Nedovolím, aby Slováky ponižoval Kanaďan, hřímal Bokroš. S rivalem se málem serval

Rudolf Černík Rudolf Černík
21. 12. 2020 8:00
Divokou dohru mělo minulý týden utkání slovenské hokejové extraligy mezi Miškovcem a Detvou. Po závěrečné siréně se do sebe pustili trenéři obou celků.
Video: Youtube.com

Davea Allisona nahněvalo, že si jeho protějšek Ernest Bokroš vzal pár vteřin před koncem oddechový čas, i když utkání bylo rozhodnuté a Detva vedla jasně 4:0. Kanadský kouč to považoval za gesto zesměšňující soupeře a při odchodu do kabin také utrousil několik poznámek směrem ke střídačce vítězů.

Jenže tím nastartoval vznětlivého Bokroše, který na trenéra Miškovce okamžitě vystartoval. Přiběhl k němu a už byli v sobě. Pořadatelé měli co dělat, aby oba kohouty od sebe odtrhli, Bokroš se pak málem serval i s nimi a s Allisonem na sebe ještě dlouho štěkali.

"Jen jsem mu popřál šťastnou cestu domů a veselé Vánoce. On asi slyšel něco jiného, a proto se naštval. Nedokážu si jeho reakci vysvětlit jinak než tím, že neumí anglicky," zlehčoval konflikt Allison, přestože to podle záběrů nevypadalo, že rivalovi přeje zrovna hezké svátky…

Fyzické konfrontace s bývalým koučem Zlína či Českých Budějovic se odborník ze zámoří nebál. "Nedokážu říct, jestli něco takového hrozilo. Taky jsem už byl v situacích, kdy jsem běžel do útrob stadionu, abychom si některé věci vysvětlili. Asi každý trenér zažije v kariéře vypjaté momenty," citoval Allisona slovenský portál sme.sk.

Někdejší skaut týmů NHL Colorado Avalanche a Pittsburgh Penguins se přitom považuje za nekonfliktní osobu. "Kdo mě zná, ví, že jsem milý chlapík. Rozhodně nevyhledávám žádné bitky a podobným situacím se spíš snažím vyhýbat," charakterizoval se 61letý expert.

Bokroš ho však vidí jinak. "Jsem na Slovensku asi nejzkušenější trenér, pokud jde o zápasy proti týmům s kanadským trenérem. Z jejich strany jsem i na vlastní kůži zažil spoustu arogance a ponížení," vyprávěl slovenskému Denníku Šport.

"Stalo se to znovu. Po normálním, férovém a dávno rozhodnutém zápase mě kanadský trenér Miškovce doslova vyfakoval, ukázal mi prostředníček a nadával mi," líčil. "Nedovolím, aby nás a všeobecně slovenský hokej urážel, dehonestoval a ponižoval nějaký arogantní a frustrovaný Kanaďan," dodal Bokroš.

Jeho charakteristice se ovšem osočený muž ze zámoří podivil. "Trénoval jsem plno výborných slovenských hokejistů a nikdy jsem neměl potřebu někoho urážet. Slovenskou ligu mám moc rád, působí tu mnoho vynikajících trenérů a já nebudu někoho nenávidět jen proto, že brečí. Jestli jsem ho něčím urazil, tak se omlouvám. Každý může mít svůj názor," zakončil Allison smířlivě.

Maďarský Miškovec, který se účastní slovenské soutěže, je na desátém místě tabulky, Bokrošově Detvě patří šestá příčka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

Muže, který při útoku na Kapitol házel po policistech věci, poslal soud na 44 měsíců do vězení

Americký soud odsoudil ke 44 měsícům vězení muže, který se účastnil útoku na Kapitol ze 6. ledna, informovala agentura Reuters. Nicholas Languerand po policistech házel předměty a svými činy se chlubil na sociálních sítích.

