Další tresty v extralize: Stop pro Polanského i Rotha

Adam Sušovský Adam Sušovský
19. 3. 2013 18:38
Třinec se bude muset v klíčovém sedmém utkání čtvrtfinálové série se Spartou obejít bez Jiřího Polanského a Vladimíra Rotha. Zápasovými tresty je potrestala disciplinární komise.
Disciplinární komise rozdávala další tresty. Třinci budou scházet v rozhodujícím čtvrtfinále se Spartou Polanský a Roth.
Disciplinární komise rozdávala další tresty. Třinci budou scházet v rozhodujícím čtvrtfinále se Spartou Polanský a Roth. | Foto: CPA

Praha - Útočník Jiří Polanský a obránce Vladimír Roth budou chybět Třinci v zítřejším rozhodujícím čtvrtfinále se Spartou. Ocelářům se rozpadá prakticky celá druhá formace.

Disciplinární komise je potrestala zápasovými tresty za hrubé zákroky v pondělním utkání, po kterých skončili oba napadení soupeři, a opory pražské Sparty, na vyšetření v nemocnici.

Polanský si za nájezd do Jiřího Hunkese nezahraje dva zápasy, Roth bude za faul kolenem na Karla Pilaře stát o zápas víc.

Roth chtěl zranit úmyslně, Polanský využil příležitosti

Hunkes byl převezen do nemocnice s podezřením na otřes mozku, Pilař zápas nedohrál poté, co ho Roth ošklivě trefil do kolene.

"K zákroku Rotha došlo aktivním pohybem kolena do směru jízdy protihráče a došlo k faulu kolene na uvolněnou nohu Pilaře. Roth naplnil skutkovou podstatu o úmyslném zranění soupeře," vysvětlil šéf disciplinárky Karel Holý.

"Roth mohl být potrestán trestem na 3 - 7 zápasů, ale vzhledem k tomu, že jde u něj o ojedinělý případ, rozhodli jsme se pro sazbu na dolní hranici," dodal Holý.

Polanský podle něj zase využil nepřipravenosti soupeře na střet, kterému se mohl vyhnout.

Pilař s Hunkesem spíš hrát nebudou

"Oba jsou v péči našich lékařů, o jejich startu se rozhodně až v den utkání," vzkázal Aktuálně.cz tiskový mluvčí Sparty Tomáš Zetek, v jakém jsou oba faulovaní hráči stavu.

Podle informací, které má Aktuálně.cz k dispozici, je ale šance, že by oba hráči do zápasu nastoupili, malá. Pro Spartu by to byla velká rána, přišla by o dva elitní obránce.

A především pak Karla Pilaře, který má v play off obdivuhodnou formu a coby obránce už Ocelářům v sérii nastřílel pět branek.

Zítřejší sedmý a tedy i rozhodující zápas této čtvrtfinálové série začíná na ledě třinecké Werk arény v 17:00.

 

Právě se děje

Další zprávy