Druhá třetina? Nehráli jsme jako tým, zlobil se Hořava

Ondřej Roubínek
28. 12. 2007 1:00
Hráči se prý chtěli ukázat před agenty a rodinami
Někteří hráči se chtěli vytáhnout před agenty, zlobil se trenér českého celku Miloslav Hořava.
Někteří hráči se chtěli vytáhnout před agenty, zlobil se trenér českého celku Miloslav Hořava. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Pardubice - Čeští hokejisté do dvaceti let kráčeli ve svém druhém duelu na světovém šampionátu proti Dánsku neohroženě k vítězství a díky bleskovému hattricku kapitána Frolíka vedli už 4:0.

Jenže v prostřední části polevili a inkasovali dva góly. "Zápas se mohl vyvíjet ještě úplně jinak," prohlásil po zápase trenér českého celku Miloslav Hořava. Podle něho mohli Češi děkovat brankáři Kovářovi, který tým několikrát podržel.

Frolíkův hattrick srazil Dány, Češi slaví první výhru - více ZDE

"Byli jsme rádi za povedený start a uklidnili jsme se. Jenže pak jsme paradoxně začali hrát moc na sebe, přestali jsme hrát jako tým," popisoval vývoj zápasu Hořava.

"Někteří hráči se chtěli ukázat možná před agenty, možná před rodiči. To nabouralo týmový duch," zlobil se hlavní kouč.

Ve druhé přestávce tak trenéři museli své svěřence usměrnit. "Upozornili jsme, je, že pokud budou takhle pokračovat, hrozí problém," konstatoval suše Miloslav Hořava.

Přitom právě týmové pojetí hry je pro bývalého trenéra Znojma to nejdůležitější. "Nedá se říct, že by mě to zklamalo. Musíme mít trpělivost a znovu pracovat na tom, aby se to neopakovalo," říká dlouholetý reprezentant.

"Jsou mladí, někdy je potřeba říct jim to jejich jazykem. Něco už jsme pochytili," podotýká s úsměvem.

Kombinace Voráčka s Frolíkem přinesla úspěch

Trenérům vyšel dokonale tah postavit do prvního útoku vedle Michaela Frolíka místo zraněného Květoně Jakuba Voráčka.

Češi oslavují pátou branku necelých 9 minut před koncem utkání. Výhra proti Dánům je na dosah.
Češi oslavují pátou branku necelých 9 minut před koncem utkání. Výhra proti Dánům je na dosah. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Kapitán týmu Frolík zaznamenal za třináct minut hattrick i díky dvěma gólovým přihrávkám svého nového křídla. "Jsou to výborní hráči. Kdyby dal góly kdokoliv jiný, byl bych taky spokojený," cení si týmové práce Hořava.

Kouč byl rád, že v zápase ukázal své kvality i druhý brankář Jakub Kovář. "Chceme udržet ve hře co nejvíce hráčů," řekl novinářům s tím, že jedničku pro sobotní zápas se Slovenskem trenérské trio teprve určí.

I přes výpadek ve druhé třetině byl Miloslav Hořava s vítězstvím spokojený. "Jsme rádi, že to máme vítězně za sebou. Byla tam snaha jít do branky, hráli jsme silověji," vypočítával bývalý vynikající obránce.

Potěšily ho i dvě proměněné přesilovky. "Je to samozřejmě plus pro psychiku, ale přesilovky, to je dlouhodobější práce," uvedl Hořava.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Slavná sopranistka tvrdí, že s ní francouzská policie jednala jako se zločincem

Jihoafrická sopranistka Pretty Yende tvrdí, že s ní francouzští policisté při kontrole na letišti Charlese de Gaulla v Paříži zacházeli jako se zločincem. "Svlékli mě a prohledali, jako bych byla zločinec, a umístili mě do cely," tvrdí zpěvačka.

