Červenkův Fribourg postupuje do play off Ligy mistrů. Na zápas ve Znojmě nedorazili rozhodčí

Lukáš Caha Lukáš Caha
4. 9. 2016 19:32
Kuriózní situaci řešili v neděli ve Znojmě. Na utkání hokejové Ligy mistrů totiž nepřijeli tři z nominovaných rozhodčích.
Roman Červenka si z reprezentačního kempu odskočil na zápas Ligy mistrů.
Roman Červenka si z reprezentačního kempu odskočil na zápas Ligy mistrů. | Foto: Lukáš Caha

Znojmo - Znojemští Orli odehráli v neděli poslední utkání základní skupiny hokejové Ligy mistrů před domácím publikem. Po třech dnech vyzvali v odvetě švýcarský Fribourg v čele s Romanem Červenkou a prohráli 1:3.

V neděli ukončila základní skupinu také pražská Sparta, která vyhrála 3:2 po prodloužení ve Färjestadu, a potvrdila tak svůj postup do vyřazovací části soutěže. Ostudnou porážku naopak dnes utržily Pardubice, jež venku  podlehly do té doby nejhoršímu týmu skupiny 1 Wolfsburgu 0:6.

Ve Znojmě museli shánět sudí

Organizátoři se před utkáním dosti zapotili, neboť do Znojma kvůli chybné komunikaci nedorazili tři rozhodčí. Narychlo tak delegát musel shánět náhradu v podobě místních sudích, kteří měli původně zasednout na lavici trestoměřičů. Po druhé třetině pak vystřídal na pozici hlavního rozhodčího Roberta Čecha Ladislav Smetana, jenž narychlo dorazil z Vídně.

Orli v Lize mistrů ještě nebodovali a postup do play off se jim tak postupně vzdaloval. Úspěšní nebyli ani při svém třetím představení v prestižní evropské soutěži. Ač odehráli s Fribourgem vyrovnaný zápas, potopila je střelecká nemohoucnost.

Za Fribourg naopak skóroval hned v první třetině kapitán Julien Sprunger, druhý gól pak přidal ve třetím dějství Roman Červenka. Dvě a půl minuty před závěrečnou sirénou učinil čestný zásah domácích Kevin Bruijsten. Znojmo to tak logicky zkusilo bez brankáře, ale toho využil již jen Marc-Antoine Pouliot.

Švýcarský klub si těsnou výhrou zajistil postup do další fáze Ligy mistrů. Naopak šance Orlů na play off se přesunula již jen do teoretické roviny. V pátek ještě vyzvou Mnichov.

Orli Znojmo - Fribourg-Gottéron 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 14. Sprunger (Bykov), 49. Červenka (Rathgeb), 60. Pouliot (Ritola)  58. Bruijsten (Číp). Diváci: 2 547.

Znojmo: Schwarz – Lakos, Šulák, McMonagle, Řezníček, Biro, Kadeřávek, Lattner – Kalus, Pucher, Tomas – Bruijsten, Číp, Györi – Novák, Beroun, Šeda – Bartoš, Špaček, Csamango – Vodný.

Fribourg: Saikkonen – Rathgeb, Schilt, Stalder, Maret, Picard, Kienzle, Abplanalp, Chavaillaz – Červenka, Ritola, Mottet – Gustaffson, Neukom, Pouliot – Neuenschwander, Sprunger, Bykov – Rivera, Schmutz, Marchon.

Färjestad BK - HC Sparta Praha 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Nilsson (Persson), 60. Stapleton - 37. P. Vrána (Pech, Netík), 48. Černoch (Klimek), 61. Pech (Forman). Rozhodčí: Lindqvist (Fin.), Sjöberg - Löfgren, Persson (všichni Švéd.). Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3758.

Sestava Sparty: Pöpperle - Čajkovský, J. Mikuš, Piskáček, Eminger, Švrček, Kalina, Gernát, Hrbas - Klimek, Černoch, P. Vrána - Uher, Cingel, Forman - Netík, Pech, Kumstát - O. Procházka, A. Kudrna. Trenéři: Moták a Veber.