Do KHL se má v příští sezoně zapojit i čínský klub

ČTK ČTK
14. 12. 2015 17:36
Kontinentální hokejová liga by se v příští sezoně mohla hrát i v Číně. V Pekingu má vzniknout dosud nepojmenovaný klub, jenž najde domov v hale s kapacitou 18 tisíc diváků.
Budou muset hráči Jokeritu cestovat 6,5 tisíce kilometrů do Pekingu?
Budou muset hráči Jokeritu cestovat 6,5 tisíce kilometrů do Pekingu? | Foto: foter.com/ Ville.fi / photo on flickr

Moskva - Kontinentální hokejová liga by se od příští sezony mohla rozšířit i do Číny. Plán vedení soutěže počítá s účastí dosud nepojmenovaného klubu, který má od září hrát své ligové zápasy v Pekingu. Působit by měl v hale s kapacitou 18.000 diváků, v níž se na olympijských hrách v roce 2008 bojovalo o medaile v basketbalu.

O finance se podělí Rusové s Číňany

O financování nového klubu by se podle místopředsedy KHL Romana Rotenberga měli podělit sponzoři z Ruska i z Číny. "V Číně by mohlo vzniknout hned několik klubů, ale naším cílem je, aby se první z nich zapojil do KHL už v příští sezoně," řekl agentuře TASS předseda ligy Dmitrij Černyšenko.

V KHL v současnosti hraje 28 týmů, z toho 22 ruských. Po jednom zástupci v soutěži mají Kazachstán, Bělorusko, Lotyšsko, Chorvatsko, Finsko a Slovensko. Čína bude v roce 2022 pořadatelem zimních olympijských her, země proto chce do té doby vylepšit své výsledky v zimních sportech.

 

Právě se děje

Další zprávy