Co skrývá Stanley Cup? Slavná trofej projela rentgenem

ČTK ČTK
17. 6. 2015 8:53
Snímky z bezpečnostní kontroly, na nichž prochází rentgenem kromě Stanley Cupu i Conn Smythe Trophy určená nejužitečnějšímu hráči play off, poskytl Philip Pritchard.
Foto: Twitter

Chicago - Slavný Stanley Cup posloužil jako důkaz o pečlivosti letištních kontrol, při nichž neexistují výjimky. Stejně jako kterékoliv jiné zavazadlo musel při cestě do Chicaga před šestým finále play off NHL, v němž si Blackhawks zajistili výhrou nad Tampou Bay 2:0 celkové vítězství, projít rentgenem.

Snímky z bezpečnostní kontroly, na nichž prochází rentgenem kromě Stanley Cupu i Conn Smythe Trophy určená nejužitečnějšímu hráči play off, poskytl Philip Pritchard. Známý strážce nejcennější klubové trofeje hokejového světa pečuje o pohár již dlouhých 27 let a zažil s ním za tu dobu celou řadu příběhů a historek.

"Viděl jsem opravdu hodně překvapivých a neobvyklých věcí. Stanley Cup byl na vrcholcích hor, potopený v bazénech, ale také ho děti Martina Brodeura při sledování filmů naplnily popcornem," připomněl Pritchard den, kdy měl Stanley Cup zapůjčený slavný gólman. "A Adam McQuaid (obránce Bostonu) ho zase na rodinné farmě na malém ostrově prince Edwarda naplnil bramborami," prozradil Pritchard.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Na východě Ukrajiny se zřítil vojenský letoun, zemřelo nejméně 22 lidí

Nejméně 22 lidí zemřelo, když se v pátek na východě Ukrajiny zřítil vojenský letoun. Antonov AN-26 podle ukrajinské civilní ochrany havaroval u města Čugujev v Charkovské oblasti. Někteří lidé údajně neštěstí přežili.

Agentura Reuters s odkazem na ministerstvo vnitra uvedloa, že na palubě stroje se nacházeli piloti a kadeti letectva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy