Crosbyho série bodování v řadě skončila po 25 zápasech

30. 12. 2010 8:30
Hudler 1+1, Rozsíval 1+0, Havlát 0+2
K lepšímu výsledku Penguins nepomohl ani Sidney Crosby.
K lepšímu výsledku Penguins nepomohl ani Sidney Crosby. | Foto: Reuters

New York - Na ledě New Yorku Islanders se zastavila úspěšná série Sidneyho Crosbyho, který bodoval v 25 zápasech v řadě.

Tentokrát ale vyšel naprázdno a Pittsburgh podlehl Ostrovanům 1:2 po samostatných nájezdech. Penaltový rozstřel vyhráli domácí 3:2, rozhodující nájezd proměnil ve čtvrté sérii P. A. Parenteau.

Crosbyho šňůra, nejdelší od sezony 1992/93, kdy Mats Sundin bodoval v 30 utkáních, začala 5. listopadu a kapitán Tučňáků během ní posbíral 50 bodů za 26 gólů a 24 asistencí.

Paradoxně se zasekl v souboji s druhým nejhorším týmem celé NHL, proti němuž se mu navíc výjimečně daří. V 32 předchozích vzájemných zápasech zaznamenal 62 bodů, lepší bilanci nemá s žádným jiným soupeřem.

Crosby bodoval v 25. zápase v řadě, schytal to Pavelec

"Je mi to samozřejmě líto, ale jednou to muselo přijít. Nedá se nic dělat," snažil se brát Crosby konec série statečně. "Měli jsme v utkání několik šancí, člověk si teď říká, tohle nám tam mohlo spadnout, ale nestalo se," dodal Crosby.

Další bodovací sérii může načít symbolicky v novoročním utkání pod širým nebem, kdy Pittsburgh na stadionu pro americký fotbal přivítá Washington.

Hudler přispěl gól k výhře v Dallasu

Jiří Hudler prožívá znovuzrození v zámořské NHL. Ve středečním utkání podruhé za sebou zaznamenal gól a asistenci a pomohl Detroitu k vítězství 7:3 na ledě Dallasu.

Jiří Hudler figuruje vysoko v detroitské tabulce produktivity i v tabulce střelců. | Foto: Reuters

Hudler, který předtím nebodoval v třinácti zápasech v řadě, se chytil dvěma body v pondělním duelu proti Coloradu (4:3 v prodloužení).

V Dallasu svůj počin zopakoval, když už v druhé minutě v přesilové hře otevřel skóre, následně ve 46. minutě přihrál na vítěznou branku Bradu Stuartovi, kterou Red Wings dovršili obrat z 1:3 na 4:3.

Dvoubrankový náskok získali domácí v druhé třetině, v níž vstřelili tři góly v rozmezí 74 sekund. Hosté však odpověděli šesti brankami, z nichž tři vstřelil Patrick Eaves, který si tak připsal premiérový hattrick v NHL.

Netradiční střelec, který má většinou za úkol bořit útočné snahy soupeře, zaznamenal už šestý gól z posledních sedmi zápasů.

Minnesota vyhrála se San Jose i díky Havlátovi

Otočit skóre v třetí třetině se ve středu povedlo také hokejistům Minnesoty, kteří se San Jose prohrávali 1:2 a 2:3, třemi góly v poslední dvacetiminutovce si však zajistili vítězství 5:3.

Martin Havlát přijímá gratulace od hokejistů Minnesoty
Martin Havlát přijímá gratulace od hokejistů Minnesoty | Foto: Reuters

Skóre otevřel i uzavřel Kyle Brodziak, na obě branky mu přihrál Martin Havlát, který se tak už vyhoupl na první místo v tabulce produktivity českých hokejistů. S 33 body má jednobodový náskok před Milanem Hejdukem, o další dva body zpět je Tomáš Plekanec.

Minnesota přitom na začátku třetí třetiny promarnila čtyřminutovou přesilovou hru a z hlediště se začal ozývat pískot nespokojených domácích fanoušků. Pak však Divočáci během pěti minut zasadili Žralokům tři údery a své příznivce si udobřili.

Špatně skončil zápas pro českého obránce v dresu Minnesoty Marka Židlického.

Klíčový bek mužstva si poranil rameno, když po střetu s útočníkem soupeře Jamiem McGinnem tvrdě narazil na střídačku San Jose a s bolestivou grimasou odešel do šatny. Jak dlouho bude svému týmu chybět, napoví až podrobnější vyšetření.

Devils opět prohráli, i díky gólu Rozsívala

Svůj třetí gól v sezoně naopak vstřelil další český obránce Michal Rozsíval z New Yorku Rangers.

Reprezentační bek rozhodl zápas proti New Jersey, když si v druhé třetině nabruslil do palebné pozice a po přihrávce Brandona Dubinského zpoza branky zajistil svému týmu vedení 2:1.

Na konečných 3:1 zvýšil právě Dubinsky až šest sekund před koncem při power-play Devils.

Ďáblové prohráli šestý zápas za sebou a Jacques Lemaire, který se den před Štědrým večerem postavil na střídačku místo odvolaného Johna MacLeana, stále čeká na první vítězství.

Jeho svěřenci přitom přestříleli Rangers v poměru 44:26, jenže na brankáře Henrika Lundqvista vyzrál pouze Travis Zajac.

Výsledky NHL:

New Jersey - NY Rangers 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Zajac - 8. Boyle, 34. Rozsíval, 60. Dubinsky. Střely na branku: 44:26. Diváci: 17.625.

NY Islanders - Pittsburgh 2:1 po sam. náj. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 21. Bailey, rozh. nájezd Parenteau - 37. Conner. Střely na branku: 26:38. Diváci: 14.345.

Phoenix - Los Angeles 6:3 (4:3, 2:0, 0:0)
Branky: 6. a 27. Doan, 10. Whitney, 13. Upshall, 16. MacLean, 31. Turris - 8. Richardson, 12. Smyth, 17. Sturm. Střely na branku: 31:26. Diváci: 15.153.

Minnesota - San Jose 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Branky: 8. a 51. Brodziak (na obě Havlát), 33. M. Koivu, 46. Kobasew, 50. Burns - 12. J. Thornton, 23. Setoguchi, 36. Marleau. Střely na branku: 24:32. Diváci: 19.131.

Dallas - Detroit 3:7 (0:1, 3:2, 0:4)
Branky: 26. Richards, 27. Fistric, 27. Benn - 38., 55. a 58. Eaves, 2. Hudler, 29. Lidström, 46. Stuart (Hudler), 54. Draper. Střely na branku: 31:26. Diváci: 18.532.

Ottawa - Carolina 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 10. a 14. Boychuk, 36. E. Cole, 45. Dwyer. Střely na branku: 37:31. Diváci. 20.221.