Detroit střídal Mrázka, Tampa suverénně srovnala sérii

19. 4. 2015 6:50
Po páteční snové premiéře ve Stanley Cupu si gólman Petr Mrázek vypil kalich hořkosti. V noci inkasoval v Tampě čtyři góly a trenér Detroitu ho po druhé třetině stáhl z brány. Tampa srovnala.
Detroit Red Wings at Tampa Bay Lightning (Petr Mrázek)
Detroit Red Wings at Tampa Bay Lightning (Petr Mrázek) | Foto: Reuters

Praha - Gólman Petr Mrázek nenavázal na fantastický výkon z úvodního zápasu Stanley Cupu a druhý zápas série s Tampou Bay nedochytal. Detroit podlehl Tampě jasně 1:5 a český gólman byl střídán už po druhé třetině poté, co inkasoval čtyři góly.

Tampa Bay měla střeleckou převahu, která na rozdíl od prvního zápasu dokázala vyjádřit i góly. Tampa srovnala stav série na 1:1, k čemuž pomohl i český obránce Andrej Šustr, který ve druhé třetině chytře vyrazil do útoku a zvyšoval na 3:0 svým prvním gólem ve Stanley Cupu.

Třetí třetina už se jen dohrávala bez účasti Mrázka, jenž v prvním zápase pochytal 44 z 46 střel. Tentokrát si připsal úspěšných zákroků jen třináct.

Smůlu měl i Pavelec

Smůlu měl i další český gólman v nočních zápasech Ondřej Pavelec, který v Anaheimu pochytal 37 střel, ale k prvnímu vítězství Winnipegu v sérii to stejně nevedlo.

Skvělý Pavelec kapituloval až 51. minutě, když do té doby Jets hlavně díky němu vedli 1:0. Nabuzený Anaheim pak zápas dokázal strhnout ve svůj prospěch, Silfvergberg se prosadil pouhých 21 vteřin před koncem zápasu vítězným gólem na 2:1. Kačeři vedou v sérii už 2:0 na zápasy.

Srovnat stav na 1:1 se naopak povedlo Pittsburghu a St.Louis. Tučňáci díky dvěma gólům Sidneyho Crosbyho zvítězili 4:3 na ledě New Yorku Rangers, Blues zásluhou hattricku Vladimira Tarasenka porazili Minnesotu 4:1.

Výsledky nočních zápasů 1. kola play off NHL:

Východní konference - 2. zápasy:

Tampa Bay - Detroit 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Branky: 4. a 40. Johnson, 28. Killorn, 35. Šustr, 56. Filppula - 46. Tatar. Petr Mrázek odchytal za Detroit 40 minut, z 18 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 77,8 procenta. Střely na branku: 30:24. Diváci: 19.204. Hvězdy utkání: 1. Johnson, 2. Hedman, 3. Callahan (všichni Tampa). Stav série: 1:1.

New York Rangers - Pittsburgh 3:4 (1:0, 0:3, 2:1)

Branky: 18. Stepan, 44. Brassard, 60. Nash - 35. a 39. Crosby, 31. Sutter, 50. Kunitz. Střely na branku: 26:22. Diváci: 18.006. Hvězdy utkání: 1. Crosby, 2. Kunitz, 3. Sutter (všichni Pittsburgh). Stav série: 1:1.

Západní konference - 2. zápasy:

St. Louis - Minnesota 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Branky: 14., 19. a 60. Tarasenko, 59. Berglund - 42. Scandella. Střely na branku: 27:25. Diváci: 19.243. Hvězdy utkání: 1. Tarasenko, 2. Allen, 3. Steen (všichni St. Louis). Stav série: 1:1.

Anaheim - Winnipeg 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky: 51. Marroon, 60. Silfverberg - 36. Pardy. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 39 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,9 procenta. Střely na branku: 39:29. Diváci: 17.415. Hvězdy utkání: 1. Silfverberg, 2. Vatanen, 3. Getzlaf (všichni Anaheim). Stav série: 2:0.