Obžaloba žádala pro Langueranda o sedm měsíců delší trest. Washingtonský okresní soudce John Bates prohlásil, že mírné snížení trestu je namístě s ohledem na osobní poměry muže, včetně jeho "extrémně obtížné a chaotické výchovy".

Když byl obžalovaný ještě dítě, jeho otec prý úmyslně zapálil přívěs, ve kterém byl se svou matkou, a málem je zabil. Soudci to během slyšení řekl dědeček Langueranda.

Languerand se v listopadu, kdy mu bylo 26 let, přiznal k jedinému obvinění z útoku na strážce zákona nebezpečnou zbraní. Úřady uvedly, že 6. ledna 2021 po policistech házel předměty, včetně oranžové dopravní zábrany, a jednomu z policistů vzal ochranný štít. Muž se poté útokem chlubil na sociálních sítích a sliboval, že příště se na místo vrátí s puškami. Policie ho zatkla v dubnu.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Severní Korea provedla další raketový test, letos již pošesté

Severní Korea vypustila na svém východním pobřeží zřejmě dvě balistické střely krátkého doletu, uvedly tiskové agentury s odvoláním na jihokorejskou armádu. Jedná se již o šestý raketový test od začátku tohoto roku.

Velení jihokorejské armády uvedlo, že kolem osmé hodiny ranní místního času (kolem půlnoci SEČ) zaznamenalo odpálení dvou balistických raket z okolí města Hamhung. Rakety zřejmě dopadly mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla tisková agentura Kjódó s odvoláním na vládní zdroj.

OSN zakázala Severní Koreji provádět testy balistických a jaderných zbraní a uvalila na ni přísné sankce. KLDR ovšem tento zákaz pravidelně porušuje.

Severní Korea naposledy vypálila v úterý dvě řízené střely do moře u svého východního pobřeží z vnitrozemské oblasti KLDR. Před deseti dny zkušebně odpálila taktické řízené střely, které se dostaly do vzdálenosti 380 kilometrů a do výšky asi 42 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Právníci prince Andrewa chtějí, aby ve sporu o sexuální napadení rozhodovala porota

Právníci britského prince Andrewa požádali americký soud, aby v občanskoprávním sporu se ženou, která ho obvinila ze sexuálního napadení, rozhodovala porota. Osmatřicetiletá Američanka Virginia Giuffreová obvinila prince, že ji sexuálně napadl před 20 lety, když byla nezletilá. Andrew obvinění popírá, připomněla agentura Reuters.

Jednašedesátiletý vévoda z Yorku se v podání přiznal, že se přibližně v roce 1999 setkal se zesnulým finančníkem Jeffreym Epsteinem. O jiných setkáních, mimo jiné v roce 2010, už mluvil Andrew dříve. Giuffreová v žalobě uvádí, že právě Epstein ji spolu se svou britskou spolupracovnicí Ghislaine Maxwellovou v roce 2001 dotlačili k intimním schůzkám s princem. Andrew nicméně odmítl tvrzení Giuffreové, že se na ní "dopustil sexuálního útoku a ublížení na zdraví".

Právník David Boies, který zastupuje Giuffreovou, uvedl, že Andrew se snaží svést vinu na oběť. "Těšíme se, až budeme konfrontovat prince Andrewa s jeho popíráním a pokusy obvinit paní Giuffreovou z jejího vlastního zneužívání," prohlásil Boies.

Případ je součástí sexuálního skandálu kolem Epsteina, s nímž se Andrew přátelil podobně jako další osobnosti včetně amerických exprezidentů Donalda Trumpa a Billa Clintona. Epstein, který byl podezírán ze sexuálního vykořisťování desítek mladých dívek, spáchal v roce 2019 sebevraždu v newyorském vězení, kde čekal na soudní proces. Po jeho smrti se pozornost amerických úřadů obrátila k Maxwellové, která byla v prosinci uznána vinnou ze sexuálních zločinů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy