumožňuje jí to ani tzv. náhubkový zákon.

Mluvčí krajské police Andrea Pomichalová řekla, že řidiče zatím nevyslechla. Podle ní jsou zatím předvoláváni k výslechu jiní svědci, kterých je údajně značný počet. Uvedla pouze, že policii už kontaktoval právní zástupce podezřelého řidiče.

Foto: Jakub Šafránek

O tom, že by měl být podezřelým Duda, prý informoval server iDnes.cz pod podmínkou anonymity jeden z vysokých karlovarských policejních důstojníků. Ani to dnes nechtěla Pomichalová nijak komentovat s tím, že se jedná jen o spekulace. "V žádném případě nebudeme nyní ničí totožnost zveřejňovat," dodala.

Incident se stal na přechodu v ulici 1. máje. Řidič terénního vozu BMW X6 tam podle policie napadl třiašedesátiletého chodce, jehož málem srazil na přechodu. Když se prý uskakující muž o jeho vůz otřel, řidič zastavil, vystoupil a chodce údajně začal bít. Muž kromě poranění obličeje utrpěl šok a musel být ošetřen v nemocnici.

Podle policejního mluvčího Pavla Valenty měl černý automobil pražskou SPZ. Valenta minulý týden uvedl, že řidič nedal chodci přednost, a ten zavadil o auto rukou. Řidič, který na chodce po kolizi zaútočil, ujel ve chvíli, kdy muži přišli na pomoc kolemjdoucí.

 

Právě se děje

Další zprávy