Disciplinárka v akci. Útočník Zlína Okál znovu simuloval

18. 1. 2015 12:32
Zdeněk Okál platí pokutu za simulování už podruhé v této sezoně.
Zápas Třince se Zlínem měl dohru u disciplinárky. Ilustrační foto.
Zápas Třince se Zlínem měl dohru u disciplinárky. Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Hokejový útočník Zdeněk Okál ze Zlína byl již podruhé v sezoně potrestán disciplinární komisí extraligy za nafilmovaný pád nebo přehrávání a dostal pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu. ČTK o tom informoval tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Okál se proti pravidlům provinil ve druhé třetině pátečního zápasu 38. kola proti Třinci. Rozhodčí Martin Homola a Vladimír Pešina jej stejně jako hostujícího obránce Rostislava Kleslu, který dostal trest za hákování, vyloučili na dvě minuty.

Předseda disciplinární komise Karel Holý uvedl, že podle televizních záběrů byl Okál atakován Kleslou, ale není zřejmé, zda došlo k zásahu obličeje.

"Hráč (Okál) se následně dopustil zřetelného vykopnutí obou nohou, které nebylo v přímém důsledku s předchozím zákrokem a bylo motivováno snahou ovlivnit úsudek rozhodčích a získat výhodu pro vlastní mužstvo," uvedl Holý.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy