Dopita zažil v Třinci vítěznou premiéru. Potřebovali jsme to, říká

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
22. 12. 2015 21:21
Proti Zlínu Oceláře poprvé společně s René Muchou vedl i bývalý skvělý hokejista, olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita. Premiéru v červenobílých barvách si nemohl vysnít lépe. Jeho tým zabral, porazil Zlín v důležitém zápase 3:1 a zaplněný stadion skandoval jeho jméno.
Jiří Dopita.
Jiří Dopita. | Foto: Lukáš Filipec

Třinec - Oceláři sáhli v osmidenní pauze k další rekonstrukci týmu, jemuž se první polovina základní části vůbec nevydařila, a proti Zlínu ho poprvé společně s René Muchou vedl i bývalý skvělý hokejista, olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita.

Premiéru v červenobílých barvách si nemohl vysnít lépe. Tým zabral, porazil Zlín v důležitém zápase 3:1 a zaplněný stadion skandoval jeho jméno.

“Jsem strašně rád, že nám to dnes vyšlo. Na ty body se čekalo a kdyby se prohrálo, asi bych to dostal “sežrat”. A že fanoušci křičeli mé jméno? Bylo to první utkání, navíc se vyhrálo. Uvidíme další zápasy,” hodnotil první mač na třinecké lavičce Dopita.

Utkání rozhodly přesilovky. Třinec v nich dal dvě branky a třetí pak přidal několik sekund po konci další z celkem čtyř, které dnes měli. “Pracovali jsme na nich v tréninku. Tyto situace rozhodují zápasy a trenér Dopita s námi ty tři dny piloval právě hlavně situace v početní výhodě,” řekl autor jedné branky a asistence Lukáš Žejdl.

Mezi hráči má neskutečný respekt

Příchod autora 645 ligových kanadských bodů na třineckou šatnu zapůsobil kladně. “Jsme moc rádi, že ho tu máme. Mezi hráči si od prvního okamžiku získal obrovský respekt a autoritu,” doplnil Žejdl na adresu Dopity a zároveň popřel jakékoliv spekulace o tom, že by klima v třinecké kabině nebylo dobré.

Premiéru v dresu s drakem na hrudi si odbyli i z Plzně příchozí útočníci Marcel Hossa a Ján Sýkora. A stejně jako v předchozím působišti, i pod Beskydami naskočili ve společné formaci. Centra jim dělal Jiří Polanský. “S Jirkou se hrálo dobře, ale chce to ještě pár tréninků,” uvedl Hossa.

Další zápas čeká Třinecké na druhý svátek vánoční, když zajíždějí do Pardubic. “Tým zatím nemám z čeho komplexně zhodnotit, jsem tady příliš krátkou dobu. Kluci chtějí pracovat, dřou, bojují a chtějí naslouchat. Zatím jsou to samá pozitiva,” uzavřel Dopita.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

 

Právě se děje

před 4 hodinami

WADA opět suspendovala moskevskou antidopingovou laboratoř

Světová antidopingová agentura WADA odebrala moskevské laboratoři oprávnění, které jí umožňovalo provádět analýzy krevních vzorků pro biologické pasy sportovců. K předběžnému opatření organizace sáhla měsíc a půl poté, co Rusko potrestala čtyřletým zákazem účasti na vrcholných sportovních akcích kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře.

Zařízení v ruské metropoli bylo suspendováno už v roce 2015, kdy se poprvé objevilo podezření z krytí dopingu domácích sportovců. Oprávnění provádět analýzy krevních vzorků Moskva získala částečně zpět v roce 2016. Nyní může laboratoř dokončit prověrku vzorků, které už obdržela, nové ale musí být poslány do jiných zařízení.

WADA 9. prosince rozhodla, že příští čtyři roky nesmí Rusko na olympijských a paralympijských hrách ani světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ti závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného. Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS.

před 4 hodinami

Koulař Staněk předvedl v Nehvizdech světový výkon roku

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Staněk jako druhý koulař v začínající sezoně překonal 21 metrů, tabulky dosud vedl Srb Asmir Kolašinac výkonem 21,06. I další dva Staňkovy pokusy by na Kolašinace stačily. Už ve druhé sérii předvedl rekord mítinku 21,09, v páté se zlepšil na 21,22. Nejdelším pokusem soutěž zakončil, druhé místo obsadil Polák Jakub Szyszkowski výkonem 20,31.

Staněk přesto nebyl úplně nadšený. "Všechny pokusy byly v konci takový, že jsem vystrčil zadek a sklonil hlavu, takže nenabraly ten správnej kopec. A to dělá trošku tu stopu dolů, škoda, ale série výborná," řekl přece jen spokojený Staněk ve videopřenosu z mítinku. "V Jablonci jsem byl dost opatrnej, protože jsme lehce změnili techniku a furt se na tom pracuje. Ale konečně je tam energie, jak se nebojím a pustím to tam, a na tomhle se dá stavět," dodal svěřenec Petra Stehlíka.

Další zprávy