Deset výher v řadě. Jekatěrinburg smazal ztrátu tří branek i s brankářem Kovářem

Aktualizováno 25. 9. 2018 21:17
Jízda Jekatěrinburgu v KHL nekončí. Mužstvo s českým brankářem Jakubem Kovářem si připsalo desátou výhru v řadě po obratu proti Jaroslavli. Radoval se také trenér Josef Jandač.
Jakub Kovář vyhrál s Jekatěrinburgem v letošní KHL podesáté v řadě.
Jakub Kovář vyhrál s Jekatěrinburgem v letošní KHL podesáté v řadě. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Hokejisté Jekatěrinburgu byli velmi blízko k první porážce v novém ročníku Kontinentální ligy, v třetí třetině ale dokázali smazat třígólové manko a nakonec zdolali Jaroslavl 5:4 v prodloužení. Přidali tak desáté vítězství za sebou. Brankář Jakub Kovář přispěl k úspěchu domácího týmu 31 zákroky.

Jekatěrinburg se dostal v osmé minutě do vedení, avšak hosté ještě v úvodní třetině stav otočili a posléze zvýšili až na 4:1. Na druhý gól Lokomotivu přihrál v přesilové hře český obránce Jakub Nakládal.

V třetí třetině ale Avtomobilist vyrovnal, na všech třech brankách se podílel kanadský útočník Francis Paré. V 63. minutě pak dovršil velkolepý obrat Američan Dan Sexton, jenž si v utkání rovněž připsal tři body.

Svěřenci trenéra Josefa Jandače z Magnitogorsku po dvou porážkách znovu uspěli, na svém ledě porazili Čerepovec 2:1.

Kontinentální hokejová liga:

Jekatěrinburg - Jaroslavl 5:4 v prodl. (za hosty Nakládal 0+1), Magnitogorsk - Čerepovec 2:1, CSKA Moskva - HK Soči 2:1 po sam. nájezdech, Dinamo Riga - Jokerit Helsinky 2:1 v prodl., Slovan Bratislava - Spartak Moskva 1:4.

před 16 minutami

Praha poskytne Bratislavě zdarma licenci na design městského mobiliáře

Praha poskytne Bratislavě bezplatně licenci na design laviček, košů a dalšího mobiliáře, který v roce 2017 vybrala v mezinárodní soutěži. Rozhodli o tom v pondělí radní v reakci na žádost slovenského hlavního města. Pražský magistrát plánuje na výrobu mobiliáře vypsat soutěž, nyní je k vidění jen na několika místech, například na Petříně nebo ve Stromovce. Postupně má při rekonstrukcích nahradit nynější různé druhy mobiliáře.

Pražský magistrát již podle schváleného dokumentu uzavření tzv. podlicenční smlouvy projednal s Bratislavou včetně jejího znění. Schválení bratislavskou radou či zastupitelstvem prý není nutné. Bezúplatné poskytnutí je podle důvodové zprávy "v rámci podpory vzájemných vztahů obou měst a propagaci pražského designu mobiliáře". "Bratislava bude Praze pouze hradit všechny náklady, které případně poskytnutím vzniknou," řekl pražský radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

Polský nejvyšší soud potvrdil Dudovu výhru ve volbě prezidenta

Polský nejvyšší soud potvrdil, že nedávné prezidentské volby jsou platné. Otevřel tak k cestu k tomu, aby prezident Andrzej Duda, který v nich svůj post obhájil, složil tento čtvrtek přísahu před oběma komorami parlamentu. Duda je blízkým spojencem vládnoucí národně-konzervativní strany Právo a spravedlnost.

Nejvyšší soud dostal asi 5800 stížností od voličů i štábu Dudova protikandidáta, varšavského primátora Rafala Trzaskowského. Ten se ohrazoval proti chování veřejnoprávní Polské televize, která podle něho za veřejné peníze připravovala volební materiály Andrzeje Dudy. Volební tým Trzaskowského poukazoval na to, že členové vlády se zapojili do volební kampaně ve prospěch Dudy. Informoval i o údajných trestných činech provázejících volby, například ničení volebních lístků, uvedl portál onet.pl. Podle soudců tým Trzaskowského nedodal nutné důkazy týkající se času a míst, kde se údajně takové incidenty staly.

Celkem nejvyšší soud jako oprávněné uznal asi 90 stížností. Důvody, kvůli kterým je lidé podávali, ale podle něho neměly dopad na výsledek hlasování. Ve druhém kole prezidentských voleb konaném 12. července získal Duda 51,03 procenta hlasů, Trzaskowski 48,97 procenta.