Druhá třetina? Nehráli jsme jako tým, zlobil se Hořava

Ondřej Roubínek
28. 12. 2007 1:00
Hráči se prý chtěli ukázat před agenty a rodinami
Někteří hráči se chtěli vytáhnout před agenty, zlobil se trenér českého celku Miloslav Hořava.
Někteří hráči se chtěli vytáhnout před agenty, zlobil se trenér českého celku Miloslav Hořava. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Pardubice - Čeští hokejisté do dvaceti let kráčeli ve svém druhém duelu na světovém šampionátu proti Dánsku neohroženě k vítězství a díky bleskovému hattricku kapitána Frolíka vedli už 4:0.

Jenže v prostřední části polevili a inkasovali dva góly. "Zápas se mohl vyvíjet ještě úplně jinak," prohlásil po zápase trenér českého celku Miloslav Hořava. Podle něho mohli Češi děkovat brankáři Kovářovi, který tým několikrát podržel.

Frolíkův hattrick srazil Dány, Češi slaví první výhru - více ZDE

"Byli jsme rádi za povedený start a uklidnili jsme se. Jenže pak jsme paradoxně začali hrát moc na sebe, přestali jsme hrát jako tým," popisoval vývoj zápasu Hořava.

"Někteří hráči se chtěli ukázat možná před agenty, možná před rodiči. To nabouralo týmový duch," zlobil se hlavní kouč.

Ve druhé přestávce tak trenéři museli své svěřence usměrnit. "Upozornili jsme, je, že pokud budou takhle pokračovat, hrozí problém," konstatoval suše Miloslav Hořava.

Přitom právě týmové pojetí hry je pro bývalého trenéra Znojma to nejdůležitější. "Nedá se říct, že by mě to zklamalo. Musíme mít trpělivost a znovu pracovat na tom, aby se to neopakovalo," říká dlouholetý reprezentant.

"Jsou mladí, někdy je potřeba říct jim to jejich jazykem. Něco už jsme pochytili," podotýká s úsměvem.

Kombinace Voráčka s Frolíkem přinesla úspěch

Trenérům vyšel dokonale tah postavit do prvního útoku vedle Michaela Frolíka místo zraněného Květoně Jakuba Voráčka.

Češi oslavují pátou branku necelých 9 minut před koncem utkání. Výhra proti Dánům je na dosah.
Češi oslavují pátou branku necelých 9 minut před koncem utkání. Výhra proti Dánům je na dosah. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Kapitán týmu Frolík zaznamenal za třináct minut hattrick i díky dvěma gólovým přihrávkám svého nového křídla. "Jsou to výborní hráči. Kdyby dal góly kdokoliv jiný, byl bych taky spokojený," cení si týmové práce Hořava.

Kouč byl rád, že v zápase ukázal své kvality i druhý brankář Jakub Kovář. "Chceme udržet ve hře co nejvíce hráčů," řekl novinářům s tím, že jedničku pro sobotní zápas se Slovenskem trenérské trio teprve určí.

I přes výpadek ve druhé třetině byl Miloslav Hořava s vítězstvím spokojený. "Jsme rádi, že to máme vítězně za sebou. Byla tam snaha jít do branky, hráli jsme silověji," vypočítával bývalý vynikající obránce.

Potěšily ho i dvě proměněné přesilovky. "Je to samozřejmě plus pro psychiku, ale přesilovky, to je dlouhodobější práce," uvedl Hořava.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Trump sníží stavy amerických vojáků v Německu, stáhne se jich téměř deset tisíc

Prezident Spojených států Donald Trump nařídil stáhnout z Německa 9500 ze stávajících 34 500 amerických vojáků. S odvoláním na nejmenované americké vládní činitele to napsal deník The Wall Street Journal, podle kterého vojáci odejdou do září. Agentura Reuters tvrdí, že část vojáků bude přemístěna do Polska a dalších spojeneckých zemí, zbytek se vrátí do vlasti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy