Chytilova trefa na Carolinu nestačila, v Calgary padlo patnáct gólů

19. 5. 2022 7:15
Hokejový útočník Filip Chytil vstřelil jediný gól New York Rangers při prohře 1:2 v prodloužení na ledě Caroliny v úvodu série druhého kola play off NHL. Patnáct branek padlo v prvním čtvrtfinále mezi Calgary a Edmontonem, Flames zdolali Oilers 9:6.
May 18, 2022; Raleigh, North Carolina, USA; New York Rangers center Filip Chytil (72) celebrates his goal against the Carolina Hurricanes during the first period in game | Foto: Reuters

Chytil otevřel skóre v 8. minutě a dlouho to vypadalo, že jeho branka bude vítězná. Carolina dokázala srovnat až dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny, kdy se prosadil Sebastian Aho. V prodloužení rozhodl o výhře Hurricanes Ian Cole.

Podívejte se na branku Filipa Chytila:

Hokejisté Calgary vstoupili do série s Edmontonem výborně. Již po šesti minutách měli tříbrankový náskok a vyhnali z branky Mikea Smithe. Těsně před polovinou zápasu Flames vedli již 6:2, Edmonton ale přidal a do konce druhé třetiny snížil na 5:6.

Na začátku třetího dějství Kailer Yamamoto srovnal, zbytek zápasu ale znovu patřil hokejistům Flames, kteří třemi góly v divokém zápase pečetili výhru.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 1. zápas:

Carolina - New York Rangers 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky: 58. Aho, 64. Cole - 8. Chytil. Střely na branku: 26:28. Diváci: 18.705. Hvězdy zápasu: 1. Cole, 2. Raanta, 3. Aho (všichni Carolina).

Západní konference - 1. zápas:

Calgary - Edmonton 9:6 (3:1, 3:4, 3:1)

Branky: 29., 49. a 58. Tkachuk, 21. a 27. Coleman, 1. E. Lindholm, 1. Mangiapane, 7. Ritchie, 43. R. Andersson - 30. a 35. Hyman, 8. McDavid, 28. Bouchard, 40. Draisaitl, 42. Yamamoto. Střely na branku: 48:28. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Tkachuk, 2. R. Andersson, 3. Coleman (všichni Calgary).