Do Třince jsem chtěl už dávno, snad týmu pomůžu, hlásí Tybor

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
21. 11. 2015 7:00
Zatím pouze z tribuny sledovala včerejší zápas Třince s Litvínovem nová posila Ocelářů Radoslav Tybor. Na hostování formou výměny se dohodli Třinečtí s Pardubicemi. Za Tybora na oplátku poslali na východ Čech Jakuba Orsavu. Na konci ledna by se pak oba měli vrátit do svých kmenových klubů.
Radoslav Tybor ještě v barvách Pardubic.
Radoslav Tybor ještě v barvách Pardubic. | Foto: Milan Kammermayer

Třinec - Zatím pouze z tribuny sledovala včerejší extraligový zápas Třince s Litvínovem nová posila Ocelářů Radoslav Tybor. Na hostování formou výměny se dohodli Třinečtí s Pardubicemi. Za Tybora na oplátku poslali na východ Čech Jakuba Orsavu. Na konci ledna by se pak oba měli vrátit do svých kmenových klubů.

Tyborovi i Orsavovi se letos nedaří. Oba se herně trápí a v letošní sezoně posbírali šest, repsektive pět bodů. Slovenský forvard doufá, že mu změna prostředí pomůže. „Do Třince jsem chtěl už dávno. Snad se chytnu a bude se dařit mně i týmu,“ řekl v rozhovoru pro Aktuálně.cz Tybor.

Jak se zrodilo vaše hostování v Třinci?

V Pardubicích se mi letos nedařilo a tohle bylo asi nějaké logické vyústění. Dozvěděl jsem se to už před pár dny, když mi volal agent a říkal mi, že se o mě některé kluby zajímají. Já jsem jasně preferoval Třinec. Věřím, že mu pomůžu.

Jak jste celou dočasnou výměnu za Jakuba Orsavu přijal?

Jsem za to rád. Probíral jsem to i s Dušanem Salfickým a tohle by mohl být impuls pro mě i pro Pardubice. Do Třince jsem chtěl už před lety, ale tehdy jsem skončil v Pardubicích. Teď doufám chytím příležitost za pačesy a začne se dařit mně i týmu.

Neodradilo vás ani aktuální postavení Ocelářů v tabulce?

Ne, všechno jde změnit jediným podařeným zápasem. Hokej je už takový, jednou jsi dole, jednou nahoře. Třinec je pro mě ohromná výzva, i když se jim zatím letos nedaří, patří pořád k absolutní špičce.

Už jsi s týmem absolvoval trénink?

Zatím ne, přijel jsem teprve včera ráno. Navíc mám menší zdravotní trable, které ale do konce týdne vyléčím. Nastoupit bych měl až příští pátek doma proti Spartě.

Znal jste někoho z třinecké kabiny před vašim příchodem?

Z českých hráčů jsem osobně neznal asi žádného. Slovenské jsem ale znal všechny z reprezentace. Je tu Peter Hamerlík, Tomáš Kopecký a Vlado Dravecký, takže s adaptací zatím problém nebyl.

Loni jste nasbíral 42 bodů, letos však v sedmnácti zápasech pouhých šest. Čím to?

Před rokem mi vyšlo, na co jsem sáhl. Hráli jsme dobře jako lajna, s Lukášem Nahodilem i Lukášem Radilem jsme si sedli. Je to celé o psychice. Nám se od začátku dařilo a pak to šlo tak nějak samo. Letos to bylo přesně naopak.

Pomohla Pardubicím změna trenéra?

Těžko říct. Z hráčského hlediska asi ano. Richard Král i Marek Zadina byli výborní hokejisté, ví jak hráč na ledě myslí a snaží se své zkušenosti přenést na mužstvo. Určitě budu klukům držet palce a jejich zápasy sledovat.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

 

Právě se děje

před 18 minutami

Provozovatel Zásilkovny koupil komunitní službu Zavezu

Skupina Packeta, která vlastní logisticko-technologickou firmu Zásilkovna a další společnosti zajišťující služby výdejních míst a logistiky, získala 100procentní podíl v komunitní kurýrní službě Zavezu.cz. Cenu firma nesdělila.

Služba Zavezu.cz funguje od roku 2016 a loni měla tržby 346 milionů korun. Propojuje lidi, kteří někam jedou, s těmi, kteří potřebují něco převézt. Využívají ji desítky tisíc lidí. "Zavezu je etablovaná a úspěšná služba, která má obrovský potenciál. Mezi našimi byznysy existuje řada synergií, které nám pomohou k dalšímu růstu. Jsem moc ráda, že v týmu zůstává zakladatel Zavezu David Pertl, se kterým budeme projekt dále rozvíjet," uvedla spolumajitelka Zásilkovny Simona Kijonková.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hrad prohrál část sporu o majetkové přiznání Mynáře. Musí říct, zda ho kancléř odevzdal

Organizace Právo ve veřejném zájmu částečně uspěla ve sporu s prezidentskou kanceláří, po které se 4,5 roku domáhala informací o majetkovém přiznání kancléře Vratislava Mynáře. Soud pravomocně rozhodl o tom, že kanceláří musí organizaci poskytnout potvrzení o tom, kdy Mynář oznámení za rok 2013 odevzdal. Kancelář to odmítala s tím, že kancléř předal přiznání řediteli kanceláře jako soukromé osobě, nikoliv jako úředníkovi.

Organizace Právo ve veřejném zájmu podala správní žalobu poté, co od prezidentské kanceláře nezískala požadované údaje na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Domáhala se samotného majetkového přiznání a také sdělení, zda a kdy ho Mynář podal. Tuto informaci prezidentská kancelář podle soudu spolku poskytnout měla. Soudy však dříve daly zapravdu Hradu v tom, že prezidentská kancelář neměla povinnost přiznání zveřejňovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy