Chomutov začal European Trophy porážkou po divoké přestřelce

31. 7. 2012 20:55
Chomutov ve svém úvodním zápase v European Trophy prohrál po nájezdech

Chomutov - Hokejisté Chomutova prohráli při své premiéře v European Trophy se Slovanem Bratislava po dramatickém boji 5:6 po samostatných nájezdech.

Severočeši dokázali vyrovnat z 1:4 na 4:4, pak ještě jednou odpověděli na náskok nováčka Kontinentální ligy, ale v rozstřelu rozhodl Michel Miklík. Za slovenský tým vedený českým trenérem Rostislavem Čadou se trefil i útočník Michal Vondrka, který do Bratislavy zamířil ze Slavie.

Extraligový nováček před více než třemi tisíci fanoušky se dostal do vedení v přesilovce díky Davidu Hruškovi, ale ještě v úvodní třetině otočili stav Bližňák s Bakošem. Ve 33. minutě zvýšil Vondrka a na úvod třetí třetiny upravil Preisinger už na 4:1 pro Slovan.

Ale Piráti se nevzdali. Ve 49. minutě skóroval dvě vteřiny po skončení přesilovky Kanaďan Palin a díky gólu Hrabáka a trefě Milana Procházky v početní výhodě bylo už za dvě minuty vyrovnáno. Slovanu vrátil vedení Šťastný, ale v 54. minutě vyrovnal v přesilovce pěti proti třem Palin. Miklík v rozstřelu obrat Chomutovu nedovolil.

Další přípravný duel čeká Chomutov ve čtvrtek na ledě Kladna. V European Trophy se znovu představí až v pátek 19. srpna ve Finsku proti tamnímu šampionovi JYP Jyväskylä.

Hokejová European Trophy - Jižní divize:

Piráti Chomutov - Slovan Bratislava 5:6 po sam. nájezdech (1:2, 0:1, 4:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. D. Hruška (Zálešák), 49. Palin (Hřebejk, Kraft), 50. Hrabák (Ondřej), 51. M. Procházka (D. Hruška), 54. Palin (Pulpán) - 10. Bližňák (Miklík, Švarný), 15. Bakoš (Lipiansky), 33. Vondrka (Boumedienne), 42. Preisinger (Dravecký, Ďatelinka), 53. Šťastný (Ölvecký), rozhodující sam. nájezd Miklík. Rozhodčí: Hodek, Turčan - Bejček, Rozlílek. Vyloučení: 7:9, navíc Boumedienne (Slovan) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 3081.