Chára je v Praze: Nejsem Jágr, ale snad lidi přijdou

Galerie z příletu Zdena Cháry do Prahy.
Přílet slovenského beka do Prahy ve středu na letišti napjatě očekávaly desítky českých žurnalistů. "Skoro jako bych byl Jágr," prohlásil Chára.
Obránce Bostonu Bruins měří rovných 206 centimetrů, což z něj dělá jednoho z nejvyšších hokejistů světa. Jeho výstroj výšce každopádně odpovídá.
Ještě na letišti převzal vytáhlý obránce dres svého nového klubu, HC Lev Praha. Jako obvykle na zádech ponese číslo 33.
A tady už si Chára poprvé obléká dres Lva. "Moc se těším. Trénoval jsem každý den, cítím se být připravený. Chci mít nějakou motivaci k přípravě do sezony, proto jsem si vybral nejlepší ligu v Evropě," řekl Chára.
Foto: Eduard Erben
Adam Sušovský
3. 10. 2012 15:42
Slovenský obránce Zdeno Chára dnes odpoledne přiletěl do Prahy. Už zítra se zapojí do společného tréninku s týmem HC Lev.

Praha - Slovenský obr Zdeno Chára už je v Praze. Zítra se připojí na tréninku k týmu HC Lev. V sobotu by měl v barvách pražského celku nastoupit do prvního utkání KHL s Petrohradem.

Do Prahy přiletěl krátce po čtrnácté hodině odpoledne letadlem z Curychu. V budově letištního terminálu na něj čekaly více než dvě desítky novinářů, zvědaví byli i turisté čekající na odbavení.

Ještě na letišti obdržel z rukou klubových představitelů dres Lva s číslem 33 a svou jmenovkou.

Cháramanie? Já tahákem pro fanoušky nebudu

"Skoro jako bych byl Jágr," usmál se Chára. "Kdepak, tak velký boom tady v Česku mé jméno neudělá. Jarda je pojem všude a jeho jméno ovládá davy, já do takové skupiny hráčů nepatřím," odmítl Chára srovnání s českou hokejovou legendou.

Přesto je už teď jasné, že právě jeho jméno bude v kádru Lva vyčnívat a měl by se stát brzy největší osobností i tahounem týmu. Slibuje si to od něj klub a věří si i hráč samotný.

"Moc se těším. Trénoval jsem každý den, cítím se být připravený. Chci mít nějakou motivaci k přípravě do sezony, proto jsem si vybral nejlepší ligu v Evropě," řekl Chára, který do Prahy dorazil ze zámoří. Tam trénoval se svými spoluhráči.

Čekal jsem na Slovan, neozval se

Jeho příchod do Česka byl obrovským překvapením. O kapitánovi slovenské reprezentace se totiž mluvilo hlavně v souvislosti se Slovanem Bratislava, který stejně jako Lev hraje v KHL svou první sezonu.

"Jenže ze Slovanu žádná nabídka nepřišla," namítl Chára. "Dlouho jsem čekal a rozmýšlel, zda nabídka ze Slovenska nepříjde, Slovan ale podepsal dva jiné obránce a já už musel řešit, kde budu hrát," mrzí Cháru.

"Lev mě pak kontaktoval a měl velký zájem. V Praze jsem už hrál, znám prostředí a mám to blízko k rodině. Nebylo co řešit," přiznal obránce s nejvtrdší střelou v NHL s tím, že měl nabídky i z jiných soutěží včetně české extraligy.

Výluka v NHL? Věřím, že skončí co nejdříve

Sám Chára ale napočítá s tím, že se v Praze zdrží dlouho. Vše směřuje k začátku NHL a věří, že se vedení soutěže s hráčskou asociací dohodnou co nejdříve.

"To, že jsem v Praze, neznamená, že nevěřím ve start NHL. Jsem optimista. Znovu zopakuji, že jsem zvolil Lev, abych měl lepší motivaci a možnost organizovaně trénovat. Příprava na NHL je pro mě základ," zdůraznil Chára.

"Opravdu věřím, že se obě strany dohodnou. I když je pravda, že to chvílemi vypadá úplně naopak," dodal Chára s tím, že definitivní rozhodnutí padne v prosinci.

"Je jasné, že musí být počet odehraných zápasů větší, než počet zrušených. Jinak by to ekonomického hlediska nemělo smysl."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy