Chaos a problémy. Sazka nestíhá prodej lístků na MS

Adam Sušovský Adam Sušovský
4. 11. 2014 11:15
Terminály Sazky zkolabovaly krátce poté, co se začaly prodávat vstupenky na mistrovství světa v hokeji. Fanoušci jsou naštvaní.
Chtěl lístky do první kategorie na zápas s Kanadou. U pokladen O2 arény stál od půlnoci, ale nedostalo se na něj. Minutu po začátku prodeje se dozvěděl, že nejlepší lístky na Kanadu jsou vyprodány.
Chtěl lístky do první kategorie na zápas s Kanadou. U pokladen O2 arény stál od půlnoci, ale nedostalo se na něj. Minutu po začátku prodeje se dozvěděl, že nejlepší lístky na Kanadu jsou vyprodány. | Foto: ČTK

Praha - Problémy provázejí prodej lístků na hokejové mistrovství světa v České republice od prvních minut. Náporu fanoušků nestíhá internetový systém Sazka Ticket, ani terminály Sazky.

Spokojeni ale nejsou ani fanoušci, kteří kolaps online systému očekávali a rozhodli se vystát frontu přímo před pokladnami O2 arény a ČEZ arény.

Prodej lístků na mistrovství světa začal v osm hodin ráno.

Všechny zápasy českých hokejistů v základní skupině byly po pěti hodinách vyprodány. Chaos okolo nefungujícího prodeje se však neobešel bez rozčílení fanoušků.

Proč svěřujete prodej Sazce, zuří fanoušci

"Mohli byste mi prosím vysvětlit, proč svěřujete prodej lístků na MS 2015 firmě, která není opakovaně schopna zajistit prodej v odpovídající kvalitě? Proč to nezajišťuje firma, které s tím má větší zkušenosti?," ptá se na oficiálním profilu hokejového svazu na Facebooku rozzlobený fanoušek Kamil Chmelík.

Sazka je distributorem vstupenek navzdory tomu, že prodej vstupenek na jiné akce v obou hostitelských arénách běžně zajišťují jiné ticketingové společnosti.

Samotný portál Sazka Ticket měl problémy už o půlnoci, tedy ještě předtím, než byl prodej zahájen. Nový systém, který byl vyvinut speciálně kvůli prodeji lístků na největší sportovní událost v Česku za posledních deset let, společnost spustila teprve před několika dny bez testování v ostrém provozu.

Před deseti lety, kdy Češi pořádali šampionát naposledy, byly lístky na českou reprezentaci vyprodány za třicet minut. Organizátoři před začátkem prodeje doufali, že by tenhle rekord mohli pokořit, ale zřejmě kvůli nefunkčnosti systému se jim to nepovedlo.

"Ráno v osm hodin jsme měli opravdu velkou radost, když jsme se byly s Markétou Štěrbovou (generální sekretářkou MS) podívat na zahájení prodeje přímo u O2 areny. Viděly jsme, jak se systém rozběhl, a lidi, kteří si koupili první vstupenky na zápas, o něž měli zájem. Z toho jsme měly opravdu dobrý pocit, první dojem byl tedy velmi pozitivní. Poté nastal moment, kdy jsme dostali informaci od společnosti Sazka ticket, že ten nápor je opravdu velký a vyskytlo se tam nějaké drobné zpoždění. Teď to intenzivně řešíme," řekla Aktuálně.cz ředitelka komunikace organizačního výboru MS Martina Kučerová.

První fanoušek se u pokladen O2 areny postavil do řady o půlnoci a v zimě čekal celou noc na začátek prodeje déle než osm hodin. Na řadu se dostal jako první, ale spokojený domů neodcházel ani on, i když jemu se lístky koupit podařilo.

Lístek nešlo koupit ani na poště

"Chtěl jsem ale lístky na zápas Česko - Kanada do první cenové kategorie. Ani ne minutu po zahájení prodeje mi paní u pokladny řekla, že jsou vyprodány. Nechápu," zlobil se.

"Musel jsem si koupit lístky do druhého patra haly, asi budu muset vzít dalekohled," řekl reportérovi Aktuálně.cz. U pokladen stál déle než deset minut a společně se vstupenkami na Kanadu si koupil ještě lístky na Česko - Švédsko.

Za ním se v řadách štosovalo na dvě stovky dalších zájemců, na řadu z nich se zřejmě kvůli pomalému odbavování vůbec nedostane. Půl hodiny po začátku prodeje u pokladen O2 arény nemělo nakoupeno ani deset čekajících fanoušků.

"Hodinu po zahájení prodeje můžeme říct, že na šampionát je zarezervováno 68 282 balíčků vstupenek plus navíc je zaplaceno 4361 balíčků vstupenek,“ řekla generální sekretářka Organizačního výboru MS Markéta Štěrbová zhruba v devět hodin ráno. V tu dobu už nefungovaly ani klasické terminály Sazky.

Reportér Aktuálně.cz se nejprve marně snažil pořídit vstupenky přes internet, pak vyrazil k terminálu na poštu. Ten nefungoval a Sazka přes telefon obsluze pošty vzkázala, že je tento prodejní kanál pozastaven.

"Není to tak, že by byl prodej zastaven, neustále probíhá. Jde o to, že software obsluhuje zároveň internet a současně i terminály, přičemž pouští určitý počet lístků zrovna tam, kde je větší zájem. A jelikož je velký zájem jak na internetu, tak na terminálech, tak systém obě dvě zákaznické linky nestíhá obsluhovat. Snažíme se to napravit, aby k tomu zpoždění docházelo co nejméně," řekl Hospodářským novinám a Aktuálně.cz tiskový mluvčí Sazky Václav Friedmann před desátou hodinou odpoledne.

Vstupenky v trafice ani na poště se však redaktorovi Aktuálně.cz nepodařilo zakoupit ani dvě hodiny poté.

Průběh prvního dne prodeje vstupenek včetně nejnovějších aktualit nadále sledujeme v podrobné on-line reportáži - čtěte ZDE.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Cheptegei v Monaku překonal Bekeleho světový rekord na 5000 metrů

Joshua Cheptegei na mítinku Diamantové ligy v Monaku překonal světový rekord v běhu na 5000 metrů. Ugandský vytrvalec, který na loňském mistrovství světa ovládl desítku, časem 12:35,36 vylepšil takřka o dvě sekundy výkon dvojnásobného olympijského vítěze na této distanci Etiopana Kenenisy Bekeleho (12:37,35) z Hengela z roku 2004.

Třiadvacetiletý Cheptegei se v únoru ještě před rozšířením covidu-19 po světě stal rovněž v Monaku světovým rekordmanem v silničním závodě na pět kilometrů. Pak kvůli koronavirové krizi nezávodil a vrátil se až dnes znovu v monackém knížectví. Na dráze se mu s půlročním odstupem povedlo totéž. Osobní rekord na 5000 metrů si vylepšil o více než 22 sekund a stal se v této disciplíně nejrychlejším běžcem historie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Porsche postaví nový závod na Slovensku za 250 milionů eur

Německý výrobce sportovních aut Porsche, který stejně jako česká Škoda Auto patří do skupiny Volkswagen, postaví na Slovensku novou továrnu na karoserie. Informoval o tom dnes slovenský list Denník N. Automobilka má již v současnosti v zemi jeden závod a staví zde vývojové centrum.

Podle listu automobilka předložila projekt úřadům a požádala o povolení ke stavbě. Nový závod se má nacházet v regionu Pováží. Porsche plánuje v závodě vytvořit 1200 pracovních míst a investice má činit 250 milionů eur (6,5 miliardy Kč). Výroba má začít v roce 2027.

Porsche má v současnosti na Slovensku v Dubnici nad Váhom nástrojárnu, kde pracuje téměř 200 lidí. Od loňského roku staví u obce Horná Streda nové vývojové centrum linek pro automobilové karosérie, kde má najít uplatnění 500 inženýrů.

Slovensko je největším světovým výrobcem aut v přepočtu na obyvatele. Loni se zde vyrobilo 1,1 milionu aut. Na Slovensku mají továrny pro montáž aut firmy PSA, Jaguar Land Rover, Kia Motors a Volkswagen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy