Chomutov už o něj nestojí. Zachrání rebela Dudu Plzeň?

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
19. 4. 2011 11:45
Dudovi hrozí za napadení důchodce 2 roky vězení
Radek v dresu plzeňských indiánů
Radek v dresu plzeňských indiánů | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Vskutku rozmanitá kariéra Radka Dudy nabrala dalších obrátek. Hokejový rebel se totiž poté, co s ním v neděli vedení prvoligového Chomutova ukončilo spolupráci, ocitl 'na dlažbě'.

Přestože má v klubu platný kontrakt, nové trenérské dvojici Václav Sýkora - Jan Votruba se dvaatřicetiletý útočník nehodí pro příští sezonu do koncepce. "S Radkem už nepočítáme, dali jsme mu svolení k hledání nového angažmá," řekl Sýkora pro klubový web.

Hlavním důvodem podle prohlášení klubu je, že Duda nenaplnil v letošním play off představy vedení klubu. Přestože ve 12 zápasech nasbíral 12 bodů, s 36 trestnými minutami byl suverénně nejtrestanějším hráčem týmu.

Čtěte také:
Radek Duda prý zbil chodce. Hrozí mu až tři roky vězení
Dudův otec: Muž Radka vyprovokoval, kopl mu do auta
Duda obviněn z výtržnictví. Hrozí mu až dva roky vězení
Policie chce hnát Dudu za napadení chodce před soud

Výrazným důvodem k ukončení spolupráce však byl jeho lednový incident v Karlových Varech, kdy napadl na přechodu důchodce, za což byl nedávno obviněn z výtržnictví a hrozí mu až dva roky vězení.

Hodí Plzeň Dudovi záchranný kruh?

Zdá se, že jediným týmem, který zřejmě největšímu českému hokejovému potížistovi může podat záchranný kruh, je Plzeň.

Foto: Jakub Šafránek

Právě na západě Čech Duda v uplynulé sezoně neskutečně herně ožil. Během svého tříměsíčního hostování nastřílel ve 25 zápasech úctyhodných 16 gólů a značnou měrou se podílel na tom, že se Plzeň probojovala do play off, i když jí bylo z různých důvodů odebráno dohromady 20 bodů.

"Radek u nás hrál fantasticky. Takový hokejista samozřejmě chybí, ale nedá se nic dělat. Musíme si zvyknout a bojovat i bez něj," řekl po Dudově odchodu nejproduktivnější hráč i nejlepší střelec soutěže po základní části Tomáš Vlasák.

Stíhací jízdou vysíleným indiánům však Duda v předkole play off proti Litvínovu výrazně chyběl a Plzeň i kvůli jeho absenci prohrála sérii 1:3 na zápasy.

Plzeň zvažuje risk se soudem i vysokou smlouvu

I kvůli tomu, že vedle Vlasáka s Martinem Strakou restartoval svou hokejovou kariéru, by se dalo čekat, že po něm klubový majitel, kapitán a nově i asistent trenéra Straka okamžitě sáhne, což během sezony deklaroval.

Marian Jelínek
Marian Jelínek | Foto: HC Sparta

Jenže teď už to není tak jisté. Je totiž možné, že se soud s Dudou potáhne až do příštího roku, a tak bude Plzeň zřejmě dlouho zvažovat, jestli se do risku s jeho angažováním pustí.

Podle plzeňského trenéra Mariana Jelínka bude muset klub vedle risku se soudními průtahy vzít do úvahy Dudovy finanční požadavky. V Chomutově byl nejlépe placeným hráčem soutěže, v Plzni by však musel Duda podle Jelínka výrazně ze svých požadavků slevit.

Sám Duda se ke svému angažmá vyjádřit nechtěl s tím, že je na dovolené v USA. Na dovolené je i Straka.

 

Právě se děje

před 19 minutami

O byty po H-Systemu má zájem 58 z 60 jejich současných uživatelů

Dnes končí termín pro podání nabídek na odkup 60 bytů v Horoměřicích u Prahy po zkrachovalé společnosti H-System. Nabídku podalo 58 z 60 současných uživatelů bytů, dva konkurzní správkyni napsali, že o byt nemají zájem a vyklidí ho. Celková hodnota sídliště podle minimálních cen znaleckých posudků činí zhruba 210 milionů korun, řekli dnes šéf věřitelského výboru a advokát největšího věřitele H-Systemu Petr Pavel a Martin Junek, předseda bytového družstva Svatopluk, které sdružuje část bývalých klientů H-Systemu.

"Nabídky ještě můžou chodit. Dva ze současných uživatelů nemají o odkup zájem všech zbylých 58 podalo nabídku, a souhlasí tak s cenou, kterou určil znalecký posudek," řekl Pavel. Konkurzní správkyně obdržela také několik nabídek na odkup některých bytů od třetí strany. Obdržené nabídky by měl věřitelský výbor vyhodnotit v úterý 26. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy