Chtěli titul, teď se klepou o sestup. Rytíři v baráži tápou

Adam Sušovský Adam Sušovský
31. 3. 2014 7:00
Majitel klubu Jaromír Jágr vyhlásil na začátku sezony útok na titul. Teď je Kladno poslední a po třech zápasech baráže nemá ani bod.
Kladno má problém. Po třech kolech baráže nemá ani bod a extraligové pozice se vzdalují. Na druhou Olomouc už Rytíři ztrácí šest bodů. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Pamatujete? Jaromír Jágr na začátku sezony předstoupil před novináře a jako majitel klubu hrdě prohlásil: Nic jiného než titul na Kladně mě letos nezajímá. A výsledek? Pro Rytíře zdrcující. Hrají baráž a po třech zápasech nemají ani bod. Jsou poslední, nejblíže sestupu ze všech.

Rytíři se trápí. V neděli prohráli před narvaným zimákem i na ledě Olomouce.

"Máme nula bodů, nedaří se nám přestát první třetinu bez inkasované branky. Nemůžeme hráčům vytknout, že by nebojovali, ale nedaří se nám využít ty správné situace," řekl po zápase asistent kladenského kouče Josef Zajíc.

"Olomouc? Dala nám lekci z produktivity"

Kladno v Olomouci prohrávalo už 0:3 a jeho gólový nástup přišel pozdě. V 59. minutě sice velezkušený Pavel Patera vykřesal gólem na 2:3 naději, vzápětí ale do prázdné brány udeřila Olomouc.

Střely na branu 31:21 ve prospěch Kladna, i to svědčí o tom, v jaké mizérii teď tradiční extraligový klub je.

"Olomouc hrála tak, jako celý rok. Hráli výborně zezadu a dali nám lekci z produktivity," řekl Zajíc. "Tlak jsme měli optický, ale vyložených šancí jen málo."

"Klíčový týden. Soupeři se už nesmějí vzdálit"

Kladno jako jediné nemá v baráži ani bod a extraligová místa se mu vzdalují. První Chomutov má osm bodů, druhá Olomouc šest. Ani třetí Boleslav už není na dohled, na ní Kladno ztrácí bodíky čtyři.

Kladno čeká klíčový týden. Během sedmi dnů odehraje tři zápasy, které mohou být klíčové. Pokud Rytíři teď nezaberou, soupeři se vzdálí ještě víc.

V úterý Kladno hostí Mladou Boleslav, v pátek jede do Chomutova. V neděli zakončí první polovinu baráže domácím soubojem s Olomoucí.