Ta podle policistů přicestovala v pondělí z Milána na jihoafrický pas, v němž neměla vízum. "Nebyl tam ani v jedné chvíli žádný incident," tvrdí policejní zdroj a popírá, že by se sopranistka kvůli letištní kontrole musela svléknout. Z místnosti, kde čekala na vyřízení případu, vyšla po hodině a půl s vízem, které jí povolovalo vstup na francouzské území, a barva její kůže nehrála žádnou roli, řekl zdroj z letiště agentuře AFP. "Pro lidi, jako jsem já, je policejní násilí skutečné," tvrdí naopak pěvkyně. Do Francie přiletěla proto, že zpívá Belliniho operu Náměsíčná v Théâtre des Champs-Élysées.

Zdroj: ČTK/AFP
před 10 minutami

Mezi Berounem a Královým Dvorem skončila rekonstrukce trati za 2,6 miliardy Kč

Mezi Berounem a Královým Dvorem skončila rekonstrukce železniční trati, díky níž tudy vlaky budou moci projíždět až stošedesátikilometrovou rychlostí. Zrychlí se tak cestování mezi Prahou a Plzní. Součástí akce byla i obnova berounského nádraží a stanice Králův Dvůr a modernizace zabezpečovacího zařízení. Náklady jsou přes 2,6 miliardy bez DPH, tři čtvrtiny pokryla dotace z Evropské unie.

Podle generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody se zlepšil komfort pro cestující a vznikl i bezbariérový přístup na nástupiště v Berouně i Králově Dvoře. "Zvýšila se traťová rychlost na 160 kilometrů v hodině a zkrátily se jízdní doby. Myslím si, že se už skutečně jedná o koridorovou trať se vším všudy," řekl Svoboda při dnešním slavnostním ukončení prací. Poukázal na to, že nyní je hotová rekonstrukce celého třetího koridoru z Berouna až do Chebu, včetně průjezdu plzeňským uzlem.

Práce na 5,7 kilometru dlouhém úseku mezi Berounem a Královým Dvorem začaly v roce 2016. V první etapě stavbaři opravili osobní nádraží v Berouně. Součástí byla obnova kolejiště, vznikl nový podchod, nástupiště a přístřešky. Přístup na nástupiště pro handicapované zajišťují výtahy. Železniční stanice byla také vybavena informačním systémem pro slabozraké a nevidomé. Dělníci vyměnili technologická zařízení a obnovili kolejiště na seřaďovacím nádraží.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Průměrný obrat regionálních obchodních center loni klesl o 25,5 procenta

Průměrný roční obrat regionálních obchodních center (OC), vyjma Prahy, loni po šesti letech růstu podle analýzy společnosti CBRE meziročně klesl o 25,5 procenta. Nejvíce byly v centrech zasažené gastronomické provozy, u kterých propad proti roku 2019 činil 36 procent. Návštěvnost regionálních OC se v uplynulém roce meziročně snížila o 29 procent, lidé ale v centrech více utráceli. Hodnota průměrného nákupního koše vzrostla o 5,7 procenta na 233 korun za jednu návštěvu. Vyplývá to z analýzy Shopping Centre Index, kterou letos podeváté připravila společnost CBRE.

Gastronomie byla v nákupních centrech podle CBRE nejdynamičtějším odvětvím posledních tří let, jež v minulosti zaznamenávalo dvouciferný růst. Prostor pro stravovací provozy se v centrech rozšiřoval. Podle vedoucího maloobchodního sektoru a oddělení správy OC v CBRE Tomáše Míčka byla gastronomie v minulém roce v důsledku protiepidemických opatření uzavřená zhruba 130 dní.

"Vloni sehrál rozhodující roli podíl, jaký měly na celkové ploše obchodních center ty obchody a služby, které mohly být i přes vládní omezení v provozu. Právě tito nájemci nakonec ovlivňovali celkovou návštěvnost centra i jeho ekonomické výsledky," řekl Míček.

Móda, která je na nákupní ploše typického regionálního centra (bez započítání Prahy) zastoupená nejvíce, když zaujímá 37 procent plochy, loni zaznamenala propad obratu o 34 procent, hned za ní byly doplňky s poklesem zhruba 32 procent. U těchto kategorií podle CBRE sehrála roli sezonnost. Prodejci kvůli zásobám neprodaných kolekcí neměli dostatek peněz na nákup nového zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy