Doma byl Slovan. Fandové Belasích vytvořili peklo

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
3. 11. 2012 22:22
Lev v KHL podlehl Slovanu Bratislava 1:2.
Federální přetahovanou mezi Lvem a Slovanem vyhráli hosté na ledě i v hledišti
Federální přetahovanou mezi Lvem a Slovanem vyhráli hosté na ledě i v hledišti | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Historicky první česko-slovenské derby v KHL mezi Lvem a Slovanem Bratislava nebylo netrpělivě očekáváno jen kvůli výjimečnosti samotné události, ale také kvůli obrovskému diváckému zájmu.

A fanoušci skutečně nezklamali. Holešovickou Tipsport arénu vyprodali už dlouho před samotným zápasem a utkání vytvořili fantastickou kulisu.

"Atmosféra byla vynikající. Kéž by takových zápasů bylo co nejvíc. Díky fanouškům za to," liboval si i přes porážku slovenský útočník ve službách Lva Tomáš Surový.

Chorály už při cestě

Že hosté budou mít skvělou podporu, bylo jasné už zkraje sobotního odpoledne. Do Holešovic se sjížděly metra, tramvaje a autobusy plné rozjařených fanoušků, kteří první chorály pěli už během cesty.

Početně to při pohledu do třináctitisícového hlediště vypadalo, že síly jsou rozloženy zhruba stejně, slovenský kotel však dokázal vytvořit pravé peklo. "Be-la-si, dáme gól," řvali hromově fandové v dresech a šálách při náporu svého týmu.

"Připadal jsem si jak v Bratislavě, fanoušci byli úžasní," rozplýval se jediný Čech v týmu Slovanu a střelec vítězné branky Michal Vondrka.

Dlouhá děkovačka

Domácí fanklub také dělal co mohl, ale k většímu fandění se mu domácí publikum strhnout nepodařilo. "I když těch bratislavských fanoušků tady asi bylo víc, naši se také snažili," pochválil pražské příznivce Jakub Voráček.

Větší důvod ke spokojenosti měli po zápase hosté. Vítězstvím opojení fanoušci své borce nechtěli pustit do šatny a neustále je vyvolávali zpátky na led k další děkovačkám. Při nich jim netleskali Slováci sami, skvělý zážitek ocenili aplausem i domácí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Házenkáři Španělska vyhráli na ME i pátý zápas a míří do semifinále

Házenkáři Španělska vyhráli na mistrovství Evropy i pátý zápas a jsou blízko postupu do semifinále. Dvojnásobní úřadující šampioni dnes ve svém druhém duelu ve čtvrtfinálové skupině v Bratislavě porazili Rusko těsně 26:25.

Španělé, kteří byli v základní skupině jediným přemožitelem českého týmu, byli dnes blízko první bodové ztrátě na turnaji. Rusko ve 41. minutě vedlo 22:18 a krátce před koncem měl ještě šanci vyrovnat ze sedmičky Igor Soroka, ale trefil tyč. Nejlepším střelcem vítězů byl se sedmi góly Agustín Casado.

Mistři Evropy z let 2018 a 2020 vedou tabulku skupiny II s plným počtem šesti bodů před čtyřbodovými Švédskem a Norskem. Vicemistři světa Švédové, kteří se dostali do čtvrtfinálové fáze po remíze s českým mužstvem v závěrečném utkání základní skupiny, porazili jednoznačně 28:18 poslední Polsko. Norsko zdolalo 28:23 koronavirem zdecimovaný tým Německa.

Mistrovství Evropy házenkářů - čtvrtfinálová skupina II v Bratislavě:

Rusko - Španělsko 25:26 (11:12), Polsko - Švédsko 18:28 (6:14), Německo - Norsko 23:28 (12:14).

Tabulka:

1. Španělsko 3 3 0 0 87:76 6
2. Norsko 3 2 0 1 92:77 4
3. Švédsko 3 2 0 1 85:73 4
4. Německo 3 1 0 2 76:80 2
5. Rusko 3 1 0 2 71:77 2
6. Polsko 3 0 0 3 72:100 0
Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Barmský soud odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty

Barmský vojenský soud v pátek odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty. O vyneseném rozsudku informovala v oficiálním prohlášení vojenská junta, která převzala moc v Barmě po loňském převratu, při němž svrhla demokraticky zvolenou vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a její Národní ligou pro demokracii (NLD). Barma nicméně už celé desítky let žádnou popravu nevykonala.

Podle informací agentury AFP byl k trestu smrti na základě protiteroristického zákona odsouzen člen NLD a bývalý poslanec Maun Ťjo. Stejný trest od vojenského tribunálu dostal také přední prodemokratický aktivista Ťjo Min Yu, známější pod přezdívkou "Kou Jimmy".

Vojenská junta v rámci své snahy rozdrtit disent v zemi odsoudila k trestu smrti desítky aktivistů brojících proti vojenskému převratu.

NLD držitelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij vyhrála s převahou volby v listopadu 2020. V únoru 2021 pak těsně předtím, než mohla její vláda zahájit druhý pětiletý mandát, následoval vojenský puč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy