17. 2. 2013 23:30
Pittsburgh zvítězil na ledě Buffala 4:3, Crosby dal gól a na dva další přihrál.
Spoluhráči gratulují Sidneymu Crosbymu.
Spoluhráči gratulují Sidneymu Crosbymu. | Foto: Reuters

Buffalo - V souboji útočných hvězd zámořské NHL předčil Sidney Crosby vedoucího muže kanadského bodování soutěže Thomase Vanka. Pětadvacetiletý Kanaďan zařídil jedním gólem a dvěma asistencemi vítězství Pittsburghu 4:3 na ledě Buffala.

Rakušan s československými předky naproti tomu zaznamenal "jen" dva body, za gól a přihrávku. Tučňáci měli raketový nástup. V první minutě je poslal do vedení Dupuis a Crosby jen o malou chvíli poté náskok zdvojnásobil.

Sabres ale vyrovnali. V první třetině snížil Hodgson a těsně před polovinou utkání srovnal na 2:2 Vanek. Domácí šli ve třetí části dokonce do vedení, ve 46. minutě se trefil Ott. Jenže za další dve minuty srovnal svým druhým gólem Dupuis a v 58. minutě rozhodl o výhře hostů Martin.

Michael Frolík přispěl asistencí k výhře Chicaga 3:2 a Black Hawks tak bodovali už v patnáctém utkání v řadě. K vyrovnání historického maxima, které před šesti lety vytvořil Anaheim, jim stačí bodovat i v příštím zápase.

Statistika NHL:

Buffalo - Pittsburgh 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)

Branky: 7. Hodgson, 30. Vanek, 46. Ott - 1. a 48. Dupuis, 2. Crosby, 58. Martin. Střely na branku 33:35. Diváci: 19.070.

Chicago - Los Angeles 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Seabrook (Keith, Frolík), 11. Toews (Keith, Seabrook), 21. Sharp (Toews, Oduya) - 41. Richards (Kopitar, Doughty), 53. Richards (Doughty, Williams)