Čeští junioři se loučí výhrou. Slovensko srazil Kovář

Sport Sport, Red Spo
4. 1. 2010 21:41
Česko - Slovensko 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Saskatoon - Čeští hokejisté do dvaceti let se rozloučili s právě probíhajícím mistrovstvím světa v Kanadě vítězně, když porazili v pondělních večerních hodinách reprezentační výběr Slovenska 5:2.

Velký zápas v Saskatoonu zažil plzeňský útočník Jan Kovář, který zaznamenal hattrick. Tým Jaromíra Šindela tak jen zpečetil svou (už jistou) záchranu a na turnaji obsadí sedmé místo.

Čtěte také: Česká dvacítka se na MS zachránila. Dala deset gólů

Lepší vstup do utkání ovšem měli Slováci. Ti šli do vedení už po osmi minutách hry, kdy se prezentoval pohotovým zakončením Radoslav Illo.

Radost soupeře však dlouho nevydržela, neboť hned za další dvě minuty srovnal z přesilové hry tvrdou ranou Vladimír Roth.

V polovině hry navíc dokonal obrat svou první trefou Jakub Kovář. Slováci sice poté ještě vyrovnali díky Mlynarovičovi, ale jejich odpor srazily do druhé přestávky další slepené branky Kováře a Kubalíka.

Konečný stav na 5:2 pak v závěru ještě stanovil svým třetím zásahem v zápase Jan Kovář.

Výsledek:

Česko - Slovensko 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
Branky:
10. Roth (Nestrašil), 31. Kovář (Kousal), 37. Kovář (Káňa , Gudas), 39. Kubalík (Kovář), 56. Kovář (Kousal, Kubalík - 8. Illo (Bakoš), 37. Mlynarovič (Šťastný, Gerhat)
Česko: Francouz - Gudas, Kempný, Roth, Jordán, Voráček, Jeřábek, Šustr - Káňa, Knotek, Novotný - Horák, Nestrašil, Doležal - Kousal, Kubalík, Kovář - Poletín, Ostřížek.
Slovensko: Halasz - Štajnoch, Rais, Šiška, Marinčin, Hraško, Jankovič, Jaborník - Tatar, Viedenský, Pánik - Bakoš, Hudáček, Šťastný - Mlynarovič, Illo, Gašparovič - Grosaft, Gerhát, Vandas - Lapsanský.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy