Ton: Rekord jsem oslavil panákem. Spartu bych do KHL nedával

Sport Sport
3. 10. 2013 11:30
Ptali jste se sparťanského rekordmana a lídra kanadského bodování extraligy Petra Tona.
Ptali jste se sparťanského kanonýra Petra Tona
Rozhovor skončil
11:30
Přečíst si rozhovor

Praha - Hostem dnešního online rozhovoru Aktuálně.cz byl sparťanský kanonýr Petr Ton.

Brzy čtyřicetiletý útočník přiznal, jak moc jej těší přízeň fanoušků, jimž chce na ledě vždy předvést něco navíc. A to i přesto, že pro jeho velké ofenzivní choutky občas trenéři nemají tolik pochopení.

V osmi úvodních kolech nastřílel stejný počet gólů, ale nepředpokládá, že by mu toto tempo vydrželo. "Byl bych za to rád, ale budu spokojený i s půlgólem na zápas. Myslím, že i to je pro střelce dobrá vizitka," uvedl.

Poslední dobou se mluví o možném vstupu Sparty do KHL, přestože v samotné kabině se toto téma neprobírá. "Vůbec se o tom nebavíme nebo já jsem o tom aspoň neslyšel. Kdyby záleželo na mě, tak bych Spartu nechal v české lize," má jasno zkušený útočník.

Ton také popsal okolnosti své jediné možnosti, kdy mohl odejít do NHL. Bylo to v roce 2001, kdy pro něj měl smlouvu připravenou Columbus. "V tu dobu mě ale ze seznamu starších hráčů předběhl Lasse Pirjetä, jemuž se povedlo mistrovství světa," vysvětlil.

Ptali jste se sparťanského kanonýra Petra Tona

Rozhovor skončil
3. 10. 2013
Ptá se: fanda

Ahoj Petře, jak jsi oslavil svůj rekordní gól?

Odpovídá: Petr Ton

Dobrý den! Zatím jen po telefonu se svými nejbližšími, dal jsem si panáčka a víc to oslavím při svých kulatinách, když si půjdeme v neděli s klukama sednout.

3. 10. 2013
Ptá se: Lenka

Kdyby ses měl znovu rozmýšlet, jestli bys přestoupil do Sparty... přestoupil bys?

Odpovídá: Petr Ton

Samozřejmě, protože tady prožívám jedenáctý rok, což je půlka mé kariéry, a zatím jen v dobrém. Takže rozhodl bych se stejně.

3. 10. 2013
Ptá se: dindis

Prošli jste v létě velkou proměnou, jaktože vám to najednou tak jde?

Odpovídá: Petr Ton

Dva roky zpátky jsme vyhráli základní část, takže to šlo taky. Druhou půlku loňské sezony se nám taky dařilo, když jsme jí zvládli nejlépe. Ale v obou případech jsme vypadli ve čtvrtfinále, což je pro Spartu neúspěch. Zatím se daří, jsme za to rádi, ale víme, že sezona se bude hodnotit až po play off.

3. 10. 2013
Ptá se: Lumír Procházka

Dobrý den Petře, jsi můj oblíbený útočník, snad ještě budeš dlouho rozdávat střeleckou radost. Fandím Ti a drž se!
A otázka: Je to letos Tvá poslední sezona?

Odpovídá: Petr Ton

Děkuju. Na rovinu řeknu, že doufám, že to má poslední nebude. Ale vždy se člověk rozhodne podle výkonů a podle zdraví.

3. 10. 2013
Ptá se: Drtina

Bavíte se v týmu o tom, že by prý Sparta mohla hrát KHL? Někde jsem to četl... A byl byste pro to, aby Sparta hrála KHL?

Odpovídá: Petr Ton

V kabině se na tohle téma vůbec nebavíme, nebo já jsem o tom aspoň neslyšel. Kdyby záleželo na mě, tak bych Spartu nechal v české lize.

3. 10. 2013
Ptá se: Karel

Ahoj, Petře, derby bude zajímavý, ne? Vím, je to až příští pátek, ale asi to bude utkání prvního s druhým.. Je to jiný zápas než ostatní? Jako ve fotbale?

Odpovídá: Petr Ton

Každé derby je jiné než ostatní zápas. Hodně dělá návštěvnost a fanoušci, kteří na něj přijdou. Hodně se o tom mluví. Věřím, že když oba týmy hrajeme nahoře, tak by do O2 arény mohla přijít velká návštěva. Doufám, že to bude zajímavý hokej.

3. 10. 2013
Ptá se: velkej sparťan

Ahooj! Co se teď hraje ve sparťanské kabině za muzika? pořád vladne oldies?

Odpovídá: Petr Ton

Během týdne v tréninku tam Karel Pilař pouští svůj výběr nebo nám hraje rádio Impuls. Na zápasy máme na iPodu výběr písniček od všech hráčů.

3. 10. 2013
Ptá se: Tonda

Jeden gól na zápas... Bude to tak pokračovat i dál? :)

Odpovídá: Petr Ton

V dnešní době víme, že to tempo je nemožné. Byl bych za to rád, ale budu spokojený i s půlgólem na zápas. Myslím, že i to je pro střelce dobrá vizitka.

3. 10. 2013
Ptá se: Zety

Ahoj Petře, chodíš po utkání rád dávat rozhovory pro novináře? :-)

Odpovídá: Petr Ton

Když přijde náš tiskový mluvčí a hezky mě poprosí, tak mám hned dobrou náladu a jdu tam s hrdostí :-)

3. 10. 2013
Ptá se: Martin Kumstát

Ahoj Petře, gratuluji ať se daří dál.Můžeš nám popsat svoji životosprávu.Treninky,stravovací režim atd.Díky Martin

Odpovídá: Petr Ton

Děkuji za přání. Moje životospráva se neliší od jiných profesionálních sportovců. To znamená během sezony zdravá strava, doplňky, minimum alkoholu :-) A pro starší hráče, jako jsem já, je důležitá rehabilitace s regenerací.

3. 10. 2013
Ptá se: wejny

Ahoj Petře, máš náký speciální rituál před zápasem ? Ste pro mě bůh :D

Odpovídá: Petr Ton

Rituálů mám několik. Měním je vždy podle toho, jak se mi daří. Z pověrčivosti je ale neprozradím. Díky za fandění!

3. 10. 2013
Ptá se: Natalie

Jak jste spokojen se sparťanskými fanoušky? :)

Odpovídá: Petr Ton

Za těch deset let, co jsem tady, tak podle toho, jak se ke mě chovají, jsou to nejlepší fanoušci v lize. A když to vezmu i se zápasy, tak jsme to poznali hlavně, když se nám nedařilo, že chodili a podporovali nás třeba i během play out. Moc si toho vážíme.

3. 10. 2013
Ptá se: Šulcik

Dobrý den Petře,

chtěl bych se Vás, zeptat ..

Jste každoročně jedním z nejproduktivnějších hráčů naší extraligy zajímalo by mě jestli jste někdy v posledních letech dostával pozvánky do reprezentace nebo jestli aspoň pan Hadamczik projevil nějaký zájem? Nebo je tak slepý?
Ať Vám to střílí dál co nejdéle a přeje zdravíDěkuji za odpověď.

Odpovídá: Petr Ton

Dobrý den. Reprezentace mě míjí celou kariéru, což se se týkalo i období za trénování pana Hadamczika. Ofenzivní hráči z naší ligy to mají těžké, protože na šampionátech pak dostávájí víc příležitostí hráči ze zámoří. Co se týče Euro hockey tour, tak by podle mě na něj měli jezdit spíš mladší hráči, aby sbírali zkušenosti.

3. 10. 2013
Ptá se: Honza

Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat, jaký je Váš největší úspěch v kariéře, a čeho byste chtěl ještě dosáhnout. Díky za odpověď, a přeji hodně štěstí

Odpovídá: Petr Ton

Dobrý den, děkuji za přání. Týmovým úspěchem jsou jednoznačně dva tituly 2006 a 2007. Pak nesmím zapomenout na finále ve finské lize v roce 2003. Z individuálního hlediska, jakožto ofenzivní hráč, si nejvíc vážím dvě vítězství v soutěži střelců a jednou v kanadském bodování. Posledním čertsvým úspěchem je překonání střeleckého rekordu ve Spartě.

3. 10. 2013
Ptá se: Martin

Zdravím Petře!Moc ti fandim a jsem rád že jsi ve Spartičce zůstal.Zeptám se: Kolik sezon ještě u nás zůstaneš?

Odpovídá: Petr Ton

Zatím řeším tuto sezonu, smlouvu mám do konce dubna 2014. Vzhledem k mému věku nemůžu vědět, co bude příští rok. Obě strany se budeme rozhodovat podle výkonů a zdraví. Děkuji za přízeň.

3. 10. 2013
Ptá se: Harry

Ahoj Petře moc ti s přítelkyní fandíme a každej zápas sme na tribuně a těšíme se na tvoje představení!Je něco co by jsi ve spartě vylepšil co se týče stadiónu nebo mančaftu??A je možno získat tvojí kartu s věnováním?Díky ať se daří.Honza a Simona

Odpovídá: Petr Ton

Děkuji za fandění. Kartu můžete získat po zápase, když na mě počkáte před stadionem. Na mančaftu bych momentálně nic neměli, protože se nám daří. Co se týče stadionu, tak by se pár úprav našlo. Například zmenšení ledové plochy a změnit sklon tribun, aby byly blíž k ledu. A aby kapacita byla tak deset tisíc. A teď to nejmenší... Najít na to peníze a prostor, kde by Sparta během té doby hrála :-)

3. 10. 2013
Ptá se: Jan Průcha

Ahoj Petrě, předně děkuji za veškeré mnohaleté přispění hře Sparty, je radost na Vás koukat :-) Zajímá mě, zda si někdy dostal nabídku do NHL, zda je nebo byla nějaká nabídka, které třeba s odstupem trochu lituješ že jsi nezkusil? Přeci jen mě stále překvapuje, že útočník takových kvalit který na to určitě měl a má, neřádí v zámoří.... Děkuji a přeji i nadále mnoho úspěchů, radosti z hokeje a žádná zranění.

Odpovídá: Petr Ton

Děkuji za přání. Nejblíž NHL jsem byl v roce 2001, kdy jsem mohl jít do Columbusu, kam jsem měl připravenou dvoucestnou smlouvu. Ale jakožto hráč nad 25 let se čekalo až jak dopadne mistrovství světa. V tu dobu ze seznamu starších hráčů mě předběhl Lasse Pirjetä, jemuž se šampionát povedl. A jindy jsem žádnou nabídku neměl, a tak jsem ani nic neodmítnul. Můj styl hokeje asi zámoří nezaujal :)

3. 10. 2013
Ptá se: Kája

Hodně štěstí at' to střílí

Odpovídá: Petr Ton

Děkuji, snad bude.

3. 10. 2013
Ptá se: Tomáš

Petře moc te zdravím. Predem chci poblahopřát k prekonani rekordu ve Spartě. Me jako velikemu spartanovi delas jen a jen radost a vzdy se na tvuj hokej moc tesim a nejde jen o to že strilis goly, coz je skvěle, ale to jak pracujes pro tým. Preji mnoho dalsich uspechu v hokeji i v osobnim zivote. A snad jen jedna otázka. Letos už se z toho titulu budem radovat ne?;-);-);-) A i když se neco pokazi vzdy budu se Spartickou. Mnoho zdaru.

Odpovídá: Petr Ton

Mockrát děkuji! Takových fanoušků si strašně moc vážím a rád je potěším. Jsem spokojen, když jako ofenzivní hráč pomůžu týmu a zároveň předvedu dobrý individuální výkon.

3. 10. 2013
Ptá se: Vojtisek

Ahoj Petře. Zajímalo by mě,jaký je rozdíl nálady v kabině oproti předešlým sezonám. Hlavně z hlediska spartanskýho srdíčka. Přeci jen v posledních letech náš tým opustilo mnoho hráčů co ve Spartě hodně dokázalo(Výborný atd) a mělo k ní srdeční vztah. díky

Odpovídá: Petr Ton

Nálada v kabině kopíruje vždy výkony a výsledky mužstva. Noví kluci dobře zapadli, bojují za Spartu a já věřím, že se nám podaří udělat úspěch. Co se týče odchodů, tak to člověka zamrzí, když odcházejí kamarádi, ale to k hokeji patří.

3. 10. 2013
Ptá se: Michal

Ahoj Peťo,

Chci ti poprat at ti to takhle strili i dal a dari se celemu tymu! Mel bys jeste jit do narodaku! Jsi rad ze se vratil do tymu 'Pepís'? A co rikas na odchod srdcare Jana Hanzlika?

Odpovídá: Petr Ton

Ahoj Michale, děkuj za přání. Vzhledem k věku o národním týmu vůbec nepřemýšlím a soustředím se jen na Spartu. Jsem rád, že se Pepis vrátil, protože pro mě je to nejlepší brankář ligy. Honzův odchod mě hodně mrzel, ale jak už jsem napsal, jsou věci, které k hokeji patří.

3. 10. 2013
Ptá se: Martin

Ahoj Petře, kolik ještě sezon v extralize ?Pokud budeš fit :)

Odpovídá: Petr Ton

Momentálně, jak se cítím, tak bych řekl klidně pět. Ale zároveň vím, kolik mi je, tak věřím, že mi síly budou stačit ještě minimálně na příští rok.

3. 10. 2013
Ptá se: Eva

Dobrý den,Petře,ráda bych Vám poděkovala za radost,kterou nám všem Spartanům rozdáváte ..je radost se na Vás dívat..Mám jen jednu otázku...Zůstanete ve Spartě i v příští sezoně?Přeji Vám pevné zdraví a mnoho dalších úspěchů,nejen ve sportovní oblasti..Děkuji Eva

Odpovídá: Petr Ton

Děkuji za přání. Ve Spartě mám smlouvu do konce dubna 2014, takže budoucnost budu řešit příští rok.

3. 10. 2013
Ptá se: Lucie

Dobrý den, chtěla bych Vám pogratulovat k rekordu :) Jste famózní ! A teď jak hraje Sparta ...to je radost ! Hodně zdraví a hodně branek :) Luci

Odpovídá: Petr Ton

Děkuji moc za přání. Takový začátek, jaký jsme předvedli za prvních osm kol, to nepamatuji, především, co se týče střelecké úspěšnosti. Máme z toho taky radost a věříme, že budeme takhle pokračovat a bavit lidi dál.

3. 10. 2013
Ptá se: Tomáš

Ahoj Petře,
kdy se vrátíte na Kladno?

Odpovídá: Petr Ton

Nevylučuji, že se tam někdy vrátím.

3. 10. 2013
Ptá se: Martin

Dobrý den Petře, byla by možnost po nějakém tréninku se s Vámi vyfotit?

Odpovídá: Petr Ton

Dobrý den, určitě, to není problém.

3. 10. 2013
Ptá se: Miroslav Václavík

Dobrý den, Petře! Obrovská gratulace ke skvělému úspěchu - vždycky, když můj taťka vzpomíná na velká jména Sparty ze svých mladých let, tak se už těším, jak já budu jednou vyprávět o vás. :)

Ale teď k otázce - jak často míváte pocit mrazení v zádech během zážitků spojených s hokejem? Naposledy předpokládám při překonání (během překonávání) rekordu... vzpomenete si ale, kdy to bylo naposledy před tím?

Předem děkuji za odpověď a ať se daří stejně dobře i dál!
Mirek Václavík

Odpovídá: Petr Ton

Děkuji moc, moc krásně se to čte a moc si toho vážím.

V roce 2006 jsem si na pátek třináctého zlomil vřetenní kost a fanoušci věděli, že během jednoho utkání budu předávat nějakou cenu. Připravili si kartičky s mým číslem, které vytáhli, když jsem vešel na led a vestoje aplaudovali. Z toho mě opravdu mrazilo.

3. 10. 2013
Ptá se: volič

Dobrý den, koho budete volit v parlamentních volbách a proč? Díky za odpověď

Odpovídá: Petr Ton

Dobrý den, zatím jsem o tom podrobně ještě nepřemýšlel. Ale stoprocentně zůstanu u pravice. Přečtu si ještě volební program několika stran, ale myslím si, že u mě asi zvítězí TOP 09.

3. 10. 2013
Ptá se: Tomáš

Dobrý den Petře, nejprve Vám chci pogratulovat k překonání rekordu Jiřího Zelenky. Už nyní jste legendou Sparty. Jste můj nejoblíbenější hráč Sparty, kǎzdý zápas se těším na to, co předvedete. Těd k otázce - před sezónou, když jste ještě neměl podepsanou smlouvu se Spartou, jste měl údajně zájem odejít, stejně jako P. Tenkrát do Kladna. Co je na tom pravdy? A ještě jeden dotaz - po zápase, ve kterém jste překonal rekord J. Zelenky (3. zápas jestli si dobře vzpomínám), jste naznačil nějaké neshody s trenérem Jandačem. Že jste mu musel dokazovat, že na extraligu stále máte atd. Chtěl bych se zeptat, v čem byl problém a jestli to souviselo s Vaším přeřazením do 3. lajny? Teď už opět hrajete tam, kam podle mě patříte, tedy v 1. lajně.
Děkuji předem za odpovědi a přeji Vám, ať se i nadále takto daří nejen Vám, ale i celé Spartě. Tomas

Odpovídá: Petr Ton

Dobrý den, děkuji za přízeň. Musím říct, že jsem neměl zájem odejít. Ten inkriminovaný zápas, to bylo s Plzní, kdy trenér rozhodl, že nebudu hrát oslabení ani přesilovky a mrzelo mě, že nemůžu týmu v těchto fázích zápasu pomoct. Jinak tady máme čtyři vyrovnané lajny a v každé hrají výborní hráči a vůbec neřeším, ve které já hraji.

3. 10. 2013
Ptá se: Honza

Ahoj Petře, s kým si v týmu nejlíp rozumíš a kdo dělá vtípky v kabině? Jinak přeji pevné zdraví ještě na spoustu sezón a držím Spartě palce!

Odpovídá: Petr Ton

Ahoj Honzo, děkuji. Díky tomu, že se to ve Spartě za poslední roky hodně obměnilo, tak si nejvíc rozumím s hráči, kteří jsou zde služebně nejstarší, jako třeba Radek Phillip, Jarda Hlinka nebo maséři. Jinak si myslím, že i když jsme velký kolektiv, tak se bavím se všemi tak nějak stejně.

3. 10. 2013
Ptá se: Petr

Zdravím Petře,já myslím,že budeš hvězdou ve Spartě aspoň do svích 45 let :)

Odpovídá: Petr Ton

Jenom do 45? :-) Snad budu přínosem hlavně letos a uděláme velký úspěch.

3. 10. 2013
Ptá se: Martin

Petře, upřímně, když jste byl ještě ucho a hrál za Kladno, než jste odešel do Finska, jaký byl váš vztah ke Spartě? :)

Odpovídá: Petr Ton

Na Kladně to bylo v tu dobu bráno jako největší derby. Přirovnal bych to asi k dnešnímu derby Sparty se Slavií.

3. 10. 2013
Ptá se: Jarda Vršek

Ahoj Petře, vrátíš se někdy k nám do Kladna? Přeji Ti vše dobré.

Odpovídá: Petr Ton

Jak jsem již napsal, nevylučuji to. Děkuji za přání.

3. 10. 2013
Ptá se: Kryštof

ahoj Petře gratuluju k překonání rekordu, chci se zeptat jestli jsi měl zájem vést v této sezoně tým jako kapitán a kdyby tě pan Jandač vybral místo T. Rolinka přijal by jsi céčko?

PS: děkuju za fotku na bike Pragueu

Odpovídá: Petr Ton

Ahoj, děkuji za gratulaci. Každý trenér razí svou filozofii. Pepa Jandač je trenér, který se rozhodl sám a kdyby ta situace nastala, tak by jsem to přijal.

Děkuj Vám za otázky, už musím běžet. Přeji Vám pěkný den a zase si někdy s Vámi rád popovídám.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy