Dopita zažil v Třinci vítěznou premiéru. Potřebovali jsme to, říká

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
22. 12. 2015 21:21
Proti Zlínu Oceláře poprvé společně s René Muchou vedl i bývalý skvělý hokejista, olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita. Premiéru v červenobílých barvách si nemohl vysnít lépe. Jeho tým zabral, porazil Zlín v důležitém zápase 3:1 a zaplněný stadion skandoval jeho jméno.
Jiří Dopita.
Jiří Dopita. | Foto: Lukáš Filipec

Třinec - Oceláři sáhli v osmidenní pauze k další rekonstrukci týmu, jemuž se první polovina základní části vůbec nevydařila, a proti Zlínu ho poprvé společně s René Muchou vedl i bývalý skvělý hokejista, olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita.

Premiéru v červenobílých barvách si nemohl vysnít lépe. Tým zabral, porazil Zlín v důležitém zápase 3:1 a zaplněný stadion skandoval jeho jméno.

“Jsem strašně rád, že nám to dnes vyšlo. Na ty body se čekalo a kdyby se prohrálo, asi bych to dostal “sežrat”. A že fanoušci křičeli mé jméno? Bylo to první utkání, navíc se vyhrálo. Uvidíme další zápasy,” hodnotil první mač na třinecké lavičce Dopita.

Utkání rozhodly přesilovky. Třinec v nich dal dvě branky a třetí pak přidal několik sekund po konci další z celkem čtyř, které dnes měli. “Pracovali jsme na nich v tréninku. Tyto situace rozhodují zápasy a trenér Dopita s námi ty tři dny piloval právě hlavně situace v početní výhodě,” řekl autor jedné branky a asistence Lukáš Žejdl.

Mezi hráči má neskutečný respekt

Příchod autora 645 ligových kanadských bodů na třineckou šatnu zapůsobil kladně. “Jsme moc rádi, že ho tu máme. Mezi hráči si od prvního okamžiku získal obrovský respekt a autoritu,” doplnil Žejdl na adresu Dopity a zároveň popřel jakékoliv spekulace o tom, že by klima v třinecké kabině nebylo dobré.

Premiéru v dresu s drakem na hrudi si odbyli i z Plzně příchozí útočníci Marcel Hossa a Ján Sýkora. A stejně jako v předchozím působišti, i pod Beskydami naskočili ve společné formaci. Centra jim dělal Jiří Polanský. “S Jirkou se hrálo dobře, ale chce to ještě pár tréninků,” uvedl Hossa.

Další zápas čeká Třinecké na druhý svátek vánoční, když zajíždějí do Pardubic. “Tým zatím nemám z čeho komplexně zhodnotit, jsem tady příliš krátkou dobu. Kluci chtějí pracovat, dřou, bojují a chtějí naslouchat. Zatím jsou to samá pozitiva,” uzavřel Dopita.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

 

Právě se děje

před 52 minutami

Praha poskytne Bratislavě zdarma licenci na design městského mobiliáře

Praha poskytne Bratislavě bezplatně licenci na design laviček, košů a dalšího mobiliáře, který v roce 2017 vybrala v mezinárodní soutěži. Rozhodli o tom v pondělí radní v reakci na žádost slovenského hlavního města. Pražský magistrát plánuje na výrobu mobiliáře vypsat soutěž, nyní je k vidění jen na několika místech, například na Petříně nebo ve Stromovce. Postupně má při rekonstrukcích nahradit nynější různé druhy mobiliáře.

Pražský magistrát již podle schváleného dokumentu uzavření tzv. podlicenční smlouvy projednal s Bratislavou včetně jejího znění. Schválení bratislavskou radou či zastupitelstvem prý není nutné. Bezúplatné poskytnutí je podle důvodové zprávy "v rámci podpory vzájemných vztahů obou měst a propagaci pražského designu mobiliáře". "Bratislava bude Praze pouze hradit všechny náklady, které případně poskytnutím vzniknou," řekl pražský radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

Zdroj: ČTK
Další zprávy