Chomutov odvolal trenéra Čelanského, nahradí ho Turek

ČTK ČTK
8. 11. 2013 17:08
Poslední tým hokejové extraligy Chomutov odvolal trenéra Jiřího Čelanského i jeho asistenty Jiřího Vebra a Zdeňka Skořepu
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: piratichomutov.cz

Chomutov - Poslední tým hokejové extraligy Chomutov odvolal trenéra Jiřího Čelanského i jeho asistenty Jiřího Vebra a Zdeňka Skořepu. Nový hlavním koučem Pirátů se stal Josef Turek, který v této sezoně vedl Skalici a v minulém ročníku Třinec. Klub to uvedl v tiskové zprávě.

"Zásadní je postavení našeho týmu v tabulce. To stále neodpovídá našim představám, a proto jsme se rozhodli ke změně na pozici hlavního trenéra,? uvedl generální manažer Chomutova Jaroslav Veverka. Další působení Čelanského, Vebra i Skořepy v klubu bude vedení řešit v příštích dnech.

Turek by po dořešení administrativních záležitostí se Slovanem Bratislava hrajícím Kontinentální ligu, na jehož farmě ve Skalici jednačtyřicetiletý kouč působí, měl s největší pravděpodobností podepsat smlouvu do konce sezony s roční opcí. Pak si vybere asistenta.

V minulé sezoně Turek v extralize na pozici hlavního kouče debutoval a došel s Třincem do semifinále. Přestože měl ještě smlouvu, tak v klubu skončil a tým převzali Jiří Kalous s Pavlem Markem. Předtím působil jako asistent trenéra ve Zlíně.

Trenéři se v Chomutově točí, úspěchy nikde

Pětatřicetiletý Čelanský přišel na pozici hlavního kouče Chomutova na konci ledna, kdy vystřídal odvolaného Mikuláše Antonika. Pomohl Pirátům k záchraně v nejvyšší soutěži, když uspěli v baráži. V létě se stal i sportovním manažerem.

"Trenér Čelanský si před sezonou postavil mužstvo, vybral a přivedl nové hráče. My jsme byli připraveni poskytnout mu dostatečný prostor pro systematickou práci," prohlásil Veverka. "Přestože jsme nesbírali body podle našich představ, nechtěli jsme ke změně na trenérské pozici přistoupit unáhleně. Postupnými kroky jsme na situaci reagovali. Proběhly osobní pohovory, hráčské změny a naposledy také finanční sankce," doplnil Veverka kroky, které předcházely odvolání kouče.

V uplynulé sezoně změnili Piráti jako nováček extraligy kouče hned dvakrát. Antonik, jehož nástupcem se pak stal Čelanský, na konci listopadu minulého roku nahradil Jiřího Doležala. Nyní mají Piráti před reprezentační pauzou sérii nevydařených výsledků. Už čtyřikrát za sebou nebodovali, vyhráli jediný z posledních jedenácti zápasů a získali za tu dobu jen pět bodů. Na předposlední Litvínov ztrácejí čtyři body.

V této sezoně extraligy sáhl Chomutov k trenérské rošádě jako třetí klub. Už na konci září odvolaly Karlovy Vary Richarda Žemličku, jehož nahradil Karel Mlejnek. Před dvěma týdny skončili v Litvínově Vladimír Jeřábek s Petrem Rosolem a jejich místa zaujali jako hlavní kouč Radim Rulík a na pozici asistenta Miloslav Hořava.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení Jana Nepomuckého

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení nejznámějšího českého světce a patrona lidí od vody Jana Nepomuckého. Třináctý ročník Svatojánských slavností Navalis se kvůli epidemii i nesouhlasu pražského magistrátu s některými částmi programu konal v zúžené podobě. Byla mše, průvod a koncert, neuskutečnil se například plánovaný přelet letounů nad Karlovým mostem. 

Slavnost začala v podvečer v katedrále svatého Víta na Pražském hradě mší, kterou sloužil kardinál Dominik Duka. Zdůraznil statečnost Jana Nepomuckého, tato vlastnost je podle Duky potřeba i na cestě ze současné koronavirové krize. Po mši se vydal průvod na Karlův most směrem ke kostelu křižovníků na Starém Městě. Cestou mu přihlížely stovky lidí a turistů, kteří byli často bez roušek.

Ve stejné době se na půl hodiny rozezněly zvony z kostelů zasvěcených svatému Janu Nepomuckému. K akci se podle pořadatelů připojily zvony po celém světě. Mělo jich být nejméně 300, tedy počet připomínající letošní výročí světce.

Program zakončil tradičně koncert na hladině Vltavy, který ještě jednou připomenul roli zvonů při letošních slavnostech symfonií s názvem Svatojánské zvony. Pro letošní ročník ji složil skladatel, dirigent a držitel Českého lva Kryštof Marek. Koncert nebyl ozvučen, a to podle pořadatelů i kvůli zvýšené hladině Vltavy, kvůli které magistrát vyhlásil první stupeň povodňové aktivity.

Další zprávy