25. 2. 2008 7:16
NY Rangers - Florida 5:0
Jezdci zapnuli na plné obrátky a po delší krizi opět vyhrávají.
Jezdci zapnuli na plné obrátky a po delší krizi opět vyhrávají. | Foto: Reuters

New York - Nedělní utkání NHL mezi New Yorkem Rangers a Floridou Panthers v Madison Square Garden  mohlo připomínat setkání českého krajanského spolku. Na ledě se jich sešlo hned sedm, a to ještě na straně domácích chyběl Petr Průcha.

Jezdci se však příliš nechovali jako pozorní hostitelé a Pantery rozstříleli 5:0. Třikrát pokořili Tomáše Vokouna čeští hokejisté.

Skóre načal v 8. minutě Scott Gomez. Na 2:0 zvyšoval ve 25. minutě po přihrávce Martina Straky a Scotta Gomeze velmi překvapivý střelec - Marek Malík.

Dále čtěte:

Český obránce se letos trápí. 15 zápasů chyběl kvůli nemoci, 17 dalších kvůli zranění. Na branku čekal 32 zápasů. Naposledy se trefil 5. dubna 2007.

O minutu a čtvrt později překonal Tomáše Vokouna Jaromír Jágr. Ten nejprve měsíc čekal na gól, nyní skóroval ve druhém utkání za sebou. V posledních pěti střetnutích nasbíral již osm bodů.

Marek Malík pak ve 46. minutě znovu se Scottem Gomezem přihrával na trefu Nigela Dawese. Účet uzavíral na konečných 5:0 v 50. minutě Martin Straka.

Obránce Malík byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Dvaatřicetiletý rodák z Ostravy má nyní na svém kontě šest bodů. Dva z nedělního z duelu s Floridou,  tři ze střetnutí s týmž soupeřem na samotném úvodu sezony 4. října.

Mezi začátkem letošního ročníku a nedělním zápasem si připsal již jen jediný bod - za asistenci 14. února proti Buffalu.

"Cítil jsem se skvěle už před tím. Hraje se mnohem lépe, když se týmu daří," řekl k povedenému utkání podle agentury AP.

John Madden z New Jersey právě vstřelil Washingtonu v prodloužení vítězný gólu. Přihrával mu Patrik Eliáš. | Foto: Reuters

Mužstvo New Yorku Rangers ze sedmi posledních zápasů pětkrát vyhrálo, jednou podlehlo v prodloužení a jednou až na samostatné nájezdy.

"Vznikla nová kombinace, česko-mexická kombinace Malík - Gomez," cituje AP Jaromíra Jágra. "Mezi mnou a Scottem to nefungovalo, nyní máme novou dvojku - 19 a 8, ne 68," dodal.

Eliáš asistoval u obou gólů

Český obránce Phoenixu Zbyněk Michálek zařídil ve 25. minutě po přihrávce Radima Vrbaty první a zároveń vítězný gól svého týmu. Kojoti doma porazili St. Louis 2:0.

Ve Washingtonu, kam přijelo New Jersey, se střelci probrali až na začátku třetí třetiny. Ve 41. minutě přihrával Patrik Eliáš na úvodní branku Jamiemu Langenbrunnerovi.

Vedení vydrželo hostům jen dvě minuty. Střetnutí se nakonec rozhodovalo až v prodloužení. 50 vteřin před jeho koncem přihrál Patrik Eliáš Johnu Maddenovi na rozhodující gól. Ďáblové si odvezli výhru 2:1.

Výsledky:

Minnesota - Calgary 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 41. Parrish - 13. Langkow, 34. Conroy

Pittsburgh - San Jose 1:2 SNh (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 51. Christensen - 44. Cheechoo, rozhodující nájezd Roenick

Washington - New Jersey 1:2 PP (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 43. Sjomin - 41. Langenbrunner (Eliáš), 65. Madden (Eliáš)

NY Rangers - Florida 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 8. Gomez, 25. Malík (Straka), 27. Jágr, 46. Dawes (Malík), 50. Straka

Anaheim - Chicago 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
Branky: 8., 18. a 56. Selänne, 9. Getzlaf, 23. Huskins, 57. Kunitz - 19. a 34. Sharp, 56. Seabrook

Edmonton - Colorado 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Branky: 25. Gagner (Hemský), 32. Glencross, 48. Cogliano - 1. Arnason, 13. Guite

Phoenix - St. Louis 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 25. Zbyněk Michálek (Vrbata), 53. Perrault