Chabibulin nakonec za řízení v opilosti půjde do vězení

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
27. 7. 2011 10:30
Chabibulin stáhl odvolání, ve vězení bude 15 dnů
Nikolaj Chabibulin
Nikolaj Chabibulin | Foto: Reuters

Edmonton - Nikolaj Chabibulin, brankář Edmontonu Oilers, přeci jen půjde do vězení za řízení v opilosti a překročení rychlosti.

Osmatřicetiletý ruský gólman, který se do povědomí české hokejové veřejnosti zapsal především excelentním výkonem ve čtvrtfinálovém zápase na olympijských hrách v roce 2002 právě proti Česku, totiž v úterý stáhl své odvolání proti trestu.

Soud ve Phoenixu mu loni v srpnu vyměřil 15denní trest ve vězení a stejně dlouhé domácí vězení. Trest ve vězení si Chabibulin odpyká nyní a poté nastoupí do předsezonního kempu Oilers.

Olympijský vítěz z roku 1992 a vítěz Stanleyova poháru z roku 2004 (s Tampou Bay) si odpyká trest na spodní hranici sazby. Za přečin, kterého se dopustil loni v únoru ve Phoenixu, mu hrozilo až půlroční vězení.

Čtěte také:
Prospal podepsal v NHL roční kontrakt s Columbusem

"Až si své povinnosti splním, hned se v září zapojím do přípravného kempu a pokusím se být co nejlepším hráčem i občanem," uvedl ruský gólman v prohlášení klubu, kde předloni podepsal smlouvu na čtyři sezony za 15 milionů dolarů.

Až se Chabibulin z vězení vrátí, během 15denního domácího vězení bude moci na 12 hodin denně dům opustit s monitorovacím náramkem. Po dobu jednoho roku pak bude muset podstupovat náhodné zkoušky na alkohol.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy