Dramatická NHL ve Finsku: Carolina zvládla druhý zápas

9. 10. 2010 10:30
Carolina - Minnesota 2:1 SN, Columbus - San Jose 2:3
Hokejisté Caroliny se radují po vítězném sedmém zápase finále Stanley Cupu.
Hokejisté Caroliny se radují po vítězném sedmém zápase finále Stanley Cupu. | Foto: Reuters

Helsinky - Také druhý zápas nové sezony NHL v Helsinkách vyhráli hokejisté Caroliny Hurricanes. Po čtvrtečním vítězství 4:3 porazili v pátek Minnesotu Wild 2:1 po samostatných nájezdech.

Stejně jako ve čtvrtek skóre zápasu v Hartwall Areně otevřela Minnesota. Dvě minuty před první přestávkou se prosadil při přesilové hře útočník Andrew Brunette. O vyrovnání se postaral ve 22. minutě forvard Tuomo Ruutu.

Blízko rozhodnutí byl útočník Wild Martin Havlát, který se v závěru utkání dostal za stavu 1:1 dvakrát do samostatného úniku, ale ani jednou neuspěl. V druhém případě zachránila gólmana Hurricanes Cama Warda branková konstrukce.

NHL vyučovala: Boston rozstřílel Liberec sedmi góly
Hokejisté Bostonu jsou už v Praze. Chára: Rád se vracím
Krejčí: Atmosféru v Liberci zápasy v Praze nepřekonají

Bezchybný byl Ward i v následujícím penaltovém rozstřelu, na druhé straně překonal Niklase Bäckströma forhendovým blafákem Jeff Skinner, který si před tím přihrávkou na Ruutuův gól připsal při svém druhém startu v NHL premiérový bod v zámořské soutěži.

K výhře Detroitu 4:0 nad Anaheimem přispěl jedním gólem čtyřicetiletý útočník Mike Modano. Ten ještě v létě zvažoval konec kariéry, poté co se stal po loňské sezoně nechtěným v Dallasu, kde strávil celou kariéru.

"Moc jsem toho poslední noc nenaspal a taky odpoledne jsem byl trochu neklidný," přiznal Modano nervozitu před premiérou v novém klubu.

V zápase se ale prosadil už v 6. minutě ze své první střely. "Byl to parádní start, potom jsem se uvolnil a více si zápas užíval," dodal Modano.

Americký útočník nastupuje ve třetím útoku s Jiřím Hudlerem, který se do NHL vrátil po roční epizodě v ruské KHL. Za Detroit nastoupí v následujícím utkání i další český hráč Jakub Kindl, který v sestavě nahradí zraněného Jonathana Ericssona.

Zraněný je i obránce Filip Kuba, který si na prvním tréninku v přípravném kempu zlomil nohu a Ottawě bude chybět ještě tři týdny. Bez něj prohráli hráči z hlavního města Kanady na svém ledě s Buffalem 1:2 po gólech Dereka Roye.

Dvěma zásahy se blýskl i Loui Eriksson, který druhou trefou v utkání rozhodl v prodloužení o výhře Dallasu 4:3 na ledě New Jersey.

Utkání se přitom vyvíjelo lépe pro Devils, kteří už po osmi minutách vedli díky gólům Travise Zajaca a Zacha Pariseho dvoubrankových rozdílem.

U obou tref asistoval Ilja Kovalčuk, který vzápětí ještě nastřelil tyčku. "Upřímně řečeno, pokud by to skončilo v brance, už by se to těžko otáčelo. Měli jsme velké štěstí," prohlásil trenér Dallasu Marc Crawford.

V pozdně večerním utkání ve Stockholmu porazili hráči San Jose 3:2 Columbus. Zápas začal v první části divokou přestřelkou, když Blue Jackets na dva zásahy Sharks odpověděli dvěma góly během patnácti sekund na přelomu 17. a 18. minuty.

Na další branku se pak čekalo až do třetí třetiny, v jejíž polovině rozhodl v přesilovce o výhře San Jose Logan Couture.

Výsledky:

Carolina - Minnesota 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky:
22. R. Ruutu, rozh. nájezd Skinner - 18. Brunette. Střely na branku: 37:42. Diváci: 13.465.

Stockholm: Columbus - San Jose 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Branky: 17. Huselius, 18. Umberger - 3. Mitchell, 11. Thornton, 51. Couture. Střely na branku: 32:28. Diváci: 11.324.

New Jersey - Dallas 3:4 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 0:1)
Branky:
3. Zajac, 8. Parise, 31. Arnott (Eliáš) - 24. a 62. Eriksson, 12. Morrow, 32. Richards. Střely na branku: 30:28. Diváci: 17.625.

Detroit - Anaheim 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky:
6. Franzén, 6. Modano, 26. Dacjuk, 37. Cleary. Střely na branku: 43:21. Diváci: 20.066.

Ottawa - Buffalo 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky:
40. Kelly - 9. a 51. D. Roy. Střely na branku: 26:36. Diváci: 19.350.

Atlanta - Washington 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky:
8. a 39. E. Kane, 36. Ladd, 55. Modin - 4. Laich (Fleischmann), 49. Knuble. Střely na branku: 31:31. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 2:25, nemusel ani jednou zasahovat. Michal Neurvith odchytal za Washington celé utkání, inkasoval čtyři góly z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 87,09 procenta. Diváci: 15.596.