Další šampion z Nagana končí. Obránce Špaček odmítl nabídky

Jaroslav Špaček, hokejový obránce, trojnásobný mistr světa a olympijský vítěz, končí s aktivní kariérou
Do hokejového důchodu odchází ve 38 letech obránce Jaroslav Špaček.
Posledním jeho angažmá zůstane působení v Carolině.
Předtím strávil několik sezon v Montrealu. V zámoří hrál také za Floridu, Chicago, Columbus, Edmonton a Buffalo. Celkem v NHL nastoupil k 941 zápasům.
Nejvíce si ho však hokejoví fanoušci budou pamatovat coby oporu české reprezentace.
Foto: CPA - Eduard Erben
Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
19. 11. 2012 22:58
Osmatřicetiletý obránce Jaroslav Špaček je olympijským vítězem z Nagana a trojnásobným mistrem světa.

Praha - Ledová kolbiště přicházejí o dalšího borce ze zlaté naganské party. S aktivní kariérou končí olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa Jaroslav Špaček.

"Pro mě osobně to bylo hodně těžký. Jednou takhle sedím doma na gauči, všude ticho, nikdo kolem mě, zrovna jsem byl zraněnej. Tak si říkám, jestli to mám ještě zapotřebí," uvedl Špaček, který naposledy působil v Carolině.

Během výluky NHL měl osmatřicetiletý obránce ještě několik nabídek včetně angažmá ve Philadelphii nebo mateřské Plzni, ale rozhodl se už dále nepokračovat.

Definitivní sbohem zvažoval už delší dobu, od konce minulé sezony, kdy byl jako nechtěný vyměněn do týmu ´Hurikánů´ z oblíbeného Montrealu.

Z Nagana do NHL

Po rozjezdu v Plzni se robustní bek na rok přestěhoval do Färjestadu, jemuž hned pomohl ke švédskému titulu. Zároveň na sebe upozornil vedení národního týmu, které právě skládalo výběr pro olympijské hry v Naganu. Ač reprezentační novic, do nominace se dostal a mohl tak slavit největší úspěch v historii českého hokeje.

Famózní sezona mu vynesla vysněné angažmá v NHL, které odstartoval působením na Floridě. Následovaly štace v Chicagu, Columbusu, Edmontonu, Buffalu, Montrealu a nakonec v Carolině.

Reprezentační opora

Celkem odehrál v nejslavnější soutěži světa 941 zápasů, nastřílel 86 gólů, což spolu s 287 asistencemi dává dohromady skvělých 373 kanadských bodů.

Během výluky v sezoně 2004/05 si zahrál za Plzeň a Slavii.

Po triumfu v Naganu se ofenzivní zadák stal pilířem národního týmu a zasloužil se o zlaté tituly na šampionátech v letech 1999, 2001 a 2005.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

Na pole mezi obcemi Olšany u Prostějova a Lutín se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. "Třiapadesátiletý pilot cizí státní příslušnosti pád stroje startujícího v zahraničí nepřežil," uvedl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek s tím, že pilot v letadle cestoval sám. Příčiny a okolnosti budou vyšetřovat prostějovští kriminalisté ve spolupráci s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. V Olomouckém kraji jde za poslední týden o druhou nehodu ultralehkého letadla. Minulý čtvrtek ultralight havaroval na Šumpersku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy