Posledních 10 kol extraligy. Liberec si jde pro pohár, Kometa a Třinec se ještě třesou

Podívejte se, jak si stojí týmy extraligy deset kol před koncem její základní části.
Pražská Sparta by měla podle všeho skončit druhá. Na pronásledovatele má už třináctibodový náskok, o který pravděpodobně nepřijde. Navíc se současnou formou, kdy vyhrála posledních osm zápasů v řadě. Sparta je jednoznačně neofenzivnějším týmem ligy. V jejich zápasech celkově padá velké množství branek, v průměru je to 6,4 gólu na utkání.
Počínaje třetím místem však začíná boj o každý bod. Zatím ho drží Plzeň se 72 body. Střelecky tým táhne zejména dvacetiletý objev sezony, aktuálně nejlepší střelec soutěže, dvacetigólový Dominik Kubalík.
Hradecký Mountfield je aktuálně čtvrtý s jednobodovou ztrátou na Plzeň. V poslední lednový den se Lvům podařilo přivézt zpět svého loňského kanonýra Tomáše Mertla. Hradec je nejvýše postaveným týmem, který letos měnil trenéra. V prosinci nahradil odvolaného Petera Draisaitla Vladimír Kýhos, kterému se daří stabilně bodovat.
Jakub Klepiš v průběhu sezony posílil Mladou Boleslav, která je zatím jedním z překvapení sezony. Tým, který rok co rok bojoval o udržení, si nyní užívá se 68 body páté místo zaručující relativně poklidné vody. Náskok na sedmý Chomutov činí aktuálně sedm bodů.
Foto: ČTK
Ondřej Kuchař Sport Ondřej Kuchař, Sport
4. 2. 2016 11:06
Jak si vedou jednotlivé týmy deset kol před koncem základní části hokejové extraligy?

Více o hokejové extralize čtěte ZDE.

 

Právě se děje

Další zprávy