VIDEO Crosby lepší Hertla, trefili se Plekanec i Fleischmann

6. 12. 2013 6:50
Reportáž z nočních duelů NHL.
Sidney Crosby byl hlavní hvězdou souboje se San Jose.

Praha - Český mladík v dresu San Jose Sharks Tomáš Hertl se sice trefil v nočním souboji NHL s Pittsburghem, jeho gól byl ale po hříchu jedinou trefou hostí. Výhru "Pens" 5:1 dirigoval třemi asistencemi lídr kanadského bodování ligy Sidney Crosby.

Domácí nakročili k jubilejní dvacáté výhře v sezóně v úvodu druhé části, kdy se v rozmezí necelých 120 vteřin trefili Dupuis, jehož gólovou akci rozjel právě Crosby, a po krásné akci i obránce Megna.

Pittsburgh vedl rychle o čtyři branky

Na třetí gól potřebovali Tučňáci něco málo přes tři minuty, když se po nezištné přihrávce "Sida the Kida" prosadil Kunitz a oba muži si spolupráci za dalších 120 vteřin - tentokrát v přesilové hře zopakovali - 4:0.

Našlapanou první desetiminutovku druhé třetiny pak zakončil Hertl. Jeho nahození do předbrankového prostoru na Burnse si srazil jeden z obránců Pittsburghu mezi nohy Fleuryho, pod kterým se kotouč pomalu došoural těsně za brankovou čáru.

"Žraloci" byli v této fázi zápasu aktivnějším týmem, ve druhé třetině přestříleli soupeře 24:15, ovšem jejich pokusy lítaly těsně mimo branku, nebo je zastavoval Fleury.

Hertl hýřil aktivitou, další gól ale nepřidal

Doslova a do písmene si na něm vylámal zuby dvakrát aktivní Hertl, stejně tak po vzájemné spolupráci s českou osmačtyřicítkou také Martin Havlát, který po jedné z neúspěšných zakončení vzteky zlomil hokejku o led, zasunou kotouč do prázdné branky nedokázal ani Marleau.

Do třetí třetiny sice již nastoupil do branky náhradní gólman Alex Stalock. Toho ale ve 44. minutě uvítal na ledě lehkým, leč nepříjemným nahozením od modré čáry, které viděl kanadský brankář až na poslední chvíli, Letang. V ten okamžik byl odpor hostí zlomen definitivně a "Tučňáci" jej již zkušeně dovedli do vítězného konce.

Fleischmann se rozstřílel na Pavelcovi

Čtrnáct zápasů dlouhé čekání na gól ukončil Tomáš Fleischmann a ve čtvrtečním utkání jednou trefou a asistencí přispěl na výhře Floridy nad Winnipegem 5:2.

Fleischmann, jenž byl v posledních dvou sezonách nejlepším střelcem "Panterů", se prosadil ve 38. minutě, kdy pohotovou dorážkou překonal krajana Ondřeje Pavelce a zvýšil vedení svého týmu na 3:1. Devětadvacetiletý rodák z Kopřivnice si tak připsal svůj čtvrtý gól v sezoně.

Fleischmann zářil radostí, Jokinen smutnil

Naposledy se předtím trefil 2. listopadu do sítě Washingtonu. "Tehdy jsem nečekal, že mám před sebou tak hrozný měsíc, ale to se stává. Jsem šťastný, že už je to za mnou," prohlásil Fleischmann. Florida ukončila sérii tří porážek, zatímco Winnipeg vyšel bodově naprázdno teprve podruhé z posledních šesti zápasů, přičemž v předchozích pěti inkasoval jen osm gólů.

"Je to zklamání. Každý hráč v našem týmu dnes mohl hrát lépe," smutnil veterán Olli Jokinen. Jeho kritika se netýkala Michaela Frolíka, který na poslední chvíli vypadl ze sestavy kvůli chřipce.

Bodovali i Hemský nebo Plekanec

Gól a asistenci zaznamenal ve čtvrtek také Aleš Hemský a podílel se na kanonádě Edmontonu, který rozstřílel Colorado 8:2. Hlavní zásluhu na vysokém vítězství měl Taylor Hall, jenž vstřelil hattrick.

Střeleckou formu potvrdil Tomáš Plekanec, který skóroval ve třetím z uplynulých pěti zápasů a pomohl Montrealu k výhře nad Bostonem 2:1. Reprezentační kapitán ve 30. minutě svým desátým gólem v sezoně vyrovnal na 1:1, vítěznou trefu obstaral o osm minut později Max Pacioretty.

Pacioretty i kouč Montrealu jsou hrdí na týmového ducha

Ten se prosadil podeváté z posledních devíti zápasů, z nichž Canadiens osm vyhráli a vyhoupli se do čela tabulky Atlantické divize. Velkou zásluhu na tom má i brankář Carey Price, jenž podeváté za sebou inkasoval méně než tři góly. "V téhle šatně je tým s obrovských charakterem a všichni víme, že je toho ještě hodně, co můžeme nabídnout," prohlásil Pacioretty.

Náležitě pyšný je na svůj tým také trenér Michel Therrien. "Na našem mužstvu se mi letos líbí spousta věcí, výkonem brankářů počínaje. Oba z našich gólmanů podávají výborné výkony a dodávají mužstvu velké sebevědomí," uvedl Therrien a chválil tak nejen Price, ale také jeho kolegu Petera Budaje.

Mazancovi se tentokrát nedařilo

Smolný večer prožil brankář Marek Mazanec, který v duelu s Carolinou inkasoval čtyři góly a po dvou třetinách střídal. Jeho Nashville nakonec prohrál 2:5.

Mazanec, který nastoupil do jedenáctého zápasu v řadě, si během čtyřiceti minut připsal jen devět úspěšných zákroků. Dvakrát ho překonal Jeff Skinner, který posléze trefou do prázdné branky při power-play dosáhl na hattrick.

"Jejich nejlepší hráči dnes předvedli výborný výkon a my neměli protizbraň. Někteří dnes neměli svůj den. Byly momenty, kdy jsme úplně přestali hrát a to nás stálo zápas. Dostat čtyři góly ze třinácti střel, to není dobrá vizitka," poznamenal trenér Nashvillu Barry Trotz.

NOČNÍ VÝSLEDKY NHL:

Buffalo - New York Rangers 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Branky: 58. Ennis - 18. Nash, 49. B. Richards, 55. Zuccarello. Střely na branku: 28:31. Diváci: 18.088.

Toronto - Dallas 3:2 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)

Branky: 21. a 47. Kadri, 65. T. Smith - 42. E. Cole, 58. Horcoff. Střely na branku: 24:50. Diváci: 19.164.

Pittsburgh - San Jose 5:1 (0:0, 4:1, 1:0)

Branky: 26. a 28. Kunitz, 21. Dupuis, 23. Megna, 44. Letang - 30. Hertl. Střely na branku: 30:45. Diváci: 18.522.

Montreal - Boston 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Branky: 30. Plekanec, 38. Pacioretty - 18. Campbell. Střely na branku: 27:33. Diváci: 21.273.

Edmonton - Colorado 8:2 (3:0, 1:2, 4:0)

Branky: 4., 18. a 60. Hall, 18. Hemský, 33. Perron, 49. Arcobello (Hemský), 56. Eberle, 59. Gagner - 25. Holden, 30. Parenteau. Střely na branku: 28:35. Diváci: 16.839.

Florida - Winnipeg 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Branky: 15. Gudbranson (Fleischmann), 24. Olsen, 38. Fleischmann, 46. Bjugstad, 58. Hayes - 6. Ladd, 53. O. Jokinen. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 26 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 80,8 procenta. Střely na branku: 26:31. Diváci: 10.966.

St. Louis - NY Islanders 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Branky: 12. Bouwmeester (Sobotka), 28. Roy, 30. Backes, 35. Pääjärvi, 54. Morrow - 26. MacDonald. Střely na branku: 26:23. Diváci: 14.152.

Nashville - Carolina 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)

Branky: 21. Fisher, 23. Stalberg - 27., 40. a 58. Skinner, 1. Faulk, 32. Nash. Marek Mazanec odchytal za Nashville dvě třetiny, ze 13 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 69,2 procenta. Střely na branku: 22:23. Diváci: 15.768.

Minnesota - Chicago 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)

Branky: 5. Cooke, 37. Parise, 55. Brodin, 59. Scandella - 40. Morin, 41. Saad, 47. Marián Hossa. Střely na branku: 23:19. Diváci: 18.852.

Tampa Bay - Ottawa 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 17. a 34. St. Louis (na obě Palát), 51. Filppula - 27. Wiercioch. Střely na branku: 22:34. Diváci: 16.562.