Další tresty v extralize: Stop pro Polanského i Rotha

Adam Sušovský Adam Sušovský
19. 3. 2013 18:38
Třinec se bude muset v klíčovém sedmém utkání čtvrtfinálové série se Spartou obejít bez Jiřího Polanského a Vladimíra Rotha. Zápasovými tresty je potrestala disciplinární komise.
Disciplinární komise rozdávala další tresty. Třinci budou scházet v rozhodujícím čtvrtfinále se Spartou Polanský a Roth.
Disciplinární komise rozdávala další tresty. Třinci budou scházet v rozhodujícím čtvrtfinále se Spartou Polanský a Roth. | Foto: CPA

Praha - Útočník Jiří Polanský a obránce Vladimír Roth budou chybět Třinci v zítřejším rozhodujícím čtvrtfinále se Spartou. Ocelářům se rozpadá prakticky celá druhá formace.

Disciplinární komise je potrestala zápasovými tresty za hrubé zákroky v pondělním utkání, po kterých skončili oba napadení soupeři, a opory pražské Sparty, na vyšetření v nemocnici.

Polanský si za nájezd do Jiřího Hunkese nezahraje dva zápasy, Roth bude za faul kolenem na Karla Pilaře stát o zápas víc.

Roth chtěl zranit úmyslně, Polanský využil příležitosti

Hunkes byl převezen do nemocnice s podezřením na otřes mozku, Pilař zápas nedohrál poté, co ho Roth ošklivě trefil do kolene.

"K zákroku Rotha došlo aktivním pohybem kolena do směru jízdy protihráče a došlo k faulu kolene na uvolněnou nohu Pilaře. Roth naplnil skutkovou podstatu o úmyslném zranění soupeře," vysvětlil šéf disciplinárky Karel Holý.

"Roth mohl být potrestán trestem na 3 - 7 zápasů, ale vzhledem k tomu, že jde u něj o ojedinělý případ, rozhodli jsme se pro sazbu na dolní hranici," dodal Holý.

Polanský podle něj zase využil nepřipravenosti soupeře na střet, kterému se mohl vyhnout.

Pilař s Hunkesem spíš hrát nebudou

"Oba jsou v péči našich lékařů, o jejich startu se rozhodně až v den utkání," vzkázal Aktuálně.cz tiskový mluvčí Sparty Tomáš Zetek, v jakém jsou oba faulovaní hráči stavu.

Podle informací, které má Aktuálně.cz k dispozici, je ale šance, že by oba hráči do zápasu nastoupili, malá. Pro Spartu by to byla velká rána, přišla by o dva elitní obránce.

A především pak Karla Pilaře, který má v play off obdivuhodnou formu a coby obránce už Ocelářům v sérii nastřílel pět branek.

Zítřejší sedmý a tedy i rozhodující zápas této čtvrtfinálové série začíná na ledě třinecké Werk arény v 17:00.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Liberty Ostrava pokračuje s omezenou výrobou. Část zaměstnanců zůstane s nižší mzdou doma

Hutní společnost Liberty Ostrava pokračuje v provozu s omezenou výrobou, který zavedla v červenci mimo jiné kvůli vysokým cenám surovin a dovozu oceli ze zemí mimo Evropskou unii. Považuje ho za neférový. Nebude propouštět, ale část zaměstnanců, kteří už vyčerpali dovolenou, zůstane doma se sníženou mzdou. Odbory považují situaci za alarmující, nedávají ji ale za vinu vedení firmy, vnímají to jako evropský problém.

Zdroj: ČTK
Další zprávy