Disciplinární komise potrestala za fauly Bokroše, Gulu a Frühaufa

ČTK ČTK
7. 12. 2015 17:54
Disciplinární komise hokejové extraligy v čele s Karlem Holým potrestala tři hráče za fauly z minulého kola. Konkrétně pardubického respektive litvínovského obránce Bokroše a Gulu na dva zápasy. Podmíněčný trest vyfasoval hradecký Frühauf.
Jiří Gula (vpravo) si za faul kolenem odsedí dva zápasy
Jiří Gula (vpravo) si za faul kolenem odsedí dva zápasy | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Disciplinární komise hokejové extraligy potrestala pardubického obránce Tomáše Bokroše zákazem startu ve dvou utkáních, stejný trest obdržel i bek Litvínova Jiří Gula. Hrozba trestu na dvě utkání se vznáší i nad obráncem Petrem Frühaufem z Hradce Králové, jenž ale vyvázl s podmínkou do konce tohoto roku.

Východočeské derby přineslo dva tresty

Bokroš v nedělním východočeském derby na ledě Hradce Králové fauloval domácího útočníka Jiřího Šimánka. Naražení zezadu mu spočítali už sudí na ledě a poslali Bokroše předčasně do kabin s trestem na pět minut a osobním trestem do konce utkání.

"Zákrok byl veden do zad, a to plnou intenzitou v nebezpečné vzdálenosti od hrazení, přičemž hráč si musel být vědom jeho možných důsledků," zdůvodnil výrok předseda disciplinárky Karel Holý v tiskové zprávě. Přihlédl přitom ke skutečnosti, že hráč nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán.

Také ve Frühaufově případě vzal Holý v potaz čistý "trestní rejstřík". Případem slovenského beka se zabýval v souvislosti s Bokrošovým faulem, který se odehrál přímo před střídačkou Hradce Králové. Právě Frühauf z ní viníka chytil se snahou pomstít spoluhráče.

"V tomto jednání neustal, ani když se k incidentu sjeli hráči obou mužstev a čárový rozhodčí se mu v něm snažil zabránit. Z dostupných záběrů nelze určit, zda se hráč při tom dopustil přímo fyzického napadení nebo zda se o něj pouze pokusil, zapojení do šarvátky z hráčské lavice je však nepřípustné," vysvětlil Holý trest na dva zápasy s podmínečným odkladem do 31. prosince 2015.

Fauly kolenem se trestají

Gulovým prohřeškem byl faul kolenem, jehož se v nedělním duelu s Vítkovicemi dopustil proti Stanislavu Balánovi. Zápas pro něj v tu chvíli skončil, rozhodčí mu udělili trest na pět minut a do konce utkání.

"Zákrok byl sice veden ve statické pozici, ale hráč při něm vědomě a zřetelně zasáhl soupeře do oblasti kolena, o čemž svědčí skutečnost, že se před střetem zapřel na levé noze a koleno aktivně vystrčil ve směru jízdy protihráče," popsal Holý.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Při potlačení vzpoury ve věznici na Srí Lance zemřelo šest vězňů. Bouře začaly kvůli koronaviru

Šest vězňů přišlo o život a dalších 35 bylo zraněno, když vězeňská služba zahájila střelbu, aby potlačila vzpouru ve věznici na okraji hlavního města Srí Lanky. Vážně zraněni byli také dva strážní. Uvedla to agentura AP s odvoláním na úředníky. V přeplněných věznicích na Srí Lance rostou nepokoje kvůli pandemii. V posledních týdnech vězni protestovali v několika věznicích, protože zde vzrostl počet nakažených covidem-19.

Podle mluvčího policie nepokoje vypukli v neděli ve věznici zhruba 15 kilometrů severně od Colomba. Strážci se pokusili dostat situaci pod kontrolu, nepokoje však přerostly ve vzpouru. Vězni se snažili převzít kontrolu nad vězením a stovky se jich pokusily o útěk. Dozorci proto začali střílet.

Jeden vězeň zemřel při podobných nepokojích minulý týden. Další zemřel v březnu.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Joe Biden si při hře se psem přivodil vlasovou zlomeninu zánártí

Zvolený americký prezident Joe Biden si při hře se psem Majorem přivodil nepatrné zlomeniny zánártí. Uvedl to podle agentury AP Bidenův lékař po prozkoumání snímku z CT vyšetření. Úřad prezidenta původně oznámil, že Biden při hře se psem uklouzl a vymkl si kotník.

Incident se stal již v sobotu. V neděli pak osmasedmdesátiletého politika pro jistotu prohlédl ortoped v Newarku. Lékař Kevin O'Connor poté oznámil, že vyšetření potvrdilo vlasové zlomeniny na laterální a střední kosti klínovité, které jsou ve střední části chodidla. Podle O'Connora zřejmě bude Biden muset několik týdnu nosit speciální ortézu pro stabilizaci chodidla.

Biden se má úřadu ujmout v lednu a bude skládat přísahu jako dosud nejstarší z amerických prezidentů. Jeho zdravotní stav budou pečlivě sledovat jeho oponenti i spojenci, píše Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy