Davos vyhrál díky gólům Sýkory a Brendla Spengler Cup

31. 12. 2011 15:00
HC Davos - Dinamo Riga 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Petr Sýkora se raduje z gólu do sítě Kanady
Petr Sýkora se raduje z gólu do sítě Kanady | Foto: Reuters

Davos - Hokejisté Davosu porazili i díky gólům Petra Sýkory a Pavla Brendla ve finále Spenglerova poháru 3:2 Dinamo Riga.

Tradiční turnaj ve Švýcarsku, který sami pořádají, vyhráli po pětileté přestávce a celkově popatnácté v historii.

Domácí Davos, za nějž hrají ještě útočníci Petr Tatíček a Josef Marha, tak ukončil tříleté panování klubů z KHL. V minulých letech totiž turnaj ovládly Dynamo Moskva, Dinamo Minsk a loni Petrohrad. Debutující lotyšské Dinamo na jejich úspěch nenavázalo.

Pořádající tým, jenž během týdne porazil dvakrát českého účastníka Vítkovice, zaskočil soupeře rychlým úvodem.

Vítkovice smetly Kloten a jsou v semifinále

Už ve 2. minutě otevřel skóre Grégory Sciaroni a v 11. minutě zvýšil ranou od modré v přesilovce Sýkora. Český kanonýr se trefil na turnaji popáté a ovládl tabulku střelců.

Na začátku druhé části Dinamo díky Jamiemu Lundmarkovi snížilo, v polovině zápasu však dal Davosu opět dvoubrankový náskok tečí zblízka Brendl, který tým na turnaji posílil z konkurenčního Rapperswilu.

Hosté ještě zápas zdramatizovali 23 sekund před třetí sirénou díky trefě Niclase Lucenia, ale na vyrovnání už v power play nedosáhli.