Prodané zlato, zámoří, kapitán před šedesátkou. Co dnes dělají šampioni z Nagana?

Slavný okamžik, kdy Dominik Hašek v euforii po závěrečné siréně finále odhodil hokejku a trefil Richarda Šmehlíka.
Legendární naganský tým tvořili tři trenéři a 23 hokejistů. Pojďme si projít jejich osudy.
Dominika Haška zařadili v zámoří jako vůbec prvního Čecha do Síně slávy, v Buffalu na jeho počest vyřadili dres s číslem 39. Sám "Dominátor" se po ukončení kariéry, během které vyhrál dva Stanley Cupy, dal na podnikatelskou dráhu, v níž se mu však příliš nedaří. Vloni neúspěšně kandidoval na post prezidenta Českého hokeje, od začátku války na Ukrajině se hlasitě vymezuje vůči Rusům a jejich zapojení do světového sportu.
Roman Čechmánek si sice v Naganu zachytal jen na tréninku, ale také on má doma olympijské zlato. Gólman přezdívaný "Čeman" po skončení kariéry trénoval Valašské Meziříčí, Hodonín a v současnosti vede mládež Uherského Hradiště. Trápí ho dluhy z podnikání, kvůli nimž přišel o všechny své nemovitosti, včetně pivovaru. Byl obžalován z podvodu, hrozilo mu osm let vězení. Naposled odešel od soudu s podmínkou a odvolal se.
Milan Hnilička, po Čechmánkovi další rezervní gólman, který v době Nagana působil v pražské Spartě, zůstal po skončení kariéry u hokeje. Vedle toho rozjel politickou kariéru, na podzim 2017 se v barvách ANO stal poslancem a později byl jmenován předsedou Národní sportovní agentury. Nyní působí u reprezentace v roli sportovního manažera.
Foto: ČTK
Sport Sport
Aktualizováno 25. 2. 2023 13:18
Již čtvrt století uplynulo od doby, kdy Češi v Naganu na turnaji nabitém hvězdami hokejového světa vybojovali olympijské zlato. U fanoušků doma v Česku si tím zajistili nesmrtelnost, unikátní úspěch je pravidelně připomínán. Podívejte se, co dnes dělají šampioni z roku 1998.
 

Právě se děje

Další zprávy