Nedovolím, aby Slováky ponižoval Kanaďan, hřímal Bokroš. S rivalem se málem serval

Divokou dohru mělo minulý týden utkání slovenské hokejové extraligy mezi Miškovcem a Detvou. Po závěrečné siréně se do sebe pustili trenéři obou celků.
Video: Youtube.com

Davea Allisona nahněvalo, že si jeho protějšek Ernest Bokroš vzal pár vteřin před koncem oddechový čas, i když utkání bylo rozhodnuté a Detva vedla jasně 4:0. Kanadský kouč to považoval za gesto zesměšňující soupeře a při odchodu do kabin také utrousil několik poznámek směrem ke střídačce vítězů.

Jenže tím nastartoval vznětlivého Bokroše, který na trenéra Miškovce okamžitě vystartoval. Přiběhl k němu a už byli v sobě. Pořadatelé měli co dělat, aby oba kohouty od sebe odtrhli, Bokroš se pak málem serval i s nimi a s Allisonem na sebe ještě dlouho štěkali.

"Jen jsem mu popřál šťastnou cestu domů a veselé Vánoce. On asi slyšel něco jiného, a proto se naštval. Nedokážu si jeho reakci vysvětlit jinak než tím, že neumí anglicky," zlehčoval konflikt Allison, přestože to podle záběrů nevypadalo, že rivalovi přeje zrovna hezké svátky…

Fyzické konfrontace s bývalým koučem Zlína či Českých Budějovic se odborník ze zámoří nebál. "Nedokážu říct, jestli něco takového hrozilo. Taky jsem už byl v situacích, kdy jsem běžel do útrob stadionu, abychom si některé věci vysvětlili. Asi každý trenér zažije v kariéře vypjaté momenty," citoval Allisona slovenský portál sme.sk.

Někdejší skaut týmů NHL Colorado Avalanche a Pittsburgh Penguins se přitom považuje za nekonfliktní osobu. "Kdo mě zná, ví, že jsem milý chlapík. Rozhodně nevyhledávám žádné bitky a podobným situacím se spíš snažím vyhýbat," charakterizoval se 61letý expert.

Bokroš ho však vidí jinak. "Jsem na Slovensku asi nejzkušenější trenér, pokud jde o zápasy proti týmům s kanadským trenérem. Z jejich strany jsem i na vlastní kůži zažil spoustu arogance a ponížení," vyprávěl slovenskému Denníku Šport.

"Stalo se to znovu. Po normálním, férovém a dávno rozhodnutém zápase mě kanadský trenér Miškovce doslova vyfakoval, ukázal mi prostředníček a nadával mi," líčil. "Nedovolím, aby nás a všeobecně slovenský hokej urážel, dehonestoval a ponižoval nějaký arogantní a frustrovaný Kanaďan," dodal Bokroš.

Jeho charakteristice se ovšem osočený muž ze zámoří podivil. "Trénoval jsem plno výborných slovenských hokejistů a nikdy jsem neměl potřebu někoho urážet. Slovenskou ligu mám moc rád, působí tu mnoho vynikajících trenérů a já nebudu někoho nenávidět jen proto, že brečí. Jestli jsem ho něčím urazil, tak se omlouvám. Každý může mít svůj názor," zakončil Allison smířlivě.

Maďarský Miškovec, který se účastní slovenské soutěže, je na desátém místě tabulky, Bokrošově Detvě patří šestá příčka.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 58 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitována, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Neštěstí v synagoze u Jeruzaléma si vyžádalo desítky zraněných

 Šest desítek zraněných si vyžádalo zhroucení ochozu v synagoze u Jeruzaléma, uvedla dnes agentura AFP. Deset zraněných je podle lékařů ve vážném či kritickém stavu, další padesátka zraněných je mimo ohrožení života, uvedl list The Times of Israel na svém webu.

Uvnitř synagogy charedimů, nejkonzervativnějších vyznavačů ortodoxního judaismu, bylo podle policie více než 600 lidí. Na místo přijíždějí sanitky, záběry na internetu zachytily chaos panující v davu před budovou, poznamenal deník.

Minulý měsíc v tlačenici na poutní hoře Meron zahynulo 45 lidí. Na místě se každoročně scházejí tisíce především ultraortodoxních židů k oslavám svátku Lag ba-omer. V osudovou noc jich tam bylo zřejmě až 100 tisíc a u kluzkého, zúženého východu nastala tlačenice.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Pokud Sněmovna vysloví nedůvěru vládě, Zeman ji nechá do voleb vládnout v demisi

Prezident Miloš Zeman trvá na svém předchozím výroku, že by nechal do voleb dovládnout v demisi vládu premiéra Andreje Babiše (ANO), pokud by jí Sněmovna začátkem června vyslovila nedůvěru. Frekvenci 1 dnes řekl, že to pokládá za nejlogičtější řešení. Opozici doporučil, aby se soustředila na volební kampaň a program a krátce před říjnovými sněmovními volbami nedělala podobné "vylomeniny".

Zeman řekl, že trvá na svém dřívějším vyjádření. "Nejlogičtějším postupem je nechat vládu dovládnout v demisi," uvedl. Sněmovna by měla z iniciativy koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů a STAN hlasovat začátkem června. Výsledek hlasování rozhodne postoj KSČM. "Já řekl i při jednání s opozičními předáky, že by se měli víc soustředit na kampaň a předvést své programy a kandidáty a nedělat takové vylomeniny, jako je hlasování o nedůvěře," prohlásil prezident.

Další zprávy