Procházkovi už je 50, o naganské zlato přišel. Co dnes dělají legendární šampioni?

Slavný okamžik, kdy Dominik Hašek v euforii po závěrečné siréně finále odhodil hokejku a trefil Richarda Šmehlíka
Legendární naganský tým tvořili tři trenéři a 23 hokejistů. Pojďme si projít jejich osudy.
Netřeba zdůrazňovat, kdo je dnes jediným aktivním hráčem z naganské party. Ano, Jaromír Jágr, který v únoru oslavil padesátiny. V roce 2018 se vrátil z Calgary do Kladna, za které odehrál pět utkání, ale po střetu s havířovským Sikorou si poranil koleno a do neúspěšné baráže o extraligu nezasáhl. O rok později už Rytíře do nejvyšší soutěže dotáhl, jenže hned v následující sezoně s nimi zase sestoupil. Po dalším postupu válčí po boku Tomáše Plekance a spol. o udržení. Při příležitosti svého životního jubilea dostal minulý týden památeční bankovku a věkem se stresovat nehodlá.
Kladenským odchovancem je také nejčerstvější jubilant naganské party, čerstvě padesátiletý Martin Procházka. Ten své bekhendové blafáky v extralize předváděl ještě v roce 2010, po skončení kariéry pak ukazoval svůj ladný pohyb hlavně na parketu StarDance. Do roku 2019 působil jako hlavní kouč v druholigových Řisutech a krátce (2015) byl u reprezentace jako tiskový mluvčí. Nyní trénuje juniory PZ Kladno.
Postupem času vyplulo na povrch, že Procházka po kariéře uvízl v dluhové pasti. Nezvládal splácet vysoké půjčky, naletěl lichvářům a spadl do exekuce. Přiznal, že kvůli finanční tísni prodal zlatou olympijskou medaili. Je dost možné, že za ni nový majitel vysázel 1,45 milionu korun. Procházku vídají hokejoví fanoušci na obrazovkách České televize jako dlouholetého experta.
Foto: ČTK
Sport Sport
Aktualizováno 4. 3. 2022 9:46
Martin Procházka na začátku března jak další člen naganské party oslavil padesáté narozeniny. Podívejte se, co on i další členové legendární party dnes dělají.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy