Crosby bodoval v 25. zápase v řadě, schytal to Pavelec

St. Louis vyhrálo díky Sobotkovi počtvrté v řadě
Sidney Crosby se raduje z hattricku
Sidney Crosby se raduje z hattricku | Foto: Reuters

Pittsburgh - Sidney Crosby prodloužil nejdelší bodovou sérii v NHL od sezony 1992/93.

Suverénní lídr soutěže produktivity bodoval ve 25. utkání v řadě, když v zápase s Atlantou vylepšil své statistiky o další dvě branky a dvě asistence a byl hlavním strůjcem výhry 6:3.

Všech šest branek inkasoval český gólman Ondřej Pavelec, který s Penguins prohrál i sedmý zápas v kariéře.

Krejčí dotáhl Boston k výhře, Hudler přerušil půst

"Neřeknu vám žádné tajemství, když povím, že je (Crosby) nejlepší a musíte proti němu předvést maximální výkon. A to se nám nepovedlo, vybrali jsme si slabší den. Příště musíme být lépe připraveni," prohlásil Pavelec.

Atlanta vedla 1:0 a 2:1, pokaždé ale ještě v první třetině vyrovnal Crosby. V prostředním dějství otočil Pittsburgh skóre gólem v oslabení. "To bylo zlomové. Po té brance už na ledě existovalo pouze jedno mužstvo," dodal Pavelec.

Neuvirtův náhradník vychytal proti Montrealu nulu

Další český gólman Michal Neuvirth do hry nezasáhl. Trenér Washingtonu Bruce Boudreau nominoval Semjona Varlamova a ruský brankář dovedl tým k výhře 3:0 nad Montrealem.

Pro hokejisty Capitals to byla malá satisfakce za loňské play off, do kterého vstupovali jako nejlepší tým soutěže, ale Canadiens je už v prvním kole vyřadili.

Montreal ve dvou utkáních po vánočních svátcích vstřelil jen jeden gól, přičemž Varlamova v utkání příliš neprověřil.

"Po prvním inkasovaném gólu v první třetině jsme se začali nutit do věcí, které nám nejsou vlastní. Nedrželi jsme se našeho herního systému, nehráli jsme jako tým. Někteří z nás hráli individualisticky a celý zápas jsme se s tím nesrovnali," řekl Tomáš Plekanec, nejproduktivnější hráč kanadského týmu.

Sobotka přispěl k obratu s Chicagem

Vladimír Sobotka odstartoval gólem v úterním utkání NHL obrat St. Louis, které porazilo obhájce Stanleyova poháru Chicago 3:1.

Hráči St. Louis se radují z gólu
Hráči St. Louis se radují z gólu | Foto: Reuters

Třiadvacetiletý útočník, jenž vyrovnal v prostřední části na 1:1 tvrdou ranou od levého hrazení, byl vyhlášen první hvězdou zápasu. St. Louis si připsalo čtvrtou výhru po sobě.

Během této série Sobotka vždy bodoval, když zaznamenal dvě trefy a tři přihrávky.

V brance St. Louis dostal překvapivě přednost Ty Conklin před slovenským brankářem Jaroslavem Halákem, který v předchozím utkání vychytal čisté konto. Navíc Conklin v posledním vzájemném duelu s Chicagem inkasoval sedm branek z 24 střel.

Přihrávky Kaberleho a Kubiny k bodům nestačily

Mnoho společného měly zápasy Toronta s Carolinou a Tampy Bay s Bostonem, které skončily vítězstvím hostů 4:3. Domácí vždy vyrovnali jednogólovou ztrátu i s přispěním dvou asistencí českých obránců.

Za Toronto zaznamenal dvě přihrávky Tomáš Kaberle, v dresu Tampy Bay zase Pavel Kubina. Soupeři ale dokázali reagovat a poslední úder si schovali do závěrečných minut.

O výhře Caroliny rozhodl v 55. minutě Patrick Dwyer, Boston strhl vítězství na svou stranu necelých dvacet sekund před koncem třetí třetiny díky brance Marka Recchiho.

Uzdravený útočník Aleš Hemský, který chyběl Edmontonu v předchozích deseti utkáních kvůli problémům s třísly, si připsal asistenci u úvodní branky zápasu s Buffalem. V dalším průběhu ale byli efektivnější hosté, kteří zvítězili 4:2.

Poprvé se v NHL mezi střelce zapsal obránce Mike Weber, který se gólově prosadil dokonce dvakrát. Brankář Ryan Miller zaznamenal 200. výhru v soutěži.

Výsledky NHL:

Toronto - Carolina 3:4 (2:3, 1:0, 0:1)
Branky: 12. a 16. Kessel (na první Kaberle), 29. Grabovskij (Kaberle) - 15. a 20. E. Staal, 8. Skinner, 55. Dwyer. Střely na branku: 37:27. Diváci: 19.309.

Pittsburgh - Atlanta 6:3 (2:2, 1:0, 3:1)
Branky: 11. a 19. Crosby, 32. Adams, 41. Kunitz, 53. Letestu, 57. Cooke (Z. Michálek) - 1. E. Kane, 16. Byfuglien, 57. Boulton. Střely na branku: 36:34. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celé utkání, inkasoval 6 branek z 36 střel a úspěšnost zásahů měl 83,33 procenta. Diváci: 18.322.

Washington - Montreal 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 17. Beagle, 20. M. Green, 60. Ovečkin. Střely na branku: 30:25. Diváci: 18.398.

Tampa Bay - Boston 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Branky: 8. Stamkos, 35. Lecavalier (Kubina), 51. St. Louis (Kubina) - 1. Ryder, 24. Kampfer, 43. Marchand, 60. Recchi. Střely na branku: 34:29. Diváci: 20.204.

St. Louis - Chicago 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 25. Sobotka, 44. Boyes, 55. Winchester - 19. Dowell. Střely na branku: 43:26. Diváci: 19.150.

Nashville - Dallas 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Branky: 39. a 41. C. Wilson - 25. Ott, 42. Eriksson, 49. Fistric, 51. Barch. Střely na branku: 46:25. Diváci: 17.113.

Edmonton - Buffalo 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 2. Penner (Hemský), 47. R. Jones - 24. a 60. M. Weber, 18. Adam, 43. Hecht. Střely na branku: 31:21. Diváci: 16.839.

Phoenix - Anaheim 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)
Branky: 36. Doan - 5. Sbisa, 9. Lupul, 16. Perry. Střely na branku: 32:24. Diváci: 14.032.

Vancouver - Philadelphia 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Branky: 21. a 26. Kesler, 16. Malhotra, 23. D. Sedin, 41. Hansen, 48. Tambellini - 24. Briere, 54. J. Carter. Střely na branku: 49:37. Diváci: 18.860.