Do finále poháru se probojovaly Karlovy Vary

28. 8. 2007 20:12
Hokejisté Varů zdolali Budějovice a čekají je Pardubice
Hokej - ilustrační foto
Hokej - ilustrační foto | Foto: Reuters

Č. Budějovice - Druhým finalistou Tipsport Cupu se stali hokejisté Karlových Varů. V semifinále si poradili s Českými Budějovicemi a v boji o 800 000 korun pro vítěze je čekají Pardubice.

Lépe ale začali domácí Jihočeši - hned první střelou se prosadil Kůrka a Karlovarští se dlouho nemohli vzpamatovat. Podržel je ovšem brankář Sáblík a využitá přesilovka pět proti třem je znovu vrátila do hry. Ve 38. minutě srovnával Melenovský.

Hokejisté Pardubic jsou ve finále poháru - čtěte ZDE

Těsně před koncem druhé části pak poslal Západočechy do vedení Jiří Hanzlík a domácí se na obrat nevzmohli. V 51. minutě pak zvyšoval už na 3:1 pro Vary Procházka, do prázdné branky pečetil Hluchý.

Karlovarští tak slaví postup do finále, ve kterém se 4. září v Chrudimi střetnou s Pardubicemi.

Výsledek:
Mountfield České Budějovice - Energie Karlovy Vary 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. Kůrka (Šimánek) - 38. Melenovský (Kristek), 40. Hanzelka (Budínský), 51. M. Procházka (Skladaný), 60. Hluchý (Kristek), Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šatava . Vyloučení: 6:10. Využití: 0:1.
Č. Budějovice: Turek - Gřegořek, Frolo, Toman, Vydarený, Novák, Sičák, Havran, Mucha - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Sailer, Šimánek, Kůrka - Gulaš, Vak, Květoň - Ferebauer, Mertl, Ježek.
Karlovy Vary: Sáblík - Grof, Duben, Němec, Řezníček, Dobroň, Mudroch, Hanzlík, Ustrnul - Melenovský, Kristek, Hluchý - Bílek, M. Procházka, Skladaný - Zucker, Pech, Košťál - Dej, Budínský, Zaťovič.