reklama
 
 

Další kritika výluky NHL: Vraťte Stanley Cup, patří Kanadě!

28. 12. 2012 14:15
"Stanley Cup vám nepatří. Je majetkem Kanady. Dejte ho amatérům nebo sledge hokejistům. Těm, co mají rádi hokej," vzkázal vedení stávkující NHL kanadský politik.

Toronto -"Vraťte Stanley Cup Kanadě. Dejte ho lidem, kteří hokej milují," napsal na svém blogu naštvaný kanadský politik Brent Rathgeber.

Nevydržel se totiž dívat na to, jak ani během svátků nikdo nepřišel s řešením, jak ukončit výluku nejlepší hokejové soutěže na světě.

Do šibeničního termínu, kdy komisionář ligy Gary Bettman zruší celou sezonu, už totiž zbývají jen dny, možná hodiny. V kancelářích vedení ligy je přitom ticho, nejedná se a v nejližší době zřejmě jednat ani nebude.

Dejte Stanley Cup vítězi pivní ligy

"Stanley Cup nepatří NHL, ale patří Kanadě. Ta na něj má historický i právní nárok. Pohár v roce 1892 daroval guvernér Kanady lord Stanley z Prestonu. Byl každoročně udělován nejlepšímu amaterskému hokejovému klubu v Kanadě," napsal Rathgeber.

Ten ve svém příspěvku vyzývá, aby se v případě zrušení celé sezony tradice obnovila. "Navrhuji, aby pohár získal nejlepší tým pivní ligy, ženský celek nebo kanadští sledge hokejisté. Proč ho nedat těm, kteří hokej milují?" ptá se Rathgeber a poukazuje na to, že tradice skončila kvůli bohatým lidem, kteří se teď místo hraní hokeje hádají o peníze.

Stanleyův pohár nebyl za svou více než stoletou historii udělený jen ve dvou případech. V roce 1919 se sezona nedohrála kvůli epidemii španělské chřipky, před osmi lety byla sezona kvůli poslední výluce zrušena úplně.

V zámoří se nejedná, konec se blíží

Rathgeber není prvním politikem, který se snažil na vedení soutěže a hráče vyvinout tlak. Ke sporu se už vyjádřil třeba prezident Spojených států Barack Obama nebo premiér Kanady Stephen Harper (čtěte ZDE!).

Ani jejich slova ale zatím k posunu nevedla a v zámoří se o nové kolektivní smlouvě nejedná ani teď. Fanoušci už ve start sezony nevěří.

Liga dosud zrušila všechny zápasy až do 14. ledna a Bettman už dříve oznámil, že pokud se do té doby obě strany nedohodnou, bude muset zrušit celou sezonu. Reálně tak zbývá čas maximálně do prvního lednového týdne.

"Už se soustředím jen na angažmá v Praze. Od NHL už moc nečekám," potvrdil skepsi minulý týden v rozhovoru pro Aktuálně.cz obránce Zdeno Chára (čtěte ZDE!).

autor: Adam Sušovský | 28. 12. 2012 14:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama