12. 8. 2015 21:18
Soupeřem Českých mladíků v boji o pátou příčku budou Američané.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Břeclav - Česká hokejová osmnáctka bude poprvé od roku 2011 chybět v semifinále Memoriálu Ivana Hlinky. Svěřenci trenéra Roberta Reichela dnes prohráli v Břeclavi v přímém souboji o druhé postupové místo ze základní skupiny A se Švédskem 0:2 a v pátek je čeká duel o konečné páté místo se Spojenými státy americkými.

Český tým, který hrál loni na prestižní domácím turnaji finále, se mohl dostat do vedení ve třetí minutě po šanci Kristiana Reichela. Pak měli domácí k dispozici tři přesilovky a v té třetí v 25. minutě minul v dobré pozici Vála.

Češi se také ubránili v oslabení, v 33. minutě pomohla Brízgalovi tyč po Boakvistově pokusu. Český gólman pak zlikvidoval další šance Švédů a osm sekund před druhou pauzou mohl otevřít skóre z trestného střílení Pšenička, ale Gustavssona mezi betony neprostřelil.

V úvodu třetí části pomohla Reichelovu výběru po Oskarově střele znovu tyč, v 46. minutě už se ale Seveřané radovali po Brattově gólu. V čase 50:50 pojistil jejich náskok Oskar a naději pro český tým nedokázal vykřesat ani minutu a půl před koncem Kofroň.