Chemici neutralizovali Třinec, Slavia krok od postupu

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
10. 3. 2011 20:55
Litvínov - Třinec 4:2, Slavia - Liberec 4:3

Litvínov - Ani ve čtvrtém zápase letošního extraligového playoff nepoznal Litvínov na stadionu Ivana Hlinky přemožitele, když ve čtvrtek zdolal před vlastními diváky Třinec 4:2.

"Chemici" tak srovnali stav čtvrtfinálové série s vítězem základní části na 2:2.

V souběžně hraném utkání čtvrtfinále Slavia porazila liberecké Bílé Tygry 4:3, a již pozítří se tak může stát po Pardubicích druhým semifinalistou letošního ročníku play off.

Soudkyně by změnila hokej. Bitky jsou prý trestné činy
Litvínov vyhrál kuriózní brankou. Objevilo ji až video
Litvínov porazil sporným gólem Třinec, vyhrála i Slavia

Litvínov stejně jako v předkole proti Plzni dokazuje, že osmý celek po základní části není radno podceňovat, obzvláště pak v přesilovkách.

Ve včerejším utkání v nich vstřelil tři góly a dnes v početní výhodě přidal další dva, přičemž především ten z poloviny třetí třetiny, kterým Jareš zvyšoval na 4:2, definitivně zlomil zápas.

Hosté se sice snažili vybojovat na litvínovském ledě alespoň jedno kýžené vítězství, ale dnes jim stejně jako ve středu nebylo přáno. V zápase vedli jen jednou, když se na začátku zápasu prosadil po dobrém forčekingu Polák. Litvínov ale v zápětí srovnal v přesilovce a během druhé části přidal další dvě branky.

Oceláři, kteří v základní části nasbírali o 19 bodů více než jejich soupeř, sice ještě těsně před druhou sirénou snížili, ale to bylo z jejich strany všechno. Po zmíňované tvrdé bombě Jareše v přesilovce 5 na 3 sice ještě hosté v závěru zkoušeli při hře bez brankáře srovnat, ale největší šanci na skórování měl paradoxně domácí brankář Volke, který svým vyhozením jen těsně minul třineckou bránu.

Série se tedy za stavu 2:2 opět stěhuje do Třince.

Slavii pomohla oslabení

Ve druhém čtvrtečním utkání čtvrtfinále play off hokejové extraligy byla Slavia podobně jako Litvínov úspěšná na svém ledě a porazila Liberec 4:2. Díky této výhře se ujala v sérii vedení 3:1 a stačí jí k postupu do semifinále jediné vítězství.

Petr Jelínek se raduje ze vstřeleného gólu
Petr Jelínek se raduje ze vstřeleného gólu | Foto: hc-slavia.cz

Ovšem zatímco Litvínov dnes sázel především na přesilovky, Slavii se dařilo v oslabení. V první třetině díky dvěma brankám v početní nevýhodě a jedné brance v přesilovce otočila stav z 0:1 na 3:1. Obě branky v oslabení přitom zařídil Vondrka.

Liberec před druhou třetinou vystřídal brankáře, ale ani to mu nepomohlo. Druhý tým základní části sice měl optickou převahu, ale z branky se opět radovala Slavia. Vítěznou branku si připsal v 37. minutě Micka.

Gól naděje pro Bílé tygry vydřel Petr Nedvěd v 51. minutě, ale klíčového snížení na 3:4 se hosté dočkali až dvě sekundy před koncem, kdy se další tvrdou ranou prezentoval obránce Štich.

Hokejový zázrak už se poté nekonal, a tak pozítří pojede Slavia na sever Čech s nadějí na celkové vítězství v sérii. Naopak Liberci už nezbývá nic jiného, než všechna zbývající utkání čtvrtfinále vyhrát.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 4. zápasy:

HC Benzina Litvínov - HC Oceláři Třinec 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. V. Hübl (Lukeš), 32. Jánský (Jenáček), 35. Majdan (Skuhrovec), 53. Jareš (Lukeš, Jenáček) - 8. Polák, 40. M. Růžička (D. Květoň, Krajíček). Rozhodčí: Hribik, Fraňo - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6900. Stav série: 2:2.

Sestavy:

Litvínov: Volke - Černošek, Kubát, Stříteský, Jareš, Martinka, Skuhrovec - Bojer, Vopat, Trávníček - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Jánský, Kracík, Jenáček - Majdan, Gerhát, Heinisch. Trenéři: Kýhos a Kučera.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Seman, Krajíček, Zíb, Richter, Hudec, Lojek - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Polanský, V. Polák - Kohn, Peterek, Orsava - Hrňa, McGregor, Koudelka. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 4:3 (3:1, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. T. Svoboda (Vondrka, Kadlec), 14. Vašíček (Krenželok, Vondrka), 18. Vondrka, 37. Micka - 5. Štich (Bartovič, Vak), 51. P. Nedvěd (Trončinský, Čakajík), 60. Štich (Víšek, Špaček). Rozhodčí: Šindler, Šír - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 9:3. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 9087. Stav série: 3:1.

Sestavy:

Slavia: Kopřiva - Kadlec, Vašíček, Kolařík, Žižka, Roth, Krejčík, Kuboš - Micka, P. Jelínek, J. Doležal - Pospíšil, T. Svoboda, Tomica - Krenželok, Endál, Vondrka - Poletín, Jaškin, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.

Liberec: Pinc (21. Vošvrda) - Hunkes, Čakajík, Trončinský, Derner, Holub, Štich, Pavlů, Ulrych - Kudrna, P. Nedvěd, Špaček - Bartovič, Vak, Víšek - Bárta, Podkonický, M. Hořava - Klimenta, Vantuch, Ondřej. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.