Deset výher v řadě. Jekatěrinburg smazal ztrátu tří branek i s brankářem Kovářem

Aktualizováno 25. 9. 2018 21:17
Jízda Jekatěrinburgu v KHL nekončí. Mužstvo s českým brankářem Jakubem Kovářem si připsalo desátou výhru v řadě po obratu proti Jaroslavli. Radoval se také trenér Josef Jandač.
Jakub Kovář vyhrál s Jekatěrinburgem v letošní KHL podesáté v řadě.
Jakub Kovář vyhrál s Jekatěrinburgem v letošní KHL podesáté v řadě. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Hokejisté Jekatěrinburgu byli velmi blízko k první porážce v novém ročníku Kontinentální ligy, v třetí třetině ale dokázali smazat třígólové manko a nakonec zdolali Jaroslavl 5:4 v prodloužení. Přidali tak desáté vítězství za sebou. Brankář Jakub Kovář přispěl k úspěchu domácího týmu 31 zákroky.

Jekatěrinburg se dostal v osmé minutě do vedení, avšak hosté ještě v úvodní třetině stav otočili a posléze zvýšili až na 4:1. Na druhý gól Lokomotivu přihrál v přesilové hře český obránce Jakub Nakládal.

V třetí třetině ale Avtomobilist vyrovnal, na všech třech brankách se podílel kanadský útočník Francis Paré. V 63. minutě pak dovršil velkolepý obrat Američan Dan Sexton, jenž si v utkání rovněž připsal tři body.

Svěřenci trenéra Josefa Jandače z Magnitogorsku po dvou porážkách znovu uspěli, na svém ledě porazili Čerepovec 2:1.

Kontinentální hokejová liga:

Jekatěrinburg - Jaroslavl 5:4 v prodl. (za hosty Nakládal 0+1), Magnitogorsk - Čerepovec 2:1, CSKA Moskva - HK Soči 2:1 po sam. nájezdech, Dinamo Riga - Jokerit Helsinky 2:1 v prodl., Slovan Bratislava - Spartak Moskva 1:4.