V Rusku podepsali Čech, Slováci či rebel z Pardubic. Lidský odpad, pálí expert Koreis

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
26. 6. 2022 10:00
V důsledku války ruského prezidenta Vladimira Putina na území Ukrajiny zažije Kontinentální hokejová liga bezesporu velký odliv špičkových zahraničních hráčů. Najdou se přesto takoví, kteří vábení z východu neodolali a kontrakt v KHL podepsali. Na sociálních sítích teď schytávají převážně kritiku.

Rudolf Červený

Rudolf Červený v české reprezentaci před MS 2019.
Rudolf Červený v české reprezentaci před MS 2019. | Foto: Lukáš Caha

Prvním českým hokejistou, který vyslyšel chrastění ruských peněz, se stal Rudolf Červený. Server Sport-Express ve středu informoval, že se dvaatřicetiletý útočník dohodl na angažmá s Vladivostokem.

Někdejší dlouholetý hráč Českých Budějovic a Hradce Králové, zároveň majitel 26 reprezentačních startů, působil v KHL už ve Slovanu Bratislava a v minulé sezoně v Dinamu Riga. Až do doby, než se lotyšský účastník ze soutěže právě kvůli ruské invazi na Ukrajinu odhlásil.

Ještě před začátkem války prodloužil smlouvu ve Vladivostoku český obránce Libor Šulák, s Chabarovskem byl už dříve domluvený jiný bek Michal Jordán. Ani jeden z nich ale dosud nepotvrdil, že by se chtěl do Ruska vracet.

V minulých týdnech se v souvislosti s návratem do KHL spekulovalo o Dmitriji Jaškinovi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

NATO posílí svou misi KFOR, pokud se zvýší napětí mezi Srbskem a Kosovem

Pokud se zvýší napětí mezi Kosovem a sousedním Srbskem, ke Severoatlantická aliance připravena posílit svou mírovou misi KFOR. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg to uvedl po setkání se srbským prezidentem Aleksandarem Vučičem, se kterým jednal kvůli nedávnému napětí na kosovsko-srbské hranici. Informovala o tom agentura Reuters.

"Nyní máme v Kosovu významnou misi, vojenskou přítomnost blížící se 4000 vojáků," řekl Stoltenberg. "V případě potřeby přesuneme síly, rozmístíme je tam, kde to bude potřeba, a zvýšíme naši přítomnost. Již jsme zvýšili přítomnost na severu. Jsme připraveni udělat více," dodal.

"Přestože se situace na místě uklidnila, je odpovědností všech stran - zejména představitelů Bělehradu a Prištiny - zabránit opětovné eskalaci," řekl Stoltenberg na společné tiskové konferenci s Vučičem v Bruselu. "Vyzývám všechny strany, aby projevily zdrženlivost a zdržely se násilí. NATO nadále pozorně sleduje situaci na místě," uvedl generální tajemník. "V případě ohrožení stability je KFOR připravena zasáhnout," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy