Čeští junioři se loučí výhrou. Slovensko srazil Kovář

Sport Sport, Red Spo
4. 1. 2010 21:41
Česko - Slovensko 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Saskatoon - Čeští hokejisté do dvaceti let se rozloučili s právě probíhajícím mistrovstvím světa v Kanadě vítězně, když porazili v pondělních večerních hodinách reprezentační výběr Slovenska 5:2.

Velký zápas v Saskatoonu zažil plzeňský útočník Jan Kovář, který zaznamenal hattrick. Tým Jaromíra Šindela tak jen zpečetil svou (už jistou) záchranu a na turnaji obsadí sedmé místo.

Lepší vstup do utkání ovšem měli Slováci. Ti šli do vedení už po osmi minutách hry, kdy se prezentoval pohotovým zakončením Radoslav Illo.

Radost soupeře však dlouho nevydržela, neboť hned za další dvě minuty srovnal z přesilové hry tvrdou ranou Vladimír Roth.

V polovině hry navíc dokonal obrat svou první trefou Jakub Kovář. Slováci sice poté ještě vyrovnali díky Mlynarovičovi, ale jejich odpor srazily do druhé přestávky další slepené branky Kováře a Kubalíka.

Konečný stav na 5:2 pak v závěru ještě stanovil svým třetím zásahem v zápase Jan Kovář.