Dochází Kladnu dech? Jágr: Dobré hráče si nemůžeme dovolit

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
11. 12. 2012 5:30
Z pětice hvězd z NHL zbyli Kladnu už "jen" Jágr s Plekancem a Rytíři se propadají.
Tým Kladna přemýšlí, jak se znovu zvednout i po odchodu tří hvězd
Tým Kladna přemýšlí, jak se znovu zvednout i po odchodu tří hvězd | Foto: Eduard Erben

Praha - Jedenáct zápasů a stejný počet získaných bodů z 33 možných. To je bilance hokejistů Kladna z období mezi první a druhou reprezentační pauzou.

Se 49 body se pátí Rytíři stále drží v elitní šestce, ovšem pronásledovatelům hraje do karet nelichotivá aktuální forma Středočechů.

Ti poslední tři zápasy prohráli, nezískali v nich ani bod a pokaždé inkasovali nejméně čtyři branky. Na výhru z ledů soupeřů navíc čekají již šest utkání.

"Připadalo mi, že vůbec nemáme nohy. Oproti ostatním mužstvům jsme hrozně pomalí," štvalo lídra Kladenských Jaromíra Jágra po posledním střetnutí se Spartou, které Pražané vyhráli 6:3.

Trenér Zdeněk Vojta přidal další výtku. Ta se týkala přílišného vylučování. "Je tu určitá nedisciplína. Musíme hráčům promluvit do duše a vyvodíme z toho důsledky," uvedl přísně.

Nejvíc chybí Židlický

Nyní čeká Rytíře desetidenní reprezentační pauza, během níž by se mohlo mužstvo dát dohromady. Jenže odkud začít?

"Já sám nevím. Já ani vůbec nevím, kde máme problém," krčí rameny Jágr. "V únavě to nemůže být, protože většina hráčů tolik nehraje."

Kouč Vojta má jasno. "Některé opory odešly, další hráči jsou zranění. Je velký rozdíl mezi kádrem zkraje sezony a tím nynějším."

Tým Rytířů postupně opustily už tři z pěti zámořských posil: velezkušení obránci Tomáš Kaberle s Markem Židlickým a útočník Jiří Tlustý. "Hlavně chybí Židla, ale to jsme věděli," smutní Jágr.

S tím souhlasí i hokejový expert České televize Martin Hosták. "Kladno navnadilo fanoušky skvělým úvodem a mnoha góly, výborně chytal Chábera. Soupeři si však postupně zvykli a už se na jejich styl více zaměřili. V obraně chybí Židlický a pak dostávají dost gólů. "

Tým musí zapnout i bez hvězd

Oproti začátku sezony je tak Kladno, stejně jako po první reprezentační pauze, kdy musel Jágr svým spoluhráčům výrazně promluvit do duše, ve svízelné situaci.

Vlastně v ještě svízelnější. Bez zkušených defenzivních pilířů. Jágr však doufá, že se tým semkne a kromě tahounů ověnčených mezinárodními vavříny zapnou i další. "Ti hráči, kteří by jinde šanci nedostali, dostanou ji u nás. A já věřím, že ji dokážou využít.

Vzdušné zámky ale čtyřicetiletý kanonýr stavět nehodlá. "Samozřejmě si uvědomuju, že realita je taková, jaká je. My nejsme klub, který si může dovolit dobré hráče. Co si budeme namlouvat. Nejsme dotovaní penězi z nafty jako Sparta. Nemáme každý zápas vyprodáno jako v Brně, kde ještě k tomu stojí lístky 300."

O play off bude ještě boj

Momentálně je těžké předjímat, jak si Středočeši dál povedou. Zdá se, že jim po výborném úvodu a následném odchodu tří hvězd dochází před klíčovou fází sezony dech.

Jasné však je, že hned několik klubů za nimi nabralo po bídném vstupu do sezony dobrou fazonu a stoupá tabulkou vzhůru.

"Deset bodů na jedenácté místo se zdá jako komfortní náskok, ale jiné týmy se zvedají," upozorňuje Kladenské na dálku Hosták. "Bude to ještě boj."

Za klíčový faktor úspěchu je v případě Kladna považována jednoznačně doba trvání výluky NHL. "Bude hlavně záležet na tom, jestli začne NHL a Jágr s Plekancem odejdou," uzavřel uznávaný expert.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
Další zprávy