Columbus překonal třígólovou ztrátu a srovnal stav série

24. 4. 2014 6:41
Hokejisté Columbusu poprvé v klubové historii zvítězili doma v play off, když porazili Pittsburgh 4:3 v prodloužení a srovnali stav série na 2:2.
Radost hráčů Columbusu
Radost hráčů Columbusu | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Columbusu poprvé v klubové historii zvítězili doma v play off NHL, když porazili Pittsburgh 4:3 v prodloužení a srovnali stav série na 2:2. Po čtyřech utkáních je nerozhodná i série mezi Anaheimem a Dallasem, který ve středu vyhrál na svém ledě 4:2.

Série Columbusu s Pittsburghem vyniká promarněnými dobře rozehranými zápasy. V předchozích třech duelech vždy prohrál tým, přestože v utkání vedl 3:1.

Tentokrát hostům nestačil dokonce tříbrankový náskok, který si vypracovali v úvodních dvanácti minutách. Aktivní Blue Jackets, kteří soupeře přestříleli 46:25, si prodloužení vynutili až 22 sekund před koncem základní hrací doby i s pomocí chyby Marka-Andre Fleuryho.

Hostujícímu gólmanovi přeskočil za brankou nahozený puk hokejku a Ryan Johansen ho adresoval mezi kruhy Brandonu Dubinskému, který zakončoval střelou do prázdné klece. Prodloužení rozhodl v 63. minutě Nick Foligno. A ani zde není Fleury úplně bez viny. Útočník Columbusu vlétl do pásma a zhruba metr za modrou čárou střelou přes obránce překonal gólmana Penguins.

Rozsíval a Sobotka asistovali

Chicago zužitkovalo v úvodním kole play off NHL i podruhé výhodu domácího prostředí a po výhře 4:3 v prodloužení nad St. Louis srovnalo stav série na 2:2.

Na vítězství obhájce Stanley Cupu se jednou asistencí podílel i český obránce Michal Rozsíval, jehož střelu od modré čáry tečoval v závěru základní hrací doby Bryan Bickell a poslal tím zápas do prodloužení. To rozhodl v 72. minutě svým druhý gólem v utkání Patrick Kane. Za poražené si jednu přihrávku připsal Vladimír Sobotka.

I utkání v Dallasu se neslo ve znamení ztraceného náskoku. Anaheim, který do utkání nečekaně nastoupil bez kapitána Ryana Getzlafa, po úvodní třetině vedl 2:0, ale stejným poměrem zbývající dvě třetiny prohrál. Vítěz Západní konference tak po výsledku 2:4 podlehl v Dallasu i podruhé a přišel taky o nadějné vedení v sérii, kterým disponoval po domácích zápasech.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 4. zápas:

Columbus - Pittsburgh 4:3 v prodl. (1:3, 1:0, 1:0 - 1:0)

Branky: 17. Jenner, 35. Johansen, 60. Dubinsky, 63. Foligno - 7. Adams, 11. Kunitz, 12. Neal. Střely na branku: 46:25. Diváci: 18.970. Stav série: 2:2.

Západní konference - 4. zápasy:

Dallas - Anaheim 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Branky: 21. Jamie Benn, 27. Fiddler, 47. Eakin, 48. Goligoski - 13. Allen, 19. Maroon. Střely na branku: 26:23. Diváci: 18.962. Stav série: 2:2.

Chicago - St. Louis 4:3 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0)

Branky: 37. a 72. P. Kane, 29. Shaw, 57. Bickell (Rozsíval) - 39. a 53. Tarasenko (na první Sobotka), 40. Lapierre. Střely na branku: 34:33. Diváci: 22.123. Stav série: 2:2.