Chátrající, ale vyprodaná aréna. Tohle je nové angažmá Romana Červenky

O Romana Červenku je ve Švýcarsku dobře postaráno. Podívejte se do zázemí arény...
Místní BCF-Arena byla dostavěna v roce 1983.
Rozprostírá se v komplexu sportovišť. Po jedné straně jsou tréninková fotbalová hřiště. Po druhé basketbalová hala.
Ano. Také basketbal má ve Fribourgu velkou diváckou základnu. Fribourg Olympic jsou šestnáctinásobní mistři Švýcarska.
Kapacita hokejové haly činí okolo sedmi tisíc míst. Na mistrovské zápasy Fribourgu bývá často zaplněna do posledního sedadla.
Foto: Lukáš Caha
Lukáš Caha Lukáš Caha
4. 9. 2016 6:53
Po angažmá v české extralize a v Rusku odešel Roman Červenka do švýcarské NLA ligy.

Fribourg - Vydali jsme se do devět set kilometrů vzdáleného pětatřicetitisícového švýcarského městečka Fribourg, abychom navštívili Romana červenku, který sem přestoupil z extraligového Chomutova

Podívejte se na fotogalerii z nového angažmá českého reprezentačního útočníka. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Jeřábek v KHL mění dres, bude hrát za Spartak

Hokejový obránce Jakub Jeřábek mění v Kontinentální lize dres a nově bude hrát za Spartak Moskva. Třicetiletý český reprezentant podepsal s novým klubem roční smlouvu. Spartak o tom informoval na svém webu.

Jeřábek doposud oblékal v KHL pouze dres Viťazu Podolsk, za který odehrál s přestávkou tři sezony. Po ročníku 2016/17 zamířil na dva roky do NHL, poté se ale vrátil zpět do Evropy a hrál opět za Podolsk. V KHL včetně play off odehrál 166 zápasů a nasbíral 81 bodů za 22 branek a 59 asistencí.

"V osobě Jakuba Jeřábka získáváme obránce, který je schopný plnit úkoly v obraně i v útoku. Má zkušenosti z NHL i KHL, je to chytrý a pracovitý hráč, dobrý spoluhráč a vstřícný hokejista," uvedl sportovní ředitel Spartaku Roman Běljajev na adresu účastníka dvou světových šampionátů.

Na nové angažmá se těší i Jeřábek. "V Rusku hraji už několik let a dobře vím, že Spartak je klub s velkou historií a skvělými fanoušky, což je pro mě důležité. Bavil jsem se o Spartaku s kamarády z reprezentace a o klubu jsem slyšel jen dobré věci," řekl Jeřábek. Dodal, že moc dobře ví, že v moskevském klubu úspěšně působili trenér Miloš Říha a brankář Dominik Hašek. "Chtěl bych, aby si fanoušci pamatovali i mě," uvedl plzeňský odchovanec.

Další zprávy