VIDEO Dnes se do práce nejde! Tak se slavil titul v Plzni

ČTK ČTK
22. 4. 2013 7:54
Přes dva tisíce nejvěrnějších fanoušků čekalo dnes ráno na plzeňském náměstí na příjezd plzeňských hokejistů, kteří se v neděli ve Zlíně stali historicky poprvé mistry extraligy.
Podívejte se, jak Plzeň v pondělí nad ránem vítala čerstvé extraligové šampiony. | Video: Sport

Plzeň - Přes dva tisíce nejvěrnějších fanoušků čekalo dnes ráno na plzeňském náměstí na příjezd plzeňských hokejistů, kteří se v neděli ve Zlíně stali historicky poprvé mistry extraligy.

Na roh náměstí dorazil autobus s hráči krátce po páté hodině. Za pokřiku "Pojďte mezi nás!" vytvořili fanoušci uličku, kudy prošla a poplácala si s Plzeňany většina hráčů.

Škodováky vedl Tomáš Vlasák a jako třetí šel kapitán, majitel klubu a střelec vítězného gólu týmu Martin Straka, jehož jméno se na náměstí skandovalo nejčastěji.

Fanoušci si hráče "rozebrali"

Zhruba 200 metrů dlouhý špalír byl velmi ohleduplný, lidé se na hráče nemačkali. Chvílemi stříkalo šampaňské a cinkaly lahve. Hokejisté většinou fanouškům děkovali nebo je zdravili. Poté, co zhruba 15 hráčů prošlo koridorem, se začaly na náměstí vytvářet skupinky lidí kolem čerstvých hokejových mistrů.

Lidé si s hráči povídali, fotili se a nahrávali si videa. Do autobusu už se hokejisté zpět nevrátili, ale pomalu přecházeli náměstí směrem k nedaleké restauraci Na Parkáně, kterou jako svoji oblíbenou pivnici vybral Martin Straka.

Támový autobus dorazil v pět

Desítky fanoušků přišly na plzeňské náměstí už před nedělní půlnocí a zůstaly tam do příjezdu autobusu. Stovky lidí ale čekaly v barech a na hlavní plzeňskou plochu se vydaly až po čtvrté hodině ranní. Autobus, před nímž jel houkající policejní vůz, přijel nečekaně úzkou Dřevěnou ulicí v 05:07.

Nejprve se ve dveřích objevil pohár. Vzhledem k tomu, že na náměstí nebylo žádné pódium ani zvuková aparatura, vytvořili lidé po deseti minutách čekání spontánní špalír, do něhož hokejisty nalákali. Poslední hráči si povídali s fanoušky ještě do šesti hodin.

Někteří hráči slzeli dojetím

"Normálně nebrečím, ale brečelo nás víc, například Vlasy (Tomáš Vlasák). Je to neuvěřitelný pocit, to se nedá popsat. Tady v pondělí v pět ráno stojí dva tisíce lidí. To jsou Vánoce. Dokud budem moct, tak se bude slavit," uvedl útočník Indiánů Michal Dvořák.

Už ve 04:45 přijel ze Zlína první ze dvou autobusů s fanoušky. Následovali tance, menší ohňostroj a rituál, kdy si většina náměstí sedla na bobek a fandové zpívali: "Jestli si Plzeňák, povstaň, povstaň."

"Dneska se v Plzni moc pracovat ani učit nebude," uvedli s nadsázkou dvě fanynky, které slavily plzeňský titul už několik hodin a budou pokračovat.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Sáblíková byla na trojce v Heerenveenu čtvrtá za Nizozemkami

Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila na Světovém poháru v Heerenveenu čtvrté místo v závodu na 3000 metrů. Třiatřicetiletá česká reprezentantka zajela poprvé v kariéře v hale Thialf čas pod hranici čtyř minut, nestačila ale na trojici Nizozemek a nerozšířila bilanci 90 medailových umístění v seriálu. V novém rekordu dráhy 3:57,15 minuty zvítězila Irene Schoutenová.

SP v rychlobruslení v Heerenveenu (Nizozemsko):

Muži, 500 m: 1. Arefjev (Rus.) 34,459, 2. Ntab 34,652, 3. Velema (oba Niz.) 34,740.

Průběžné pořadí SP (po 2 ze 4 závodů): 1. Ntab 114, 2. Arefejev 92, 3. Mulder (Niz.) 80.

Ženy, 500 m: 1. Koková (Niz.) 37,726, 2. Golikovová 37,303, 3. Fatkulinová (obě Rus.) 37,406.

Průběžné pořadí SP (po 2 ze 4 závodů): 1. Koková 120, 2. Golikovová 108, 3. McLeanová (Kan.) 91.

3000 m: 1. Schoutenová 3:57,155, 2. De Jongová 3:58,521, 3. Beuneová (všechny Niz.) 3:58,908, 4. Sáblíková 3:59,215, …13. Zdráhalová (obě ČR) 4:10,379.

Další zprávy