David Pastrňák, fyzioterapeut. Slavný hokejista prožije Wimbledon jako člen týmu Kristýny Plíškové

ČTK ČTK
20. 6. 2018 14:43
Útočník Bostonu si splní sen, vychutná si legendární turnaj v All England Clubu.
David Pastrňák coby staronový majitel Zlaté hokejky
David Pastrňák coby staronový majitel Zlaté hokejky | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fyzioterapeut, kterého ve skutečnosti velmi dobře živí hokej, se objeví na letošním tenisovém Wimbledonu.

Sen o návštěvě svého oblíbeného turnaje na travnatých dvorcích londýnského All England Clubu si takto splní útočník Bostonu David Pastrňák, jenž v úterý převzal podruhé za sebou trofej za vítězství v anketě Zlatá hokejka.

Dvaadvacetiletý havířovský rodák, jenž loni podepsal s Bruins šestiletý kontrakt na 40 milionů dolarů, bude veden jako fyzioterapeut Kristýny Plíškové, jejíž partnerkou je Pastrňákův kamarád a také hokejista Dominik Volek. Wimbledon si Pastrňák užije na vlastní oči poprvé, jak si již dlouho přál.

"Už se na to moc těším. Budu tam trénovat sám, když budu mít volno. A i jinak budu chodit trénovat, když tedy nebude Tinda zrovna potřebovat fyzioterapeuta," líčil Pastrňák s úsměvem. "Je to ale samozřejmě sranda. Abych mohl do posilovny, tak jsme to vymysleli takhle a snad to dobře dopadne," uvedl.

Na rychlokurz pro fyzioterapeuty se nechystá. "Připravil jsem si speciální doping, který zajistí, že se po něm nikdo nikdy nezraní. Tak jí to tam hodím, aby se nezranila a nemusel jsem nic dělat," plánoval s nadsázkou Pastrňák.

Díky své roli fyzioterapeuta bude moct kombinovat sledování tenisových zápasů s přípravou na nový ročník NHL. Nezastírá však, že tvrdou letní dřinu nesnáší. "Chce se mi brečet, když si představím, kolik času z toho léta budu muset zase strávit v posilovně," přiznal s úsměvem. "Tu letní dřinu si ale vždy propojím s tenisem a fotbalem, takže si to takhle zpestřím. A doufám, že to bude rychle za mnou."

A co především nemá rád na letní přípravě? "Všechno. Úplně všechno," vyhrkl Pastrňák. "Celý červenec a srpen. Ze všeho nejhorší je posilovna. Nebaví mě to a jsem z toho kolikrát i nepříjemný, ale bez tvrdé práce to nejde, což všichni víme, takže musím makat," uvedl Pastrňák.

 

Právě se děje

před 40 minutami

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Do Litvy dorazil rekordní počet migrantů, EU přislíbila Vilniusu miliony eur

Představitelé Evropské unie přislíbili Litvě miliony eur na pomoc s řešením migrační krize, z jejíhož rozpoutání pobaltská země obviňuje režim sousedního Běloruska a jeho autoritářského prezidenta Alexandra Lukašenka. Informovala o tom agentura AP s tím, že do Vilniusu v neděli přicestovala eurokomisařka pro vnitro Ylva Johanssonová. Ve stejný den překročilo hranici mezi Běloruskem a Litvou rekordních 287 migrantů, což je přibližně třikrát více než za celý loňský rok.

"Je to provokace Lukašenkova režimu. Musíme ukázat, že na území EU není volný vstup," prohlásila Johanssonová. "Litva, EU a státy Schengenu musí zabránit ilegálnímu vstupování do této oblasti. Proto my, celá Evropská unie, podporujeme Litvu, aby bránila naší společnou vnější hranici s Běloruskem," prohlásila zástupkyně unijní exekutivy před novináři.

Litevská pohraniční stráž letos zadržela 3832 migrantů, přičemž za celý loňský rok jich bylo 81. Více než dvě třetiny příchozích tvoří podle litevských úřadů Iráčané. Irácké aerolinie zvýšily od tohoto měsíce počet letů z Bagdádu do Minsku ze dvou na čtyři týdně a do běloruské metropole zavádějí spoje z dalších iráckých měst - Basry, Irbílu a Sulajmáníje, napsala AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy