Finové přehráli Kanadu 4:1, dva góly dal Karjalainen

18. 12. 2021 11:35
Hokejisté Finska porazili na Channel One Cupu v Moskvě Kanadu 4:1 a i podruhé na turnaji uspěli. Jejich sobotní soupeři prohráli druhý ze tří duelů.
Reese Scarlett z Kanady bojuje s finským hráčem Leo Komarovem v zápase Channel One Cupu. | Foto: Reuters

Svěřenci trenéra Jukky Jalonena navázali na čtvrteční výhru z Prahy nad českou reprezentací 3:2 po samostatných nájezdech, dvěma góly k tomu přispěl útočník Jere Karjalainen.

Finové se ujali vedení už po 32 sekundách, kdy nahození Valtteriho Kemiläinena tečoval za Justina Poggeho Karjalainen. V 5. minutě se útočník Dinama Riga prosadil znovu. Dvě sekundy po skončení přesilovky po vyloučení Corbana Knighta opět tečí usměrnil do branky Kemiläinenův pokus.

Snížit mohl Adam Tambellini a na druhé straně měl možnost v přesilovce Juuso Pärssinen, před první pauzou Poggeho nepřekonal ani Markus Granlund. Kanaďané překonali gólmana Christiana Heljanka v polovině utkání, kdy se z pravého kruhu trefil Landon Ferraro. Další šanci měl v 35. minutě, ale z úniku neuspěl.

V úvodu závěrečné třetiny měl možnost v přesilovce Eric Fehr. V čase 48:19 se prosadili naopak Finové a Markus Granlund při sólovém nájezdu prostřelil Poggeho mezi betony. Výsledek ještě dovršil 140 sekund před koncem při power play Kanady do prázdné branky Markus Nenonen.

Hokejový turnaj Channel One Cup v Moskvě:

Finsko - Kanada 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. J. Karjalainen (Kemiläinen, Levtchi), 5. J. Karjalainen (Kemiläinen, Ojamäki), 49. Markus Granlund, 58. Nenonen - 30. L. Ferraro (Ch. Genoway). Rozhodčí: Fraňo (ČR), Gofman - Lazarev, Šalagin (všichni Rus.). Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 5682.

Finsko: Heljanko - Kaski, Pokka, Kemiläinen, P. Seppälä, Hietanen, Pelli, M. Seppälä - Hartikainen, S. Manninen, Markus Granlund - J. Karjalainen, Joonas Nättinen, Levtchi - Ojamäki, Pärssinen, Nenonen - Melelä, Tiivola, Komarov - Nurmi. Trenér: Jukka Jalonen.

Kanada: Pogge - Scarlett, Gormley, M. Robinson, Gilmour, Demers, M. Ellis, Ch. Genoway - Weal, Tambellini, Maillet - Currie, Street, C. Knight - Audette, Spooner, Fehr - Ferraro, O'Dell, Graovac - Kunyk. Trenér: Claude Julien.