Chicago porazilo Anaheim a vynutilo si sedmý zápas

28. 5. 2015 6:04
Výsledek šestého zápasu fináel Západní konference NHL
Podívejte se, jak si Chicago proti Anaheimu vybojovalo rozhodující sedmý zápas finále Západní konference NHL. | Video: YouTube

Chicago - Hokejisté Chicaga si v ve finále Západní konference NHL s Anaheimem vynutili rozhodující sedmý zápas, když v noci na dnešek na svém ledě porazili Ducks 5:2. V sestavě poražených nastoupil Jiří Sekáč jako jediný český hráč v zápase.

Rozhodnutí padlo v prostřední části zápasu, kdy Duncan Keith během méně než čtyř minut nahrál na tří góly Blackhawks. 31letý obránce se tak stal po zásluze první hvězdou zápasu.

"Utkání jsme úplně nezachytili a zejména v prostřední třetině jsme je nechali diktovat tempo hry. Dali tři rychlé góly a je vždy obtížné se z takové situace otřepat a vrátit do zápasu. I když jsme se snažili, nevyšlo to," přiznal útočník Anaheimu Ryan Kesler.

Po bezgólové první třetině přišla hvězdná chvíle domácích. Gólostroj nastartoval ve 29. minutě Brandon Saad, k němuž se pak rychle přidali Marián Hossa a Patrick Kane.

I když v 35, minutě hostující Patrick Maroon snížil na 1:3, Anaheim už neměl na zvrat vývoje zápasu sílu. O postupujícím do boje o Stanley Cup se tak rozhodne v sobotu na ledě Ducks.

"Jen jsme srovnali stav série. Nic to neznamená, pokud další zápas nevyhrajeme. My na utkání budeme psychicky i fyzicky velmi dobře připravení a pokusíme se hrát stejně jako dnes," prohlásil Shaw.

Také ve Východní konferenci se finále protáhlo na sedm duelů, ten rozhodující mezi New Yorkem Rangers a Tampou Bay je na programu v pátek.

Semifinále play off NHL:

Západní konference - 6. zápas:

Chicago - Anaheim 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Branky: 57. a 60. Shaw, 29. Saad, 31. Hossa, 33. P. Kane - 35. Maroon, 42. Stoner. Střely na branku: 23:32. Diváci: 22.089. Hvězdy zápasu: 1. Keith, 2. P. Kane, 3. Saad (všichni Chicago). Stav série: 3:3.